Meksikā iedzīvotāji vēršas pret sieviešu slepkavību vilni

Meksikas galvaspilsētas Mehiko ielās vairāki simti cilvēku pulcējušies gājienā, lai pievēstu uzmanību Latīņamerikas valstī samilzušajai sieviešu slepkavību problēmai, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Sabiedrību Meksikā pamatoti uztrauc nedrošā dzīves vide. 2020.gadā Latīņamerikas valstī nogalinātas ne mazāk kā 975 sievietes, savukārt 2021.gadā, no janvāra līdz septembrim vardarbīgi aprautas 762 sieviešu dzīves.

Lasiet arī: Ņujorkas mēra vēlēšanās uzvar bijušais policists

Pagājušajā nedēļā valstī atzīmēta Meksikai tradicionālā Mirušo diena, kas ir saistīta ar katoļticības un tautas ticības parašām. Dienu vēlāk, 3.novembrī, galvaspilsētā Mehiko vairāki simti sieviešu un vīriešu pulcējušies uz protesta akciju Mirušo sieviešu diena. Skandējot saukli «Mēs esam jūsu balss» protestētāji devušies gājienā, rokās turot melnus krustus ar nogalināto sieviešu vārdiem un fotogrāfijām. Pret sievietēm vērsto slepkavību upuru vārdi nolasīti arī pa ruporu, kamēr gājienā piedalījušās nonāvēto mātes un citi ģimenes locekļi.

«Mūsu galvenā prasība ir mudināt valdību ieklausīties mūsos, lai tiktu apcietināti cilvēki, kuri nav saukti pie atbildības, un lai tiktu spriesta taisna tiesa,» ziņu aģentūrai EFE sacījusi gājiena dalībniece Sintija Ramiresa (Cintia Ramírez), kuras māsasmeitu 2019.gadā nogalinājis viņas vīrs. «Viņi neatdos mums atpakaļ mūsu mirušos, bet viņi vismaz var dot mums kaut kādu mieru,» tā gājiena dalībnieces teikto citē BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas