bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Otrdiena 22.10.2019 | Vārda dienas: Airisa, Irīda, Īrisa
LatviaLatvija

Meroni: 2011. gada 23. decembra AS Ventbunkers akcionāru sapulce ir falsificēta

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(-1 vērtējums, 3 balsojumi)

Latvijā ir viegli reģistrēt arī viltotus dokumentus, īpaši, ja tajā iesaistīts visslavenākais un meistarīgākais akcionāru sapulču viltotājs Latvijā Mārtiņš Kvēps, komentējot mazākuma akcionāru mēģinājumus pārņemt varu AS Ventbunkers, intervijā BNN atklāj uzņēmuma priekšsēdētājs Rūdolfs Merioni (Rudolf Meroni).

Ventbunkers priekšsēdētājs Rūdolfs Merioni

Viņš piebilst, ka Uzņēmuma reģistrs darbojies gluži kā neko neredzoša mašīna, lai gan bija brīdināts no vairākuma akcionāru puses.

Kas notika 2011. gada 23. decembrī, kad dažu AS Ventbunkers akcionāru sapulce pārvēlēja padomi?

Mēs varam ļoti skaidri pateikt, kas notika 2011. gada 23. decembrī. Daži mazākuma akcionāri sanāca kopā pēc bēdīgi slavenā advokāta Mārtiņa Kvēpa uzaicinājuma. Lai gan likumīgā Ventbunkers valde nebija sasaukusi šādu akcionāru sapulci, šis kriminālais grupējums to dēvēja par īstu akcionāru sapulci. Patiesā akcionāru sapulce notika 2011. gada 20. decembrī, kurvairāk nekā 70% no Ventbunkers likumīgajiem akcionāriem tika pārstāvēti un esošā padome tika pārvēlēta.

Savukārt, 23. decembrī tika pārstāvēti mazāk kā 30% akcionāru. Kvēpa rīkotajai falsifikācijai ir divi aspekti. Pirmkārt, viņš noturēja sapulci, kas nekad netika sasaukta kā Ventbunkers akcionāru sapulce. Otrkārt, viņš pieteica un apstiprināja uzņēmumus Steropes un Gyges kā akcionārus, lai gan tie nekad nav bijuši Ventbunkers akcionāri.

Tā rezultātā situācija attīstījās šādi: datumā, kurā neviena akcionāru sapulce nebija sasaukta, divi uzņēmumi, kas nav Ventbunkers akcionāri, atkal apvienojās ar mazākuma akcionāriem un apgalvoja, ka tā bija īsta akcionāru sapulce. Kvēps parakstīja viltotus dokumentus, ko viņa juristu firma iesniedza Uzņēmumu Reģistrā. Uzņēmumu reģistram šķita, ka pēc dokumentu ārējām pazīmēm viss ir kārtībā un tie tika reģistrēti. Acīmredzot, ir ļoti viegli iesniegt viltotus dokumentus, kas tādējādi var izmainīt uzņēmuma vadību.

Kāpēc notika dokumentu viltošana un kas aiz tā stāvēja?

Tas ir ļoti viegli atbildāms jautājums par to, kas slēpjas aiz šī rupjā viltojuma. Paskatoties uz akcionāru sarakstu , kurā var redzēt, kas piedalījās viltus akcionāru sapulcē, top skaidrs, kurš par to ir atbildīgs.

Skaidrs, ka Kvēps diriģēja šo parādi. Šķiet, ka viņš ir visslavenākais un meistarīgākais akcionāru sapulču viltotājs Latvijā. Kopā ar viņu piedalījās arī šādi uzņēmumi:

Uzņēmumu Kement pārstāvēja Jānis Berķis. Šī firma pieder viņa tēvam Olafam Berķim, kurš nejaušības pēc tika ievēlēts par Ventbunkers padomepriekšsēdētāju. Piedalījās arī Topmar Baltic Investments, kas pieder Oļegam Stepanovam. Aleksejs Ovods, kas ir marionete Stepanova rokās, arī tika ievēlēts padomē. Jānis Junkers pārstāvēja divus uzņēmumus (kas nav akcionāri) – Steropes un Gyges un arī viņš tika ievēlēts padomē. Šie uzņēmumi attiecīgi pieder Igoram Skokam un Genādijam Ševcovam.

Pārsteidzošākais ir tas, ka arī uzņēmums Optima Management piedalījās šajā sapulcē, kur šo uzņēmumu pārstāvēja Gatis Klimass, kuru arī ievēlēja padomē. Lai cik pārsteidzoši tas neliktos, Optima Management piedalījās arī likumīgajā akcionāru sapulcē, kas notika 20. decembrī. Kā zināms Optima Management ir Lembergu ģimenei tuvu stāvošs uzņēmums. Visbeidzot, piedalījās arī Anrijs Lembergs un viņa māsa Līga. Tādējādi, top skaidrs, ka arī Lembergu ģimene piedalījās un atbalstīja šo rupjo falsifikāciju. Klīst baumas, ka tas bija Edgars Jansons, kurš nokārtoja Lembergu ģimenes piedalīšanos.

Kāpēc bija tik svarīgi reģistrēt šīs nelegālās izmaiņas tieši pirms gadu mijas?

Iemesli varētu būt dažādi. Pirmkārt, 2012. gada sākumā ir ieplānotas dažu svarīgu lietu izskatīšanas tiesā. Iespējams, viltotāji vēlējās pārstāvēt Ventbunkers lietā pret Litasco. Kā zināms, strīds ar Litasco izcēlās saistībāar ienākumu izkrāpšanu no Ventbunkers, par ko atbildīgi tieši šie mazākuma akcionāri, kas viltoja akcionāru sapulci (izņemot Lemberga kungu). Pie tam, iespējams, ka viņi atkal plānoja likt lietā kādas krimināli sodāmas shēmas, lai no Ventbunkers nozagtu papildus naudas līdzekļus, parakstot dažus līgumus tieši pirms gada beigām, līdzīgi kā tas arī notika 2009. gada beigās.

Bet tagad Jūs un jūsu komanda ir atkal pie varas Ventbunkerā? Kā tas ir iespējams?

Ventbunkers iesniedza sūdzību Uzņēmumu reģistrā un tiesībsargājošām instancēm. Bez tam, Ventbunkers vadība bija parūpējusies par zināmiem drošības pasākumiem. Tā kā viltojuma draudi uzglūnēja jau kopš augusta, tika sasauktas dažas rezerves sapulces un 2011. gada 26. decembra akcionāru sapulcē tika lemts par izmaiņām.

Vai Jūs varat paskaidrot, kā tas ir iespējams, ka kāda persona nelegālā ceļā pārņem varu uzņēmumā un pie tam reģistrē to Uzņēmumu reģistrā? Kā ir iespējams apkrāpt Uzņēmumu reģistru?

Diemžēl, tas ir pārāk viegli. Iesniedzējs vienkārši vilto akcionāru sapulci, kas nemaz nekad nav bijusi sasaukta un kurā nepiedalījās akcionāru vairākums. Tieši pretējais (kas ir nepareizi) tiek apgalvots šajos dokumentos. Virspusēji tāds dokuments tiešām var izskatīties īsts. Diemžēl, Uzņēmumu reģistrs atsakās pārbaudīt dokumentu autentiskumu, lai gan tas ir ticis brīdināts. Reģistrs rīkojas gluži kā neko neredzoša mašīna, kas akli reģistrē visus dokumentus – viltotus vai ne. Tam rūp tikai tas, ka tie atbilst visām prasībām. Pat ja Reģistru brīdina likumīgie akcionāri, tas nepārbauda vai dokumenti ir viltoti vai īsti. Tas acīmredzami ir uzaicinājums arī citām noziedzīgām personām veikt šādus viltojums un pat veiksmīgi tos reģistrēt.

Likums ir jāmaina. Attiecīgajai Latvijas likumdošanai ir milzīgi trūkumi. Tā pieļauj viltotu dokumentu reģistrāciju, pat ja Uzņēmumu reģistrs ir ticis brīdināts. Vairums Rietumeiropas valstu ir ieviesušas speciālu sistēmu, ka paredz, ka legālie akcionāri, kas ir uzzinājuši par krimināli sodāmiem mēģinājumiem pārņemt varu uzņēmumā, var brīdināt Uzņēmumu reģistru. Tad tas aptur reģistrēšanas procesu un nosūta lietu civillietu tiesai. Rietumeiropā šāda sistēma darbojas pilnīgi normāli.

Savukārt Latvijā nekas neaizsargā likumīgos akcionārus. Šis Latvijas likumdošanas defekts ir jāizlabo, jo tas ir vitāli svarīgi, lai ekonomika veiksmīgi funkcionētu.

P.S. no BNN

Gatavojot Meroni interviju publikācijai, diemžēl apstiprinājies tas, ka vairāk nekā 70% akciju īpašnieki nav pasargāti no tā, ka viņu intereses kārtējo reizi netiks ievērotas. Uzņēmumu reģistrs atcēlis savu lēmumu reģistrēt AS Ventbunkers valdi Rūdolfa Meroni vadībā, atdodot uzņēmumu mazākuma akcionāru rokās.

BNN prognozē, ka naidīgie centieni pārņemt vienu no vadošajiem naftas tranzīta uzņēmumiem nav beigušies, un punkts vēl nav pielikts.


Pievienot komentāru

 1. Galyunchi teica:

  Тест

 2. BiapwalgagTic teica:

  Skype

 3. vakyuneva teica:

  Iespēja tikt pie ievērojamas naudas summas neiegūldot savus līdzekļus, nespējat tam noticēt ?

  Apmēklējiet casinofree.webstarts.com un viss būs skaidrs

 4. RichardMaretti teica:

  hi all man

 5. jastreender teica:

  vkfuydluvkjbvlh

 6. Kicailliz teica:

  Happy New Year!

 7. RichardMaretti teica:

  This is Babulerman.

 8. Shelianaink teica:

  123

 9. tesmemCeaph teica:

  Hello. And Bye.

 10. abcd teica:

  2012 год случайно не перепутали с 2011 ,?????

Ja aizturētajam Latgales policistam par kukuļošanu cels apsūdzības, Ģirģens vērtēs arī Ķuža atbildību

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens Valsts policijas priekšnieka Inta Ķuža atbildību solās vērtēt tad, ja aizdomās turētajam Latgales policistam tiks celtas apsūdzības.

Pēc panākumiem Šveices parlamenta vēlēšanās Zaļie vēlas lielāku atbildību no finanšu sektora

Pēc panākumiem Šveices parlamenta vēlēšanās Zaļā partija paudusi apņēmību būt stingrākiem pret valsts finanšu sektoru, ziņo Reuters. «Mums finanšu centrs jātur pie lielākas atbildības,» paziņojusi Zaļo līdere Regula Ritza.

Ventspilī steigā pārapstiprina iepriekšējo Brīvostas pārvaldes sastāvs

Ventspils pilsētas dome piektdien, 18.oktobrī, apstiprinājusi pilnvaru pagarināšanu uz vēl pieciem gadiem Ventspils brīvostas pārvaldes valdē tajā jau ilgstoši esošajiem vietvaras politiķiem.

Prāvu par WikiLeaks dibinātāja Asanža izdošanu turpinās skatīt 2020.gada februārī

Tiesas prāva par WikiLeaks dibinātāja Džuliāna Asanža dibinātāja izdošanu turpināsies 2020.gada februārī, ziņo Reuters.

Rīgā sabrukušās ēkas iemītniekiem jāmeklē jaunas mājas

Ēka Rīgā, Lāčplēša ielā 123B, kurai 12.oktobrī vienā no stāviem iegruva griesti, nav ekspluatējama, tāpēc aptuveni 60 nama īrniekiem ir jāmeklē jauni mājokļi.

Eksperts: Pēdējo mēnešu pozitīvie dzimstības rādītāji Igaunijā vēl nenozīmē pastāvīgu demogrāfisko pieaugumu

Lai gan pēdējos mēnešos Igaunijā novērojama lielāka dzimstība nekā mirstība, analītiķi teic – ir par agru, lai teiktu, ka Igaunijā dabiski palielinās populācija.

Tiesa pārliecināta par gana raitu Maxima traģēdijas lietas iztiesāšanu; ministrs sagaida AT aktivitāti

Tiesu administrācija apgalvoja, ka Maxima traģēdijas krimināllietas iztiesāšana Pārdaugavas tiesā tiek organizēta tā, lai nodrošinātu pēc iespējas efektīvāku un ātrāku lietas iztiesāšanas procesu, bez neattaisnotas novilcināšanas.

Šoferu trūkuma dēļ Tallinai nākas atlikt sabiedriskā transporta tīkla paplašināšanu

Tallinas pašvaldībai autobusu šoferu trūkuma dēļ nākas atlikt plānus par jaunu sabiedriskā transporta maršrutu atvēršanu, informē Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Latvijā ražotāju cenu līmenis rūpniecībā septembrī pieaudzis par 0,5%

Vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā 2019.gada septembrī, salīdzinot ar 2018.gada septembri, ir pieaudzis par 0,5%.

Atrasta viena no Latvijas meklētākajām noziedzniecēm

Pateicoties iedzīvotāju aktīvai ziņošanai, Valsts policija sestdienas, 19.oktobra, rītā, Latvijā aizturējusi meklēšanā izsludināto Angeļinu Sacjuku.

Ziņojums: Igaunijas trešajam pensiju līmenim viszemākais sniegums Eiropā

Brīvprātīgo pensiju fondu tirgus sniegums 2018.gadā bijis zems visā Eiropā, it īpaši Igaunijā, par investoru grupas ziņojumu vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Lietuvas ražotāji raizējas par ASV tarifu radīto netiešo kaitējumu

Aizvadītājā nedēļā stājušies spēkā ASV tarifi, kas attiecināmi uz Eiropā ražotām precēm. Lai gan Lietuvas ražotāji nekoncentrējas uz ASV tirgu, izskan bažas par to, ka tarifi netieši ietekmēs viņus, ziņo LRT.

Aptauja: Lielākā daļa atbalsta medību tiesību liegšanu uzturlīdzekļu nemaksātājiem

Vispiemērotākās papildu sankcijas pret personām, kuras ļaunprātīgi izvairās no savu saistību izpildes, tostarp nemaksā uzturlīdzekļus, ir piespiedu darba piespriešana un dažādu personai piešķirto speciālo tiesību atņemšana.

Cīniņš par Brexit ratifikāciju britu parlamentā solās būt «uz naža asmens»

Britu parlamentā šonedēļ gaidāma sīva cīņa par jaunāko valsts izstāšanās vienošanos: premjers Boriss Džonsons uzstāj uz tās strauju pieņemšanu bez grozījumiem, kamēr opozīcijas leiboristi centīsies panākt tās noradīšanu vai grozīšanu.

LTV: Maskava, iespējams, mēģina stiprināt varu Latvijas Pareizticīgajā baznīcā

Pareizticīgās baznīcas Maskavas patriarhāts, iespējams, cenšas ar varu aizlaist pensijā Latvijas Pareizticīgās baznīcas metropolītu Aleksandru, lai vietā atrastu kādu Krievijas pusei tīkamāku cilvēku.

Maxima traģēdijā cietušo biedrība protestēs pret lietas ievilkšanos

Pie tiesas ēkas Baldones ielā 1a pirmdien, 21.oktobrī, plkst. 10.00 norisināsies Maxima traģēdijā cietušo biedrības Zolitūde 21.11. rīkotā protesta akcija.

De facto: Draud izgāzties Latvijas dalība Expo 2020 Dubaijā

Iekavēto darbu dēļ apdraudēta Latvijas dalība Expo 2020 Dubaijā, informē Latvijas Televīzijas raidījums De facto. Šī nebūtu pirmā reize, kad latviešiem dalība prestižajā izstādē apraujas pusceļā.

Krievijā izmeklē traģisko Sibīrijas zeltraču aizsprosta sabrukšanu

Par 15 cilvēku bojāeju Sibīrijā aizvadītajā nogalē, sabrūkot dambim uz Seibas upes, Krievijas varasiestādes uzsākušas krimināllietu par pārkāpumiem zeltraču kopmītņu ierīkošanā pie upes.

Atgādinājums: Turpinoties lietum, grants ceļi var būt grūti izbraucami

Pārmitrināti ceļi ar grants segumu zaudē nestspēju, uz tiem veidojas dubļi un bedres. Mitrums apgrūtina autoceļu uzturēšanu, jo slapjā laikā greiderēšana ir mazāk efektīva un bedres ātri vien veidojas atkārtoti.

Šonedēļ gaidāms līdz pat +17 grādiem

Pirmdien pūtīs lēns vējš, un naktī atsevišķos rajonos veidosies migla, savukārt otrdien no rīta pastiprināsies dienvidrietumu, rietumu vējš.

Latvijas attieksme pret seksuālajām minoritātēm viena no noraidošākajām ES

Latvijas iedzīvotāju attieksme pret seksuālajām minoritātēm ir viena no noraidošākajām Eiropas Savienībā, liecina Eirobarometra pētījums.

Tusks saņēmis Džonsona vēstuli ar lūgumu pagarināt Brexit termiņu

Lielbritānijas premjers Boriss Džonsons nosūtījis Eiropadomes prezidentam Donaldam Tuskam vēstuli ar lūgumu pagarināt Brexit termiņu.

Nedēļa Lietuvā: Aug nodokļi. Prezidenta pārmetumi Eiropai. Cīņa ar Seima priekšsēdētāju

Aizvadītajā nedēļā Lietuvā valdība pieņēmusi vairākus lēmumus, kas paredz nodokļu sloga pieaugumu. Lietuvas prezidents Gitans Nausēda izteicis kritiku ES par paplašināšanās plāniem, bet Seimā notika spraigas cīņas ar parlamenta priekšsēdētāju.

BNN nedēļas apkopojums: Patriektais Gorkšs. Negaidītie miljoni. Nepilsoņu bērni

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Negaidītie miljoni, Nepilsoņu bērni, Gāztais prezidents, Pašvaldību reforma, Streiks, Dotācijas, Pensiju reforma, Kārtējā pauze un Ugunsgrēks.

Lielbritānijas parlaments lemj atlikt Brexit

Lielbritānijas parlaments nobalsojis par priekšlikumu, saskaņā ar kuru parlaments nevar apstiprināt Borisa Džonsona panākto Brexit vienošanos, kamēr parlamentā nav pieņemts vienošanās izpildes likums.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site! -->