bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 18.07.2018 | Vārda dienas: Rozālija, Roze
LatviaLatvija

Meroni: Berķa patvaļa un viņa advokātu reiderisms nevar dominēt ES dalībvalstī

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 1 balsojumi)

Rūdolfs Meroni

Piektdien, 23.martā Ventspilī, Dzintaru ielā 41, Latvijas komerclikumā noteiktajā kārtībā sasauktas leģitīmās a/s Ventbunkers un tās meitasfirmas a/s Latvijas naftas tranzīts uzņēmumu akcionāru sapulces.

Tajās paredzēts izlemt jautājumus par abu uzņēmumu padomes atsaukšanu un jaunas padomes ievēlēšanu, kā arī uzņēmumu statūtu grozījumiem. Uzaicinājums ierasties abu uzņēmumu akcionāru sapulcēs nosūtīts visiem likumīgajiem Latvijas naftas tranzīts un Ventbunkers akcionāriem, tai skaitā arī Olafam Berķim un Oļegam Stepanovam piederošajiem uzņēmumiem, attiecīgi SIA Kement, un SIA Topmar Baltic Investments. Tāpat uzaicinājums piedalīties leģitīmā Ventbunkers sapulcē nosūtīts arī Ventspils uzņēmējiem, Genādijam Ševcovam un Igoram Skokam piederošajai kompānijai SIA Investments Activity. Līdz ar to ievērojot LR komerclikumā noteikto kārtību, piektdien, 23.martā ir sasauktas un notiks gan a/s Ventbunkers, gan a/s Latvijas naftas tranzīts akcionāru sapulces.

Abu uzņēmumu akcionāru sapulces, 23.martā sasaukušas uzņēmuma Ventbunkers valsts interešu pārstāvja, Šveices advokāta Dr. Rudolfa Meroni vadīto padomju ieceltās uzņēmumu valdes.

Meroni ar LR Ģenerālprokuratūras un LR Rīgas apgabaltiesas lēmumu valsts interesēs pārvalda Ventspils mēram Aivaram Lembergam slēpti piederošās īpašuma daļas uzņēmumā Ventbunkers un tās meitasfirmā Latvijas naftas tranzīts, kas krimināllietas ietvaros arestētas par labu Latvijas valstij. Ar tiesas un prokuratūras lēmumu Meroni ir uzticēta Lembergam piederošās mantas, tai skaitā Ventbunkers vairākuma akcionāriem – uzņēmumiem Yelverton Investment un Yelverton Investments – piederošo īpašumu glabāšana un pārvaldība par labu valsts interesēm.

Kā jau Meroni iepriekš ir minējis : «Līdzšinējās darbības, kas ar valdības partijas Vienotība oligarha Berķa un viņa kabatas advokāta Kvēpa rokām tikušas īstenotas, attiecībā uz a/s Ventbunkers un a/s Latvijas naftas tranzīts pārņemšanu, ir klajš LR likumdošanas un valsts interešu pārkāpums. Uzņēmuma pārņemšana ir īstenota, izmantojot klasiska reiderisma metodes. Berķa un viņa rokaspuišu intereses ir vadījuši savtīgi mērķi. Tieksme pēc miljoniem, kurus caur sazarotām ārzonu shēmām var nodrošināt Berķa prettiesiski sagrābtais Ventbunkers un Latvijas naftas tranzīts.»

«Tam ir jāpieliek punkts. Latvija ir ES dalībvalsts, un ES valstī nevar tikt atbalstīts reiderisms, uzņēmumu sagrābšana un dokumentu viltošana, lai atsevišķas, politiķiem pietuvinātas personas, iedzīvotos uz valsts rēķina. Berķa vajadzība pēc naudas ir jānodala no Latvijas kā tiesiskas ES dalībvalsts interesēm. Un Berķa saiknes ar valdošās koalīcijas partiju Vienotība nevar dominēt par LR pamatvērtībām,» tā Meroni.

«Piektdien esam sasaukuši Ventbunkers un Latvijas naftas tranzīts akcionāru sapulces. Un es tiešām ceru, ka arī Uzņēmumu reģistrs beidzot spēs lemt neatkarīgi, un reģistrēs likumīgu Ventbunkers un Latvijas naftas tranzīts akcionāru sapulču lēmumus, nevis pakļausies politiskajai ietekmei, atstājot spēkā Berķa un Stepanova interesēm pakārtotos un UR iepriekš reģistrētos kaktu akcionāru sapulču lēmumus,» uzsver Meroni.

Ventbunkers valde informē, ka jebkādas citas abu uzņēmumu akcionāru sapulces, kuras ar digitālās TV lietā sevišķi smagos noziegumos apsūdzētā advokāta Mārtiņa Kvēpa starpniecību līdz šim jau tikušas un turpmāk var tikt sarīkotas Olafa Berķa un Oļega Stepanova interesēs, nav uzskatāms un nevar tikt uzskatītas par tiesiskām un leģitīmām.

Turklāt jebkāda apsūdzētā Kvēpa vai citu personu uzdošanās par Ventbunkers akcionāru, ārzonu firmu Steropes un Gyges pārstāvjiem ir prettiesiska. No Latvijas nodokļu maksātāju uzrauga, Valsts ieņēmumu dienesta, Britu Virdžīnās paslēptie uzņēmumi Steropes un Gyges nekad nav bijuši, un nekad nav tikuši atzīti par 29,07% Ventbunkers akcionāriem. Abas ārzonu kompānijas tikušas izmantotas bijušo a/s Ventspils nafta (VN) amatpersonu – Skoka un Ševcova – patieso interešu slēpšanai un ar LR noteiktajiem nodokļiem neapliktu ienākumu gūšanai. Turklāt pretēji Kvēpa medijiem sniegtajai informācijai LR Augstākas tiesas Senāts nekad nav pieņēmis spriedumu, ar kuru būtu atzinis, ka abas minētas ārzonu firmas – Steropes un Gyges – ir Ventbunkers akcionāres.

Līdz ar to jebkādas Berķa, viņa advokāta Kvēpa vai viņu pārstāvju norādes un paziņojumi, ka ārzonu kompānijas Steropes un Gyges LR likumos noteiktajā kārtībā esot Ventbunkers akcionāres, ir vērtējamas kā LR valsts institūciju apzināta maldināšana, jo šādi Britu Virdžīnās reģistrēti ofšori, nekad nav bijuši a/s Ventbunkers akcionāri.

«Berķa savtīgo interešu vadītā, un UR reģistrētā pašreizējā Ventbunkers un Latvijas naftas tranzīts padome un valde nav un nevar būt uzskatāma par leģitīmu, jo abi uzņēmumi Berķa kontrolē nonākuši tikai pateicoties Berķa un Lemberga izlīgumam, politiskajam atbalstam un valsts institūciju – UR un Tieslietu ministrijas – tiesiskajai mazspējai,» norāda Meroni.

Vienīgie likumīgie a/s Ventbunkers akcionāri ir Nīderlandē reģistrētie uzņēmumi Yelverton Investment B.V., Yelverton Investments B.V., SIA IAG, Austrijas kompānija IAG Industrieanlagen GmbH, SIA Kement, SIA Topmar Baltic Investments, a/s Optima management, a/s Investment Activity, Aivars Lembergs, Anrijs Lembergs un Līga Lemberga.

Citu likumīgu akcionāru a/s Ventbunkers nav. Britu Virdžīnu salu uzņēmumi Steropes un Gyges nekad nav bijuši a/s Ventbunkers īpašnieki.


Pievienot komentāru

Zaļā pārvietošanās ikdienā

Latvija ir viena no zaļākajām valstīm pasaulē pateicoties mežiem, kas sedz vairāk nekā pusi valsts teritorijas. Vai mēs esam arī viena no zaļākajām valstīm pasaulē, pateicoties mūsu domāšanai un dzīvesstilam? Latvijā, it īpaši Rīgā un citās lielajās pilsētās arvien aktuālāks kļūst temats par «zaļo pārvietošanos».

ES vidējās tirgus cenas piena produktiem maijā augušas

Latvijā maijā salīdzinājumā ar mēnesi iepriekš piena produktu cenas nav pieaugušas. Tikmēr Eiropas Savienībā kopumā vidējās tirgus cenas piena produktiem maijā, salīdzinot ar aprīli, turpināja augt.

ES paraksta bloka lielāko brīvās tirdzniecības līgumu ar Japānu

Eiropas Savienība un Japāna ir noslēgušas savstarpēju brīvās tirdzniecības līgumu, kas attieksies uz turpat trešo daļu no visas pasaules iekšzemes kopprodukta un 600 miljonu cilvēku ekonomisko aktivitāti.

VNĪ: Okupācijas muzeja būvuzraudzībai piedāvājumus iesnieguši vairāki pretendenti

VAS Valsts nekustamie īpašumi šonedēļ atver iepirkumu un uzsāk vērtēšanu Okupācijas muzeja ēkas pārbūves, tai skaitā jaunas piebūves būvniecības uzraudzībai.

Vēl neskata likumprojektu, kas paredz eID kartes noteikšanu par obligātu dokumentu no 2023.gada

Valdība vēl neskatīja likumprojektu, kas paredz no 2023.gada elektroniskās identifikācijas kartes noteikt par obligātu identifikācijas dokumentu visiem valsts iedzīvotājiem, kuri sasnieguši 15 gadu vecumu.

Latvijā piecos mēnešos importēts par 7% mazāk cigarešu nekā pirms gada

Latvijā šogad pirmajos piecos mēnešos ievesti 1,828 miljardi cigarešu, kas ir par 7% mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn, liecina Valsts ieņēmumu dienests Akcīzes preču pārvaldes apkopotā informācija.

ES lauksaimniecības finansējumam jāpaliek esošā līmenī, tā Vācija un Francija

Vācijas un Francijas zemkopības ministri kopīgi noraidījuši Eiropas Komisijas priekšlikumu, ka lauksaimniecības finansējums nākamajā Eiropas Savienības daudzgadu budžetā būtu jāsamazina.

18.jūlijā sākas kandidātu sarakstu iesniegšana 13.Saeimas vēlēšanām

No trešdienas, 18.jūlija, plkst. 10.00 partijas un partiju apvienības var sākt iesniegt deputātu kandidātu sarakstus 6.oktobrī gaidāmajām 13.Saeimas vēlēšanām, informē Centrālā vēlēšanu komisija .

Vai turpmāk zināsim, kurš ievēlējis prezidentu? Likumprojekts par atklātu balsojumu «iekustējies»

Saeimas Juridiskā komisija otrdien, 17.jūlijā, lēmusi virzīt izskatīšanai parlamentā pirmajā lasījumā grozījumus Latvijas Republikas Satversmē, kas paredz Valsts prezidenta ievēlēšanu atklātā Saeimas balsojumā.

KNAB sācis pārbaudi par bijušā administratora Lūša iespējamiem naudas pārskaitījumiem VL-TB/LNNK

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs pēc Rīgas domes deputāta Jura Juraša iesnieguma sācis pārbaudi par bijušā maksātnespējas administratora Aigara Lūša iespējamiem naudas pārskaitījumiem nacionālās apvienības Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK politiķiem.

Latvijā janvārī-jūnijā straujāks jaunu vieglo auto reģistrācijas pieaugums par ES vidējo

Latvijā šā gada pirmajos sešos mēnešos bijis straujāks jaunu vieglo automašīnu reģistrācijas pieaugums nekā Eiropas Savienībā vidēji, liecina publicētie Eiropas Automašīnu ražotāju asociācijas jaunākie dati.

Tirdzniecības vietās plastmasas maisiņus vairs nedrīkstēs izsniegt bez maksas

Paredz, ka no 2019.gada 1.janvāra tirdzniecības vietās plastmasas iepirkumu maisiņi patērētājiem vairs netiks izsniegti bez maksas, izņemot ļoti vieglās plastmasas maisiņus.

Igaunija nesaredz būtiskus pavērsienus pēc ASV-Krievijas prezidentu sarunām

Igaunijas ārlietu ministrs Svens Miksers prognozējis, ka NATO, Rietumvalstu un Krievijas attiecībās nav gaidāmas būtiskas pārmaiņas pēc Helsinkos notikušās Amerikas Savienoto Valstu un Krievijas prezidentu tikšanās.

Ar Šengenas informācijas sistēmas atbalstu sekmēs traktortehnikas zādzību novēršanu

Ministru kabinets atbalstīja Iekšlietu ministrijas izstrādāto likumprojektu Grozījumi Šengenas informācijas sistēmas darbības likumā, kura mērķis ir nodrošināt Šengenas informācijas sistēmas izmantošanu sabiedriskās kārtības un drošības stiprināšanai dalībvalstīs,

Auditorkompānijas EY darbu ABLV Bank likvidācijas procesā vadīs Polijas birojs

Auditorkompānijas EY darbu ABLV Bank likvidācijas procesā vadīs Polijas birojs, pavēstīja kompānijas pārstāvji.

Valsts nodrošināto juridisko palīdzību plānots sniegt plašākam personu lokam

Personas ar ienākumiem, kas nepārsniedz valstī noteiktās minimālās mēnešalgas apmēru, varēs saņemt valsts nodrošināto juridisko palīdzību. To paredz grozījumi Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības likumā, ko otrdien, 17.jūlijā, trešajam lasījumam parlamentā atbalstīja Saeimas Juridiskā komisija.

Ukrainā miruši trīs igauņu atpūtnieki, vēsta mediji

Trīs jauni igauņu vīrieši devušies pavadīt brīvdienās Ukrainā, un svētdien, 15.jūlijā, tikuši atrasti miruši kādā viesnīcā Melnās jūras ostas pilsētā Odesā, tā ziņo igauņu mediji.

airBaltic jūnijā pārvadā rekordaugstu pasažieru skaitu

Latvijas lidsabiedrība airBaltic šī gada pirmajos sešos mēnešos kopumā pārvadājusi 1 876 839 pasažierus jeb par 20% vairāk nekā šajā periodā pērn uz galamērķiem lidsabiedrības maršrutu tīklā Eiropā, Skandināvijā, Krievijā, NVS un Tuvajos Austrumos.

Ievērojami sarūk austrumeiropiešu migrācija uz Lielbritāniju

Iedzīvotāju migrācija uz Lielbritāniju no Baltijas un Austrumeiropas valstīm pēdējos divpadsmit mēnešos bijusi zemākā, kāda novērota kopš 2014.gada, tā liecina Lielbritānijas oficiālā statistika.

Uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatē 39 likumpārkāpējus

Valsts robežsardzes amatpersonas pirmdien, 16.jūlijā uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatēja 39 likumpārkāpējus.

Vēršas policijā par iespējamu krāpšanos ar OIK koģenerācijas stacijā Tukums DH

Viena no lielākajām Kurzemes koģenerācijas stacijām, SIA Tukums DH, iespējams, ilgstoši nelietderīgi izmantojusi saražoto siltumenerģiju, kas ir rupjš obligātās iepirkuma komponentes noteikumu pārkāpums.

Stiprinās Latvijas un Lietuvas dienestu sadarbību ārkārtas situācijās pierobežā

Augustā Kalkūnes pagastā notiks lauku apmācības Latvijas un Lietuvas medicīnas un glābšanas dienestu darbiniekiem, lai stiprinātu to sadarbību un efektivitāti palīdzības sniegšanā iedzīvotājiem ārkārtas situācijās pierobežā.

Putins Helsinkos noliedz jaukšanos ASV vēlēšanās, Tramps neiebilst

Krievijas un Amerikas Savienoto Valstu galotņu sanāksmē būtiskākais pavērsiens abu valstu attiecībās ir ASV amatpersonu dalītā attieksme pret Krievijas jaukšanos ASV vēlēšanu norisē. Vašingtona apsūdzējusi Krievijas pilsoņus kiberuzbrukumos ASV amatpersonām, tomēr ASV prezidents Donalds Tramps paudis ticību Krievijas kolēģa Vladimira Putina paustajam noliegumam.

Valodas must be. Intervija ar Valdi Zatleru par prezidenta kandidātu politisko tirgu un komunistiskā mantojuma pieeju

Esot divi veidi, kā norisinās politiskais tirgus aizklātajās vēlēšanās par Latvijas Valsts prezidentu – vienā dominē kandidātu virzīšana apmaiņā pret balsīm, otrā pret naudu. Ja skata pēdējo variantu, tad jo vairāk – labāk nevienam nezināt, kā vēlēšanas notiek. Tā pati Saskaņa, kas tagad «gudri» klusē par to, vai būtu nepieciešamas atklātas vēlēšanas, patiesībā vienmēr esot bijusi pret šādu priekšlikumu, jo tā ir iespēja veidot politisko tirgu – savas partijas balsis pārdot, kas arī ir ticis darīts. Tikmēr Zaļo un zemnieku savienība «spītējas» par atklātajām vēlēšanām daļēji tāpēc, ka ir galvenā «komunistiskā mantojuma» glabātāja – šādos jautājumos šis partijas «mantojums» arī visvairāk izpaužas, savos novērojumos par prezidenta vēlēšanām intervijā BNN dalās bijušais, septītais Latvijas Valsts prezidents Valdis Zatlers.

Vecrīgas grautiņu dalībnieku Bērziņu pirms termiņa neatbrīvos

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa noraidīja par dalību 2009.gada 13.janvāra Vecrīgas grautiņos notiesātā Anša Ataola Bērziņa pirmstermiņa atbrīvošanu no ieslodzījuma izciešanas.

Biržu indeksiem dažādas tendences, naftas cenas krītas

ASV un Eiropas biržu indeksu dinamikā pirmdien, 16.jūlijā, bija dažādas tendences, turpinoties kompāniju peļņas rādītāju publicēšanas sezonai, kurā pirmdien tika ziņots par lielo banku peļņas kāpumu 2.ceturksnī.