Melngailis nedomā, ka Latviju atkārtoti piemeklēs nekustamā īpašuma bums

Nils Melngailis

Bijušais Parex bankas šefs Nils Melngailis nedomā, ka Latviju vēlreiz varētu piemeklēt nekustamā īpašuma bums.

«Es domāju, ka mēs no tā būsim pasargāti, jo, lai arī kā bankas negribētu uzsākt kreditēšanu, ir viens šķērslis – ir ļoti grūti noteikt ķīlas vērtību. Grābeklis, uz kura uzkāpa bankas – tās lielā mērā paļāvās uz ķīlas vērtību un pēc būtības neskatījās uz aizņēmēju. Šobrīd visas bankas izvērtē naudas plūsmu, ķīla ir otršķirīgs jautājums,» laikrakstam Lietišķā Diena atzinis Melngailis.

Tāpat viņš uzskata, ka Latvijai būs grūti tuvākajos gados atgūt Ziemeļeiropas finanšu centra lomu, kas pirms 5–7 gadiem izskatījās reāla. «Lielākā daļa tirgus, arī Citadele, varētu nonākt kādā lielākā, stratēģiskā reģionālā bankas struktūrā. To var redzēt pēc biržas, jo finanšu centri lielā mērā attīstās ap biržām – mūsu birža ir Skandināvijas biržas sastāvdaļa,» teic Melngailis.

Savukārt attiecībā uz jauno Citadeles banku Melngailis pauž cerību, ka to nopirks kāda no Eiropas, ne Skandināvijas valstu bankām.

«Būtu ļoti labi, ja Citadeli nopirktu kāda banka no citas Eiropas valsts, ne Skandināvijas, jo, kā mēs atceramies, daļa no mūsu finanšu krīzes bija saistīta ar Skandināvijas problēmām,» viedokli pamato Melngailis.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas