Melbārde: Daļa bēgļu vēlas palikt Latvijā

Kultūras ministre Dace Melbārde

Daļa uz Latviju pārvietoto patvēruma meklētāju vēlas šeit palikt, norāda kultūras ministre Dace Melbārde.

Spriežot par patvēruma meklētāju integrāciju, Melbārde intervijā LNT raidījumam 900 sekundes aicināja nelolot ilūzijas, ka tā notiks ļoti ātri, akcentējot, ka daļa cilvēku nāk no ļoti atšķirīgas kultūrvides. «Tajā vienkārši papildus jāiegulda, valdības rīcības plāns to paredz,» teica ministre.

Tāpat viņa akcentēja, ka integrācija ir divvirzienu kustība, tāpēc motivācija integrēties ir ļoti būtiska. Ja cilvēks Latvijā ieradies tranzītā, viņš tikai formāli pildīs uzliktos pienākumus, gaidot mirkli, kad varēs aizbraukt, akcentēja ministre.

Melbārde atklāja, ka viņai ir informācija par patvēruma meklētājiem, kas vēlas palikt Latvijā, viņi piedāvātos kursus apgūstot ar lielu entuziasmu.

Vaicāta, vai valsts var šiem cilvēkiem garantēt darbu, Melbārde sacīja, ka garantēt to nevar, bet darba rokas Latvijā ir un būs vajadzīgas, un te atkal esot jautājums par šo cilvēku patiesu motivāciju palikt Latvijā.

Jau vēstīts, ka Latvija apņēmusies divu gadu laikā uz Latviju pārvietot 531 patvēruma meklētāju. Lielākā daļa būtu no Eiropas Savienības (ES) valstīm – Grieķijas un Itālijas, taču 50 cilvēkus nepieciešams pārvietot no trešajām valstīm, un, kā martā Saeimas Nodarbinātības apakškomisijā norādīja Iekšlietu ministrijas (IeM) valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane, šajā gadījumā tā varētu būt Turcija.

Pirmie patvēruma meklētāji Latvijā tika nogādāti februārī, līdz ar to kopumā no ES dienvidvalstīm uz Latviju pārvietoti 23 ārvalstnieki.

Ref: 102.000.102.12524

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas