Merkeles kristīgie demokrāti sāpīgi zaudē Hamburgas vēlēšanās

Vācijas kancleres Angelas Merkeles (Angela Merkel) Kristīgo demokrātu savienība (CDU) ir guvusi partijas vēsturē vājāko vēlēšanu rezultātu Hamburgas federālajā zemē, kur Vācijas valdošo partiju apsteiguši sociāldemokrāti un zaļie, vēsta raidsabiedrība BBC.

Svētdien, 23.februārī, notika Hamburgas federālās zemes parlamenta vēlēšanas. Merkeles CDU tajās ieguvusi trešo lielāko vēlētāju atbalstu, proti, 11,2% balsu, kas salīdzinājumā ar iepriekšējām vēlēšanām Hamburgā liecina par partijas 4,7% vēlētāju atbalsta zaudēšanu.

Pārliecinoši labāko rezultātu – 39% – vēlēšanās izcīnījuši Merkeles koalīcijas partneri federālajā valdībā, Sociāldemokrātiskā partija. Tai atbalsts sarucis par 6,6%. Ievērojamu vēlētāju atbalsta kāpumu savukārt sasnieguši zaļie. Laikā, kad aktuāli ir klimata saudzēšanas jautājumi, vēlētāju atbalsts šai partijai kāpis par 11,9% un ļāvis izcīnīt 24,2% balsu, ziņo BBC.

Kristīgo demokrātu ģenerālsekretārs Pauls Ziemjaks (Paul Ziemiak) komentējis, ka aizvadītās vēlēšanas partijai bijusi sāpīga diena. Viņš norādījis, ka CDU ir kaitējis Merkeles izvēlētās pēcteces Annegretas Krampas-Kārenbaueres (Annegret Kramp-Karrenbauer) lēmums atteikties no partijas līderes grožiem pēc CDU sadarbības skandāla ar galēji labējo partiju Alternatīva Vācijai februārī Turingenas federālajā zemē.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas