Merkele atbalsta otrā Brexit pagarinājuma piešķiršanu Lielbritānijai

Vācijas kanclere Angela Merkele

Briselē trešdien sākas Eiropas Savienības galotņu sanāksme par Lielbritānijas izstāšanās jautājumiem, kur jāizlemj, vai lūgt britiem izstāties 12.aprīlī vai piešķirt otro termiņa pagarinājumu. Vācijas kanclere Angela Merkele (Angela Merkele) paudusi atbalstu «saprātīga ilguma» otrajam pagarinājumam.

Kā vēsta kanādiešu-britu ziņu aģentūra Reuters, Mekele trešdien, 10.aprīlī, uzrunā Vācijas parlamenta apakšpalātas sēdē norādījusi: «Mans un valdības viedoklis ir, ka mums ir jādod abām [Lielbritānijas parlamenta lielajām – BNN] partijām saprātīga ilguma laiks. (..) Organizēsim šo [Brexit – BNN] pagarinājumu tā, lai brīdī, kad Lielbritānija būs pieņēmusi izstāšanās nolīgumu, Lielbritānija var pēc tam ļoti ātri īstenot labi organizētu izstāšanos».

ES iepriekš bija devusi Londonai laiku līdz 12.aprīlim, lai valsts pieņemtu izstāšanās vienošanos, tomēr Lielbritānijas parlamentam nav izdevies ratificēt dokumentu jau trīs reizes.

Britu likumdevēji savukārt ir ar lielu balsu pārsvaru noraidījuši iespēju, ka valsts varētu pamest ES bez vienošanās.

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja (Theresa May) savukārt ir lūgusi ES piešķirt izstāšanās procesa pagarinājumu līdz 30.jūnijam un uzsākusi sarunas par iespējamu Brexit kompromisu starp viņas vadīto, valdošo Konservatīvatīvo partiju un lielāko opozīcijas spēku Leiboristu partiju. Strīda centrā ir partiju nespēja vienoties par kopīgu redzējumu attiecībā uz britu nākotnes attiecībām ar ES.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas