Merkele pauž šoku par postošiem plūdiem Vācijā un Beļģijā

Apjomīgi plūdi Vācijā un Beļģijā jūlijā prasījuši 188 cilvēku dzīvības. Vācijas kanclere Angela Merkele (Angela Merkel) paudusi šoku par lietavu nestajiem postījumiem un arī gandarījumu par iedzīvotāju izrādīto solidaritāti plūdu seku novēršanā, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Plūdos Vācijā ir gājuši bojā 157 cilvēki, ieskaitot četrus ugunsdzēsējus, savukārt Beļģijā dabas nelaime prasījusi 31 cilvēka dzīvību. Vācijā vislielākie postījumi nodarīti valsts rietumu daļā – Ziemeļreinas-Vestfālenes, Reinzmes-Pfalcas un Zāras federālajās zemēs.

«Tas ir šokējoši – es varu gandrīz teikt, ka vācu valodā nav vārdu, lai aprakstītu posta apmēru,» ilggadējā Vācijas valdības galva sacījusi, apmeklējot smagi cietušo Šuldas ciematu, lai klātienē apskatītu plūdu sekas un tiktos ar iedzīvotājiem.

Lasiet arī: Šonedēļ varēs uzelpot – gaisa temperatūra krītas

«Ko es tomēr redzēju un kas ir neticami mierinoši – ir, kā cilvēki saliedējas, palīdz viens otram, izrāda solidaritāti,» norādījusi Merkele. Vācijas finanšu ministrs Olafs Šolcs (Olaf Scholz) paziņojis, ka šonedēļ Vācijas valdībā tiks virzīts priekšlikums par plūdu seku novēršanas finansējumu 300 miljonu eiro apmērā.

Tikmēr postījumu vietās, kur ir sagrautas elektrolīnijas, izpostītas mājas un infrastruktūras objekti, glābēji turpina meklēt bojāgājušo mirstīgās atliekas, vēsta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas