Merkele lūdz Putinu iejaukties Baltkrievijas robežas krīzē

Vācijas kanclerei Angelai Merkelei (Angela Merkel) šonedēļ bijusi saruna ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, kurā viņa lūgusi Maskavu iejaukties migrācijas krīzē, kas saasinājusies uz Baltkrievijas robežas ar ES dalībvalstīm, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Tālruņa sarunā Vācijas valdības vadītāja sacījusi Krievijas prezidentam, ka «Baltkrievijas rīcība, izmantojot migrantus ir necilvēcīga un nepieņemama, lūgusi ietekmēt režīmu Minskā», norādījis Merkeles preses pārstāvis Štefens Zeiberts (Steffen Seibert).

Lasiet arī: ES centīsies mazināt migrantu nonākšanu Baltkrievijā, uzmanot aviosatiksmi uz Minsku

Polija ir izsludinājusi ārkārtas stāvokli Baltkrievijas pierobežā un naktī uz trešdienu, 10.novembri, nav spējusi atturēt divu migrantu grupu iekļūšanu Polijā pa caurumiem robežas žogā. Otrdien, 9.novembrī, Polijas premjerministrs Mateušs Moravjeckis tieši vainojis Putinu hibrīduzbrukuma plānošanā. Krievija savukārt ir noliegusi, ka būtu iesaistīta migrantu plūsmas veidošanā cauri Baltkrievijai un vainojusi ES un NATO krīzes izraisīšanā.

Kremlis Merkeles un Putina sarunas pārstāstā norādījis, ka Krievijas prezidents «piedāvājis veidot diskusiju par problēmām tiešā veidā starp ES dalībvalstīm un Minsku». No Kremļa puses preses pārstāvjiem arī nav pieminēts Merkeles lūgumus, un vai apņemšanās, ka Krievija vārētu jebkādā veidā rīkot, lai izbeigtu nelikumīgās migrācijas plūsmu uz Baltkrievijas kaimiņvalstīm, kuras ir ES sastāvā. Attiecīgi starpvalstu attiecības saasinās, bet galu migrācijas plūsmai vēl nevar paredzēt, ziņo The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas