bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Pirmdiena 23.07.2018 | Vārda dienas: Magda, Magone, Mērija
LatviaLatvija

Meteo: Latvijas upēs paaugstinās ūdens līmeņi

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Atkusnis, kas strauji ienāca Latvijā marta vidū uz dažām dienām, nokausējis sniega segu Latvijas upju baseinu teritorijās, arī ledus sega daudzviet saira. Turpinoties pakāpeniskam pavasarim lielā daļā Latvijas upju pazeminājies ūdens līmenis, ledus sega turpinājusi sairt, daudzviet palicis tikai paliku piesalas vai ledus krautņi upju krastos, vēsta Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Turklāt ledus sega saglabājusies Daugavā Jēkabpils – Pļaviņu posmā, Gaujas augštecē un pie Valmieras, Pededzē.

Meteorologi atzīmē, ka aprīļa pirmajās dienās Latviju šķērsoja plašas nokrišņu zonas, kas nesa lietu, slapju sniegu un sniegu. Daudzviet no jauna izveidojās sniega sega. Stiprākie nokrišņi skāra Latvijas rietumu un centrālās daļas upju baseinus, kur ūdens līmeņa paaugstināšanās sākās visstraujāk.

Kurzemes upēs aizvadītajā diennaktī lielākoties strauji paaugstinājās ūdens līmenis: Ventas augštecē par 147-173 cm, Kuldīgas – Vendzavas posmā 6-65 cm, Bārtā 25 – 33 cm, citās Kurzemes upēs 4 – 23 cm.

Arī Zemgales upēs bija strauja līmeņa paaugstināšanās: Mēmelē par 34 cm, Mūsā un Lielupes augštecē 78 – 81 cm, Lielupē pie Staļģenes 132 cm, Jelgava – Sloka 18 – 57 cm. Svētē un Bērzē ūdens līmeņa kāpums aizvadītajā diennaktī bijis ļoti straujš 100-130 cm, Viesītē, Tērvetē, Misā pakāpeniskāks 37 – 59 cm diennaktī.

Salacā ūdens līmenis nav būtiski paaugstinājies, bet Rūjā un Sedā ūdens līmenis paaugstinājies par 11 – 28 cm.

Gaujas baseinā ūdens līmenis paaugstinās pārsvarā 5 – 15 cm diennaktī, bet Tirzā straujāk, tur 56 cm.

Speciālisti norāda, ka arī Daugavā un tās baseina upēs paaugstinās ūdens līmenis. Daugavā no Polockas līdz Krāslavai ūdens līmenis paaugstinās strauji – ar intensitāti 44-60 cm diennaktī, bet Daugavpils – Vaikuļānu un Jēkabpils – Pļaviņu posmā 11 – 27 cm diennaktī, ūdens līmenis pie Jersikas aizvadītajā diennaktī vēl nesāka būtiski paaugstināties. Daugavas baseina upēs ūdens līmenis paaugstinājies ar intensitāti 6-43 cm diennaktī.

Daugavas augštecē Krievijā un Baltkrievijā ir ledus sega, vietām ledus sega ar lāsmeņiem un piekrastes vaļumjoslas. Daugavā no Vitebskas līdz Jersikai ir paliku piesalas, no Piedrujas līdz Jersikai arī reta ledus un vižņu iešana. Ledus sega saglabājas Jēkabpils – Zeļķu posmā, pie Pļaviņām izskalojumi, īpaši pie Aiviekstes ietekas Daugavā. Izskalojas ziemas laikā sakrājušies vižņi.

Meteorologi vēsta, ka tuvākajās dienās ir gaidāma upju noteces un ūdens līmeņa paaugstināšanās Latvijas upju baseinos, kā arī turpināsies ledus sairšana.

Pēc aktuālās meteoroloģiskās prognozes Kurzemes upēs ūdens līmeņa maksimumi lielākoties gaidāmi no 5.-7.aprīlim, dažu upju posmos, jau 4.aprīlī. Zemgales upēs ūdens līmeņa maksimumi gaidāmi no 5.-8.aprīlim, dažās upēs agrāk. Ūdens līmeņa celšanās intensitāte saglabāsies un gaidāms, ka applūdīs Lielupes augšteces palienes, pie Jelgavas ūdens līmenis var būt tuvs palieņu applūšanas līmenim vai nedaudz pārsniegt to, bet lejtecē upes palienes var tikt applūdinātas. Iespējama arī citu Zemgales upju palieņu applūšana.

Turklāt Vidzemes un Latgales upēs šonedēļ lielākoties turpināsies ūdens līmeņa paaugstināšanās. Arī Daugavā tuvākajās dienās turpināsies ūdens līmeņa paaugstināšanās un ledus segas sairšana, izskalojumu ledus segā paliks vairāk. Šīs nedēļas otrajā pusē gaidāma ledus sakustēšanās arī Jēkabpils – Pļaviņu posmā.

Vienlaikus meteorologi norāda, ka pavasarī ledus nav drošs un uz ledus atrasties ir bīstami.


Pievienot komentāru

Turpinās apspriest grozījumus par LELB kā luteriskās baznīcas tiesību pārmantotāju

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai paredzēts septembrī turpināt apspriest likuma grozījumus par Latvijas Evaņģēliski luterisko baznīcu kā tiesību pārmantotāju luteriskajai baznīcai, kas darbojās Latvijā līdz 1940.gadam, vēsta komisijas priekšsēdētāja Inese Laizāne.

Mežaparka estrādes otrās kārtas pirmā posma iepirkumā saņemti divi piedāvājumi

Mežaparka Lielās estrādes otrās kārtas pirmā posma būvdarbu iepirkumā saņemti divi piedāvājumi, informē Rīgas domes Īpašuma departamentā.

Latvija lūgs starptautisku palīdzību plašā ugunsgrēka dzēšanai Valdgales pagastā

Latvija lūgs starptautisku palīdzību kūdras un meža ugunsgrēka dzēšanai Valdgales pagastā, pirmdien, 23.jūlijā, pēc Krīzes vadības padomes ārkārtas sēdes paziņoja zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis.

Šauļi plāno kopīgu atlaižu un pakalpojumu sistēmu ar Jelgavu

Šauļu pašvaldība plāno ieviest kopīgu atlaižu un pakalpojumu sistēmu ar Jelgavu.

Bildēs: Zviedrijā turpina degt vairāki tūkstoši hektāru meža

Daudzviet Zviedrijā, bet jo sevišķi valsts vidienē turpinās plaši mežu ugunsgrēki, kuriem labvēlīgu situāciju radījusi rekordaugsta gaisa temperatūra un ilgas nedēļas bez lietus.

Bankā: Rīga atpaliek no kaimiņvalstīm nekustamo īpašumu darījumos

Pieaugot iedzīvotāju ienākumu līmenim un uzkrājumu apjomam, aizvien vairāk iedzīvotāju lemj par labu mājokļa iegādei, liecina Swedbank apkopotie dati.

Lūdz sākt kriminālvajāšanu pret diviem policistiem par krāpšanos ar azartspēlēm

Iekšējās drošības birojs lūdzis prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret vairākām personām par datorkrāpšanu spēļu automātos, tostarp pret diviem policistiem.

Kanādā traģiska apšaude Toronto pilsētā

Kanādas lielākajā pilsētā Toronto noticis uzbrukums civiliedzīvotājiem ar šaujamieroci. Divi cilvēki nonāvēti, un vēl 13 cilvēki tikuši ievainoti.

Latvijā teju 10% no HIV inficētajiem ir jaunieši

Latvija šobrīd ieņem līderpozīciju jaunatklāto HIV gadījumu skaitā Eiropas Savienībā – turklāt gandrīz 10% no HIV inficētajiem ir jaunieši, norāda sabiedrības veselības speciāliste, Baltijas HIV asociācijas biedre Anda Ķīvīte.

Igaunijas zemnieki aktīvi piedalās Atvērto saimiecību dienā

Zemnieki Igaunijā aizvadījuši ceturto Atvērto saimniecību dienu, kad vairāk nekā 250 zemnieku saimniecības uzņēmušas savā sētā katru, kurš vēlas apskatīt klātienē, kā tiek audzēta un apstrādāta lauksaimniecības produkcija.

OCTA Garantijas fonda apmērs strauji samazinājies, tā apdrošinātāji

Neskatoties uz to, ka apdrošināšanas sabiedrības kopš 2016.gada oktobra atsāka iemaksu veikšanu OCTA Garantijas fondā, šobrīd tas samazinājies līdz vēsturiski zemākajam slieksnim kopš 2008.gada aprīļa, kad tas pārsniedza likumā noteiktos 20 miljonu eiro un iemaksas vairs nebija jāveic.

Valdgales ugunsgrēku notur iekšpus izveidotā perimetra; sasaukta Krīzes vadības padomes sēdē

Glābējiem nakts laikā izdevies noturēt Valdgales pagastā izcēlušos ugunsgrēku iekšpus izveidotā perimetra, uzsver Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta preses pārstāve Inta Palkavniece.

Lursoft: Ēdināšanas joma Latvijā – cik apgroza, nopelna un nodokļos samaksā nozares līderi

Vai ēdināšanas nozares uzņēmumi Latvijā patiesi strādā ar zaudējumiem un kāds ir to nodokļu pienesums, pētījumā centies noskaidrot Lursoft, apkopojot datus par nozares uzņēmumu darbību pēdējo trīs gadu laikā.

Polijas Seims steidz nomainīt nepiekāpīgo Augstākās tiesas priekšsēdētāju

Polijā turpinoties reformām tiesu varā, ko asi nopēlusi daļa sabiedrības un Eiropas Komisija, likumdevēji nolēmši paātrināt Augstākās tiesas priekšsēdētājas, skaļas reformu pretinieces nomaiņu.

Olaines cietuma teritorijā plāno būvēt IeVP un VPD personāla mācību centru

Lai nodrošinātu visām Ieslodzījuma vietu pārvaldes un Valsts probācijas dienesta personāla grupām atbilstošu apmācību infrastruktūru un iespējas, Olaines cietuma teritorijā iecerēts izbūvēt ieslodzījuma vietas paraugkorpusu, kā arī mācību centru, liecina Tieslietu ministrijas sagatavotais Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansētās programmas Korekcijas dienesti koncepcijas projekts.

Pēc žurnālistu materiāliem policija sākusi pārbaudi par Lemberga meitas ofšoru tīklu

Valsts policija sākusi pārbaudi pēc žurnālistu publicētajiem materiāliem par pienākumu pildīšanas atstādinātā Ventspils mēra Aivara Lemberga meitas ofšoru tīklu.

Bulgārija noraida migrantu atpakaļuzņemšanu no Rietumeiropas

Bulgārijas parlaments pieņēmis tiesību normu, kas valdībai liedz parakstīt divpusējus nolīgumus ar citām Eiropas Savienības dalībvalstīm par tādu ieceļotāju atpakaļuzņemšanu, kuri bloka teritorijā iekļuvuši caur Bulgāriju, bet pēcāk valsti pametuši.

Karstuma vilnis Latvijā turpināsies, vietām gaidāmas stipras pērkona lietusgāzes

Šajā nedēļā karstums Latvijā neatkāpsies – dienas būs sutīgas un arī naktīs gaiss vietām neatdzisīs vairāk par +20 grādiem. Gandrīz katru dienu kādā no reģioniem varēs novērot lietu un pērkonu.

Nedēļa Lietuvā. Tiesājams politiķis neatgūst kratīšanā konfiscētus tūkstošus

Eligijam Masjulim, bijušam Lietuvas Liberālās kustības priekšsēdētājam, kurš tiek tiesāts par saistību ar skaļu politiskās kukuļošanas lietu, nav izdevies atgūt skaidru naudu, kas kratīšanas laikā atrasta viņa mājās un konfiscēta.

BNN nedēļas apkopojums: Atklātu balsojumu par prezidentu? Ugunsgrēki Latvijā. Sarakstu iesniegšana 13.Saeimai

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Pārmaiņas; Cīņa; Nākotne ; Izaugsme; Darījums; Ugunsgrēks.

Gada pirmajā pusē par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits

Latvijā šogad pirmajā pusgadā par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits, aģentūru informē Auto asociācijā.

airBaltic saņem desmito Airbus A220-300 lidmašīnu

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 20.jūlijā Rīgā saņēma desmito Airbus A220-300 lidmašīnu ar reģistrācijas numuru YL-CSJ.

VID: Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn

Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn, informē Valsts ieņēmumu dienests.

Meža ugunsgrēka dzēšanai Valdgales pagastā piesaistīs papildu ugunsdzēsējus

Šobrīd ar meža ugunsgrēku Valdgales pagastā cīnās 60 ugunsdzēsēji, taču dienas gaitā plānots piesaistīt vēl 30 glābējus, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestaieraksts sociālajā tīklā Twitter.

Ventspilī meklē risinājumus aktuālajiem vides jautājumiem

Ventspilī piektdien, 20.jūlijā notika AS Ventspils tirdzniecības osta pārstāvju un vides speciālistu tikšanās ar Valsts vides dienesta pārstāvjiem.

Jaunākie komentāri