Mēneša laikā pārdots vēsturiski liels Simtgades loterijas biļešu skaits

Mēneša laikā, kopš Finanšu ministrija (FM) un VAS Latvijas Loto atklāja lielo Simtgades loteriju, pārdotas jau 180 000 loterijas biļetes, kas ir 18% no kopējā biļešu skaita. Tas ir lielākais pārdoto loterijas biļešu skaits viena mēneša laikā Latvijas Loto momentloteriju vēsturē, informē FM.

Kopumā Simtgades loterijas sērijā ir viens miljons loterijas biļešu. Simtgades loterija ir unikāla ar to, ka ietver vērienīgu stipendiju programmu, bet Simtgades loterijas biļešu dizainu veido piecu Latvijas mākslinieku darbi — sēriju atklājot ar Džemmas Skulmes darbu no cikla Kariatīdes; tagad pārdošanā tiek piedāvāts jau nākamais dizains ar Kristīnes Luīzes Avotiņas darbu Dzīves pamats, vairāk par loteriju skaidro FM.

Latvijas Loto valdes priekšsēdētāja Maija Kubli komentē: «Esmu patīkami pārsteigta par tik lielu iedzīvotāju atsaucību, jo ieņēmumi loyerijas biļešu ieņēmumiem kalpos cēlam mērķim — absolventu stipendijām. Mēneša laikā pārdoti 160 000 biļešu jeb 18% no kopējā Simtgades loterijas biļešu skaita. Tas ir rekordliels skaits Latvijas Loto momentloteriju vēsturē. Esam novērojuši, ka iedzīvotāji iegādājas loterijas biļetes ne tikai, lai pārbaudītu savu fortūnu, bet arī kā dāvanu svētkos.»

Savukārt māksliniece Kristīne Luīze Avotiņa saka: «Esmu gandarīta par iespēju piedalīties šajā unikālajā projektā un kopā ar izciliem Latvijas māksliniekiem radīt dāvanu Latvijas valsts simtgadē. Tas, ka valsts novērtē manu daiļradi, iegādājoties manu darbu, man ir liels pagodinājums. Mana mākslas darba pamatā, kas ietverts Simtgades loterijas sērijā, ir Latvijas daba. Latviju dēvē par vienu no «zaļākajām» starp «zaļākajām» valstīm pasaulē — mums šī vērtība visiem kopā ir jāsaglabā kā dāvana Latvijas valsts simtgadē.»

Par loteriju komentē finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola: «Stipendiju atbalsta fondu veido ieņēmumi no Simtgades loterijas — esmu gandarīta, ka iedzīvotāji atbalsta šo iniciatīvu un novērtē kopējo ieguldījumu spožāko jauniešu atbalstam. Ceru, ka arī jauniešiem, kas jauno mācību gadu uzsāks vidējo izglītības iestāžu izlaiduma klasēs, šī stipendijas iespēja kalpos kā papildu motivācija uzsākt jauno mācību gadu ar jaunu degsmi, labiem rezultātiem mācībās un ārpusskolas nodarbībās. Labas lietas notiek, ir tikai jātic tām!»

Simtgades loterija ir līdz šim nozīmīgākais nacionālās momentloterijas projekts Latvijas Loto vēsturē ar kopējo apgrozījumu piecu miljonu eiro apmērā, kur laimestu fonds ir 3,2 miljoni eiro — 65 % no loterijas kopējās vērtības, atkārtojumam min ministrija.

Ref: 225.000.103.1031

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas