Meja iztur neuzticības balsojumu, dodas uz Briseli stīvēties par Brexit

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja (Theresa May) ir izturējusi neuzticības balsojumu britu parlamentā, proti, viņas pārstāvētajā Konservatīvās partijas frakcijā. Londonā vēl nav noplakuši putekļi pēc konservatīvo saceltās vētras, kad Meja dodas jaunā cīņā uz Briseli, lai, piedaloties Eiropas Savienības galotņu sanāksmē, runātu par strīdīgākajiem izstāšanās jautājumiem.

Kā vēsta britu sabiedriskais medijs BBC, ceturtdien, 12.decembrī, Lielbritānijas parlamenta Pārstāvju palātā notika balsojums, kur Konservatīvo partijas frakcijā neuzticību līderei izteica 117 deputāti, tomēr atbalstītāju skaits bija lielāks – 200 parlamentārieši.

Ieklausoties partijas biedru kritikā par smagākajām nepilnībām viņas panāktajā ES-Lielbritānijas izstāšanās nolīguma projektā, britu premjerministre pēc balsojuma sacījusi: «Dzirdēju, ko Pārstāvju palāta ir sacījusi par izstāšanās pārejas perioda regulējumu Ziemeļīrijā un, kad rītdien došos uz Eiropadomi, centīšos panākt juridisku un politisku apņemšanos, kas kliedēs parlamentāriešu bažas šajā jautājumā.»

ES galotņu sanāksmē Briselē, kas sākas ceturtdien, pārējo 27 dalībvalstu vadītāji uzklausīs Mejas piedāvājumu un pēcāk savā starpā spriedīs, vai ir iespējams panākt Lielbritānijai pretim. ES vadība gan ir vairākkārt paziņojusi, ka panāktais nolīguma projekts par Lielbritānijas izstāšanos no ES nav pārskatāms.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas