bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Ceturtdiena 18.07.2019 | Vārda dienas: Rozālija, Roze
LatviaLatvija

Meroni: 2011. gada 23. decembra AS Ventbunkers akcionāru sapulce ir falsificēta

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(-1 vērtējums, 3 balsojumi)

Latvijā ir viegli reģistrēt arī viltotus dokumentus, īpaši, ja tajā iesaistīts visslavenākais un meistarīgākais akcionāru sapulču viltotājs Latvijā Mārtiņš Kvēps, komentējot mazākuma akcionāru mēģinājumus pārņemt varu AS Ventbunkers, intervijā BNN atklāj uzņēmuma priekšsēdētājs Rūdolfs Merioni (Rudolf Meroni).

Ventbunkers priekšsēdētājs Rūdolfs Merioni

Viņš piebilst, ka Uzņēmuma reģistrs darbojies gluži kā neko neredzoša mašīna, lai gan bija brīdināts no vairākuma akcionāru puses.

Kas notika 2011. gada 23. decembrī, kad dažu AS Ventbunkers akcionāru sapulce pārvēlēja padomi?

Mēs varam ļoti skaidri pateikt, kas notika 2011. gada 23. decembrī. Daži mazākuma akcionāri sanāca kopā pēc bēdīgi slavenā advokāta Mārtiņa Kvēpa uzaicinājuma. Lai gan likumīgā Ventbunkers valde nebija sasaukusi šādu akcionāru sapulci, šis kriminālais grupējums to dēvēja par īstu akcionāru sapulci. Patiesā akcionāru sapulce notika 2011. gada 20. decembrī, kurvairāk nekā 70% no Ventbunkers likumīgajiem akcionāriem tika pārstāvēti un esošā padome tika pārvēlēta.

Savukārt, 23. decembrī tika pārstāvēti mazāk kā 30% akcionāru. Kvēpa rīkotajai falsifikācijai ir divi aspekti. Pirmkārt, viņš noturēja sapulci, kas nekad netika sasaukta kā Ventbunkers akcionāru sapulce. Otrkārt, viņš pieteica un apstiprināja uzņēmumus Steropes un Gyges kā akcionārus, lai gan tie nekad nav bijuši Ventbunkers akcionāri.

Tā rezultātā situācija attīstījās šādi: datumā, kurā neviena akcionāru sapulce nebija sasaukta, divi uzņēmumi, kas nav Ventbunkers akcionāri, atkal apvienojās ar mazākuma akcionāriem un apgalvoja, ka tā bija īsta akcionāru sapulce. Kvēps parakstīja viltotus dokumentus, ko viņa juristu firma iesniedza Uzņēmumu Reģistrā. Uzņēmumu reģistram šķita, ka pēc dokumentu ārējām pazīmēm viss ir kārtībā un tie tika reģistrēti. Acīmredzot, ir ļoti viegli iesniegt viltotus dokumentus, kas tādējādi var izmainīt uzņēmuma vadību.

Kāpēc notika dokumentu viltošana un kas aiz tā stāvēja?

Tas ir ļoti viegli atbildāms jautājums par to, kas slēpjas aiz šī rupjā viltojuma. Paskatoties uz akcionāru sarakstu , kurā var redzēt, kas piedalījās viltus akcionāru sapulcē, top skaidrs, kurš par to ir atbildīgs.

Skaidrs, ka Kvēps diriģēja šo parādi. Šķiet, ka viņš ir visslavenākais un meistarīgākais akcionāru sapulču viltotājs Latvijā. Kopā ar viņu piedalījās arī šādi uzņēmumi:

Uzņēmumu Kement pārstāvēja Jānis Berķis. Šī firma pieder viņa tēvam Olafam Berķim, kurš nejaušības pēc tika ievēlēts par Ventbunkers padomepriekšsēdētāju. Piedalījās arī Topmar Baltic Investments, kas pieder Oļegam Stepanovam. Aleksejs Ovods, kas ir marionete Stepanova rokās, arī tika ievēlēts padomē. Jānis Junkers pārstāvēja divus uzņēmumus (kas nav akcionāri) – Steropes un Gyges un arī viņš tika ievēlēts padomē. Šie uzņēmumi attiecīgi pieder Igoram Skokam un Genādijam Ševcovam.

Pārsteidzošākais ir tas, ka arī uzņēmums Optima Management piedalījās šajā sapulcē, kur šo uzņēmumu pārstāvēja Gatis Klimass, kuru arī ievēlēja padomē. Lai cik pārsteidzoši tas neliktos, Optima Management piedalījās arī likumīgajā akcionāru sapulcē, kas notika 20. decembrī. Kā zināms Optima Management ir Lembergu ģimenei tuvu stāvošs uzņēmums. Visbeidzot, piedalījās arī Anrijs Lembergs un viņa māsa Līga. Tādējādi, top skaidrs, ka arī Lembergu ģimene piedalījās un atbalstīja šo rupjo falsifikāciju. Klīst baumas, ka tas bija Edgars Jansons, kurš nokārtoja Lembergu ģimenes piedalīšanos.

Kāpēc bija tik svarīgi reģistrēt šīs nelegālās izmaiņas tieši pirms gadu mijas?

Iemesli varētu būt dažādi. Pirmkārt, 2012. gada sākumā ir ieplānotas dažu svarīgu lietu izskatīšanas tiesā. Iespējams, viltotāji vēlējās pārstāvēt Ventbunkers lietā pret Litasco. Kā zināms, strīds ar Litasco izcēlās saistībāar ienākumu izkrāpšanu no Ventbunkers, par ko atbildīgi tieši šie mazākuma akcionāri, kas viltoja akcionāru sapulci (izņemot Lemberga kungu). Pie tam, iespējams, ka viņi atkal plānoja likt lietā kādas krimināli sodāmas shēmas, lai no Ventbunkers nozagtu papildus naudas līdzekļus, parakstot dažus līgumus tieši pirms gada beigām, līdzīgi kā tas arī notika 2009. gada beigās.

Bet tagad Jūs un jūsu komanda ir atkal pie varas Ventbunkerā? Kā tas ir iespējams?

Ventbunkers iesniedza sūdzību Uzņēmumu reģistrā un tiesībsargājošām instancēm. Bez tam, Ventbunkers vadība bija parūpējusies par zināmiem drošības pasākumiem. Tā kā viltojuma draudi uzglūnēja jau kopš augusta, tika sasauktas dažas rezerves sapulces un 2011. gada 26. decembra akcionāru sapulcē tika lemts par izmaiņām.

Vai Jūs varat paskaidrot, kā tas ir iespējams, ka kāda persona nelegālā ceļā pārņem varu uzņēmumā un pie tam reģistrē to Uzņēmumu reģistrā? Kā ir iespējams apkrāpt Uzņēmumu reģistru?

Diemžēl, tas ir pārāk viegli. Iesniedzējs vienkārši vilto akcionāru sapulci, kas nemaz nekad nav bijusi sasaukta un kurā nepiedalījās akcionāru vairākums. Tieši pretējais (kas ir nepareizi) tiek apgalvots šajos dokumentos. Virspusēji tāds dokuments tiešām var izskatīties īsts. Diemžēl, Uzņēmumu reģistrs atsakās pārbaudīt dokumentu autentiskumu, lai gan tas ir ticis brīdināts. Reģistrs rīkojas gluži kā neko neredzoša mašīna, kas akli reģistrē visus dokumentus – viltotus vai ne. Tam rūp tikai tas, ka tie atbilst visām prasībām. Pat ja Reģistru brīdina likumīgie akcionāri, tas nepārbauda vai dokumenti ir viltoti vai īsti. Tas acīmredzami ir uzaicinājums arī citām noziedzīgām personām veikt šādus viltojums un pat veiksmīgi tos reģistrēt.

Likums ir jāmaina. Attiecīgajai Latvijas likumdošanai ir milzīgi trūkumi. Tā pieļauj viltotu dokumentu reģistrāciju, pat ja Uzņēmumu reģistrs ir ticis brīdināts. Vairums Rietumeiropas valstu ir ieviesušas speciālu sistēmu, ka paredz, ka legālie akcionāri, kas ir uzzinājuši par krimināli sodāmiem mēģinājumiem pārņemt varu uzņēmumā, var brīdināt Uzņēmumu reģistru. Tad tas aptur reģistrēšanas procesu un nosūta lietu civillietu tiesai. Rietumeiropā šāda sistēma darbojas pilnīgi normāli.

Savukārt Latvijā nekas neaizsargā likumīgos akcionārus. Šis Latvijas likumdošanas defekts ir jāizlabo, jo tas ir vitāli svarīgi, lai ekonomika veiksmīgi funkcionētu.

P.S. no BNN

Gatavojot Meroni interviju publikācijai, diemžēl apstiprinājies tas, ka vairāk nekā 70% akciju īpašnieki nav pasargāti no tā, ka viņu intereses kārtējo reizi netiks ievērotas. Uzņēmumu reģistrs atcēlis savu lēmumu reģistrēt AS Ventbunkers valdi Rūdolfa Meroni vadībā, atdodot uzņēmumu mazākuma akcionāru rokās.

BNN prognozē, ka naidīgie centieni pārņemt vienu no vadošajiem naftas tranzīta uzņēmumiem nav beigušies, un punkts vēl nav pielikts.


Pievienot komentāru

 1. Galyunchi teica:

  Тест

 2. BiapwalgagTic teica:

  Skype

 3. vakyuneva teica:

  Iespēja tikt pie ievērojamas naudas summas neiegūldot savus līdzekļus, nespējat tam noticēt ?

  Apmēklējiet casinofree.webstarts.com un viss būs skaidrs

 4. RichardMaretti teica:

  hi all man

 5. jastreender teica:

  vkfuydluvkjbvlh

 6. Kicailliz teica:

  Happy New Year!

 7. RichardMaretti teica:

  This is Babulerman.

 8. Shelianaink teica:

  123

 9. tesmemCeaph teica:

  Hello. And Bye.

 10. abcd teica:

  2012 год случайно не перепутали с 2011 ,?????

Irākas Kurdistānā ziņo par nošautiem turku diplomātiem

Irākas kurdu reģionā nošauti trīs diplomāti no Turcijas, kas iepriekš vērsusies pret kurdu neatkarības iegūšanas centieniem, ziņo raidsabiedrība BBC.

Lietuvas dzelzceļš nelauzīs līgumu ar bijušā VDK virsnieka uzņēmumu Sigmen

Lietuvas dzelzceļš nelauzīs līgumu ar Latvijas uzņēmumu Sigmen, lai gan to kontrolē bijušais VDK virsnieks Jurijs Simoņenkovs, kas ar bijušo VDK virsnieku un aģentu starpniecību saistīts ar Krievijas politiskajiem līderiem.

Latvijas Radio krīzes risināšanai piesaistīs mediatoru

Lai risinātu krīzi Latvijas Radio, medija valde piesaistīs mediatoru, informē sabiedriskie mediji.

Viņķele: Izrakstot zāļu vispārīgos nosaukumus, varētu ietaupīt ap 20 miljoniem

Kompensējamo medikamentu vispārīgo nosaukumu izmantošana, izrakstot receptes, varētu ietaupīt veselības aprūpes budžetā apmēram 20 miljonus eiro, apgalvo veselības ministre Ilze Viņķele.

Latvijā jūnijā bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā šogad jūnijā bijusi augstāka gada inflācija nekā Eiropas Savienībā un eirozonā vidēji, liecina publiskotie ES statistikas biroja Eurostat dati.

Francija atjaunos Parīzes dievmātes katedrāli par 850 milj. eiro

Francijas parlaments ir apstiprinājis Parīzes Dievmātes katedrāles restaurācijas darbus, lai atjaunotu vēsturisko ēku, kuras jumts nopostīts ugunsgrēkā aprīlī. Darbus paredzēts veikt par 850 miljoniem eiro, un tie varētu noslēgties ar viduslaiku katedrāles modernizāciju.

IZM neatbalsta iespēju reemigrantu bērniem pārejās periodā skolās nelikt atzīmes

Adaptācijas laiku reemigrējušo ģimeņu bērniem izglītības iestāde noteikti var paredzēt, tomēr nav iespējams, ka skolēns nesaņem vērtējumu vienu mācību gadu, kā piedāvā eksperte Ieva Reine, komentē IZM eksperte Olita Arkle.

ABLV Bank jūnijā atguvusi aktīvus desmit miljonu eiro apmērā

Likvidējamā ABLV Bank šā gada jūnijā atguvusi aktīvus desmit miljonu eiro apmērā, liecina bankas sagatavotais pārskats par darbību jūnijā.

Policija izmeklē septiņas lietas par iespējamām nelikumībām saistībā ar OIK

Valsts policija patlaban izmeklē septiņus kriminālprocesus par iespējamām nelikumībām ar elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponenti.

Lietuvieši VEF apkaimē tuvākajos gados plāno celt birojus un dzīvojamās ēkas

Lietuvā dibināts uzņēmums iegādājies zemes gabalus VEF rajonā pie tirdzniecības centra Elkor un tuvāko gadu laikā šajā rajonā plāno uzbūvēt biroju ēkas un dzīvojamās mājas.

Igaunis vadīs ES Kiberdrošības aģentūru

Eiropas Savienības Kiberdrošības aģentūra par savu izpilddirektoru izvēlējusies igauņu Briseles funkcionāru Juhanu Lepasāru.

Kariņš: Tā vietā, lai celtu minimālo algu, jāpārskata neapliekamo minimumu

Tā vietā, lai celtu minimālo algu, labāk būtu paaugstināt nepaliekamo minimumu, uzskata Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Latvija pirmajā pusgadā starp 12 Eiropas valstīm ar jaunu auto reģistrācijas kāpumu

Latvijā šā gada janvārī-jūnijā jaunu vieglo automašīnu reģistrācija salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn pieaugusi par 4,6%, tai esot starp 12 Eiropas valstīm, kurās šajā periodā reģistrēts kāpums.

Lagarda atstāj Starptautisko Valūtas fondu ceļā uz ECB vadību

Franču politiķe Kristīne Lagarda, kura pretendē uz Eiropas Centrālās bankas prezidenta amatu, ir paziņojusi, ka plāno atkāpties no Starptautiskā Valūtas Fonda rīkotājdirektores krēsla.

Fon der Leienas vietu Vācijas valdībā ieņems iespējamā Merkeles pēctece

Pēc Vācijas aizsardzības ministres Urzulas fon der Leienas ievēlēšanas par Eiropas Komisijas priekšsēdētāju viņas krēslu Vācijas valdībā ieņems politiķe, kuru par savu pēcteci izvēlējusies kanclere Angela Merkele.

ATD: Reģionālajos maršrutos pasažieru skaits samazinājies tikai Latgalē

Šā gada pirmajā pusgadā reģionālo maršrutu autobusos pārvadāti vairāk nekā 14,6 miljoni pasažieru, kas ir par 1% vairāk, salīdzinot ar analogu periodu pērn, un pasažieru skaits palielinājies visos reģionos, izņemot Latgali.

Ar 29 jaunām mantojuma vietām papildināts UNESCO Pasaules mantojuma saraksts

Paplašinot UNESCO Pasaules mantojuma vietu sarakstu, tajā iekļautas 29 jaunas nominācijas kā dabas, tā kultūras mantojuma saglabāšanai, informē UNESCO pārstāve Kitija Balcare.

No 2021.gada elektroenerģijas ražošanas atbalstu apmaksās tikai no valsts budžeta

Ministru kabinets lēmis atbalstīt priekšlikumu no 2021.gada elektroenerģijas valsts atbalsta izmaksu segšanu nodrošināt tikai no valsts budžeta.

Premjers: Puntulim jāpiedāvā risinājums Latvijas Radio finansējuma jautājumā

Kultūras ministram Naurim Puntulim ir jāpiedāvā risinājums Latvijas Radio finansējuma jautājumā, norāda Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Pirmā sieviete amatā – par EK priekšsēdētāju ievēlēta Urzula for der Leiena

Eiropas Parlamenta deputāti aizklātā balsojumā ar 383 balsīm Eiropas Komisijas priekšsēdētāja amatā ievēlējuši Vācijas politiķi Urzulu fon der Leienu.

Krievijas opozīcijai liedz piedalīties Maskavas pašvaldības vēlēšanās

Krievijas amatpersonas atteikušas 27 kandidātu reģistrāciju Maskavas pilsētas Domes vēlēšanām. Starp noraidītajiem ir populāri opozīcijas politiķi, un vēlēšanu amatpersonu rīcība tiek nopelta ieilgušā protesta akcijā.

Znotiņas vadībā vērtēs paveikto ar Moneyval ziņojumu

Lai pārstāvētu Latvijas intereses Moneyval veiktajos novērtēšanas procesos, valdība izveidojusi Latvijas delegāciju, kuru vadīs Ilze Znotiņa.

Kuldīgas novadā, iespējams, aizdedzināta prokurora automašīna

Kuldīgas novadā pagājušajā naktī, iespējams, aizdedzināta Kuldīgas rajona prokuratūras prokurora, bijušā Kuldīgas policijas iecirkņa priekšnieka Ginta Mežiņa automašīna.

Grīva: Nākamgad sabiedriskajiem medijiem un NEPLP vajadzīgi vairāk nekā seši miljoni

Nākamgad Nacionāli elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes, Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio vajadzībām papildus nepieciešami vairāk nekā seši miljoni eiro, paudis NEPLP loceklis Patriks Grīva.

JKP pārmet centienus paslepus Mežvietu pārapstiprināt VDD vadītāja amatā

Jaunā konservatīvā partija «pauž sašutumu» par to, ka Normunda Mežvieta atkārtota apstiprināšana Valsts drošības dienesta vadītāja amatā esot iecerēta paslepus un prasa no viņa atskaiti par paveikto VDD atbildības sfērās viņa darbības laikā.