Merkele norāda uz Brexit lomu pasaules ekonomikas bremzēšanā

Vācijas kanclere Angela Merkele

Eiropa nav bez vainas pasaules ekonomiskās attīstības tempa lejupslīdē un neskaidrību globāla mērogā vairo arī Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības (ES), tā norādījusi Vācijas kanclere Angela Merkele (Angela Merkel).

Kā vēsta vācu sabiedriskais medijs Deutsche Welle, Vācijas valdības vadītāja otrdien, 1.oktobrī, tikusies ar vadošām amatpersonām no Starptautiskā Valūtas fonda, Pasaules Bankas, Ekonomiskās Sadarbības un attīstības organizācijas, Pasaules Tirdzniecības organizācijas un Starptautiskās Daba organizācijas.

Tikšanās reizē apspriestas ekonomistu prognozes, ka 2019.gadā starptautiskās tirdzniecības apjoms būs audzis lēnākajā tempā, kāds tas bijis kopš 2009.gada.

Proti, vispasaules tirdzniecības apjoms saskaņā ar Pasaules Tirdzniecības organizācijas aplēsēm gada griezumā būs audzis par 1,2%, kas ir ievērojami lēnāk par 2,6% izaugsmi, ko organizācija prognozējusi 2019.gada aprīlī.

Merkele, komentējot notiekošo, atteikusies novelt vainu vienīgi uz tirdzniecības konfliktu starp Amerikas Savienotajām Valstīm (ASV) un Ķīnu.

Vēl par šo tematu: Atslābums ASV-Ķīnas tirdzniecības karā – akciju cenām dažādas svārstības

«Mēs esam veikuši sarunas par britu organizētu izstāšanos trīs gadu garumā. Un tas mums rada lielu neskaidrību, ja ņemat vērā, ka valsts aiziešanai būtu jānotiek 31.oktobrī. Un, kādas izskatīsies piegāžu ķēdes, to cilvēki nezina joprojām,» tā otrdien uzsvērusi Vācijas kanclere Angela Merkele.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas