bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Svētdiena 26.01.2020 | Vārda dienas: Agneta, Agnis, Ansis
LatviaLatvija

Meteo: Latvijas upēs paaugstinās ūdens līmeņi

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Atkusnis, kas strauji ienāca Latvijā marta vidū uz dažām dienām, nokausējis sniega segu Latvijas upju baseinu teritorijās, arī ledus sega daudzviet saira. Turpinoties pakāpeniskam pavasarim lielā daļā Latvijas upju pazeminājies ūdens līmenis, ledus sega turpinājusi sairt, daudzviet palicis tikai paliku piesalas vai ledus krautņi upju krastos, vēsta Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Turklāt ledus sega saglabājusies Daugavā Jēkabpils – Pļaviņu posmā, Gaujas augštecē un pie Valmieras, Pededzē.

Meteorologi atzīmē, ka aprīļa pirmajās dienās Latviju šķērsoja plašas nokrišņu zonas, kas nesa lietu, slapju sniegu un sniegu. Daudzviet no jauna izveidojās sniega sega. Stiprākie nokrišņi skāra Latvijas rietumu un centrālās daļas upju baseinus, kur ūdens līmeņa paaugstināšanās sākās visstraujāk.

Kurzemes upēs aizvadītajā diennaktī lielākoties strauji paaugstinājās ūdens līmenis: Ventas augštecē par 147-173 cm, Kuldīgas – Vendzavas posmā 6-65 cm, Bārtā 25 – 33 cm, citās Kurzemes upēs 4 – 23 cm.

Arī Zemgales upēs bija strauja līmeņa paaugstināšanās: Mēmelē par 34 cm, Mūsā un Lielupes augštecē 78 – 81 cm, Lielupē pie Staļģenes 132 cm, Jelgava – Sloka 18 – 57 cm. Svētē un Bērzē ūdens līmeņa kāpums aizvadītajā diennaktī bijis ļoti straujš 100-130 cm, Viesītē, Tērvetē, Misā pakāpeniskāks 37 – 59 cm diennaktī.

Salacā ūdens līmenis nav būtiski paaugstinājies, bet Rūjā un Sedā ūdens līmenis paaugstinājies par 11 – 28 cm.

Gaujas baseinā ūdens līmenis paaugstinās pārsvarā 5 – 15 cm diennaktī, bet Tirzā straujāk, tur 56 cm.

Speciālisti norāda, ka arī Daugavā un tās baseina upēs paaugstinās ūdens līmenis. Daugavā no Polockas līdz Krāslavai ūdens līmenis paaugstinās strauji – ar intensitāti 44-60 cm diennaktī, bet Daugavpils – Vaikuļānu un Jēkabpils – Pļaviņu posmā 11 – 27 cm diennaktī, ūdens līmenis pie Jersikas aizvadītajā diennaktī vēl nesāka būtiski paaugstināties. Daugavas baseina upēs ūdens līmenis paaugstinājies ar intensitāti 6-43 cm diennaktī.

Daugavas augštecē Krievijā un Baltkrievijā ir ledus sega, vietām ledus sega ar lāsmeņiem un piekrastes vaļumjoslas. Daugavā no Vitebskas līdz Jersikai ir paliku piesalas, no Piedrujas līdz Jersikai arī reta ledus un vižņu iešana. Ledus sega saglabājas Jēkabpils – Zeļķu posmā, pie Pļaviņām izskalojumi, īpaši pie Aiviekstes ietekas Daugavā. Izskalojas ziemas laikā sakrājušies vižņi.

Meteorologi vēsta, ka tuvākajās dienās ir gaidāma upju noteces un ūdens līmeņa paaugstināšanās Latvijas upju baseinos, kā arī turpināsies ledus sairšana.

Pēc aktuālās meteoroloģiskās prognozes Kurzemes upēs ūdens līmeņa maksimumi lielākoties gaidāmi no 5.-7.aprīlim, dažu upju posmos, jau 4.aprīlī. Zemgales upēs ūdens līmeņa maksimumi gaidāmi no 5.-8.aprīlim, dažās upēs agrāk. Ūdens līmeņa celšanās intensitāte saglabāsies un gaidāms, ka applūdīs Lielupes augšteces palienes, pie Jelgavas ūdens līmenis var būt tuvs palieņu applūšanas līmenim vai nedaudz pārsniegt to, bet lejtecē upes palienes var tikt applūdinātas. Iespējama arī citu Zemgales upju palieņu applūšana.

Turklāt Vidzemes un Latgales upēs šonedēļ lielākoties turpināsies ūdens līmeņa paaugstināšanās. Arī Daugavā tuvākajās dienās turpināsies ūdens līmeņa paaugstināšanās un ledus segas sairšana, izskalojumu ledus segā paliks vairāk. Šīs nedēļas otrajā pusē gaidāma ledus sakustēšanās arī Jēkabpils – Pļaviņu posmā.

Vienlaikus meteorologi norāda, ka pavasarī ledus nav drošs un uz ledus atrasties ir bīstami.


Pievienot komentāru

Soross ar miljarda universitāti vēlas cīnīties pret klimata pārmaiņām, autoritārismu

Ungāru-amerikāņu finansists un filantrops Džordžs Soross paziņojis, ka ieguldīs vienu miljardu ASV dolāru, lai izveidotu pasaules mēroga universitāti, lai cīnītos pret autoritārām valdībām un klimata pārmaiņām.

Eiropas Komisija aizliedz no Ukrainas ievest putnu gaļu Eiropas Savienībā

Putnu gripa Ukrainā, Bugakivā konstatēta šīs nedēļas sākumā – 20.janvārī. Ukrainas veterinārais dienests veic slimības apkarošanas pasākumus. 

Nākamnedēļ veiks Vanšu tilta inspekciju; vantīs strādās alpīnisti

Alpīnisti līdz pat 3.februārim veiks visu vanšu sistēmas inspekciju, rāpjoties vantīs, un veicot arī pilona inspekciju.

NEPLP atļauj no marta LNT un Kanālu 2 nomainīt ar TV3 Life un TV3 Mini

NEPLP pēc mediju grupas TV3 Group pieteikuma anulējusi TV kanālu LNT un Kanāls 2 licences, tā vietā izsniedzot licences jauniem kanāliem TV3 Life un TV3 Mini.

Rail Baltica trasei piegulošo apkaimju attīstībā jāiegulda vairāk nekā 300 miljoni

Lai īstenotu infrastruktūras attīstības projektus Rail Baltica piegulošajās Rīgas apkaimēs, desmit gadu periodā būs nepieciešamas līdz pat 350 miljoniem eiro lielas investīcijas.

Kvoruma trūkuma dēļ nenotiek Olainfarm akcionāru ārkārtas sapulce

Piektdien sasauktajai akcionāru ārkārtas sapulcei bija reģistrējušies akcionāri, kuri kopā pārstāvēja 2 978 701 balsstiesīgo akciju, kas ir 21,15% no balsstiesīgā kapitāla. Tādējādi akcionāru ārkārtas sapulcei nebija nepieciešamā kvoruma.

Bulgārija apsūdz Krievijas pilsoņus ieroču rūpnieka indēšanas mēģinājumā

Prokurori Bulgārijā ir izvirzījuši apsūdzības trīs Krievijas pilsoņiem par slepkavību mēģinājumiem, izmantojot indi. Izmeklētāji saskata šo noziegumu saikni ar Skripaļu indēšanas gadījumu Lielbritānijā.

Par PSKUS valdes priekšsēdētāju apstiprina Rinaldu Muciņu

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas dalībnieku sapulcē valdes priekšsēdētāja amatā apstiprināts Rinalds Muciņš.

EM 464.sērijas namus atzīst par drošiem tālākai izmantošanai; īpašniekus mudina ēkas atbilstoši uzturēt

Lai gan 464.sērijas daudzdzīvokļu namu apsekošanas laikā konstatētas pazīmes par mehāniskās stiprības un stabilitātes zudumu, EM secina, ka pie atbilstošas uzturēšanas, ēkas ir drošas turpmākai lietošanai.

Ignorējot ASV sankcijas, Ventspils dome apstiprina Lemberga vadībā tapušu budžetu

Neskatoties uz ASV noteiktajām sankcijām, Ventspils pilsētas domes 2020.gada budžets, kas tapis sankcionētās personas Aivara Lemberga absolūtā ietekmē, ceturtdien, 23.janvārī, tika apstiprināts.

EY: Uzlabojas investoru vērtējums par Latvijas ekonomikas konkurētspēju

Aizvadītajā gadā gandrīz visos rādītājos uzlabojies investoru vērtējums par Latvijas ekonomikas konkurētspēju, informē EY Latvija pārstāvji.

Igaunijā rosina par pirmo braukšanu dzērumā paredzēt viena gada cietumsodu

Igaunijā valdības ministri nākuši klajā ar ierosinājumu ieviest bargākus sodus par transportlīdzekļu vadīšanu alkohola reibumā. Iniciatīva saistīta ar nesenu avāriju, kur gāja bojā trīs cilvēki, un bija iesaistīts dzērājšoferis.

Pieaug grants ceļu posmu skaits, kuros šķīdoņa dēļ ieviesti masas ierobežojumi

Saistībā ar to, ka meteoroloģiskā ziema tā arī nav iestājusies un turpinās nokrišņi, pieaug to grants autoceļu posmu skaits, kuros ir iestājies šķīdonis.

Ķīnā aug koronavīrusa upuru skaits; transporta ierobežojumi desmit pilsētās

Ķīnā koronavīrusa uzliesmojumā mirušo skaits sasniedzis 26 cilvēkus. Varasiestādes cenšas ierobežot vīrusa izplatību, ieviešot transporta ierobežojumus vismaz desmit pilsētās.

Mūrniece Jeruzalemē: Mūsu pienākums – saglabāt holokausta upuru piemiņu

«Holokausts pasaulei ir iemācījis: redzot necilvēcīgu attieksmi, mēs nedrīkstam novērsties un klusēt. Ir jādara viss, kas mūsu spēkos, lai cilvēku dzīvības nekad vairs netiktu izdzēstas viņu tautības dēļ.»

ASV akciju cenas stabilas, WHO neizsludinot globālo trauksmi saistībā ar Ķīnas vīrusu

Eiropas un Āzijas akciju biržās kritušās akciju cenas, valdot nervozitātei par jaunā nāvējošā koronavīrusa izplatīšanos no Ķīnas, bet Volstrītā akciju cenas bija stabilas.

Polijā pieņem likumu par tiesnešu sabiedriskās darbības iegrožošanu

Polijas Seims pieņēmis likumprojektu, kas paredz tiesnešiem sodu par darbību politikā un kritikas paušanu par jaunieceltiem tiesnešiem un valsts iestāžu pilnvarām. Likumprojekta stadijā tas saņēmis plašu starptautisku nosodījumu.

Informācija par VDD jaunās ēkas projekta izmaksām ir valsts noslēpums

Lai gan medijos jau minētas dažādas summas, cik varētu izmaksāt Valsts drošības dienesta jaunā ēka bijušā velotreka Marss vietā, dienestā norāda, ka šī informācija ir valsts noslēpums.

Brīvdienās gaidāms sauss un mazliet ziemīgs laiks

Maksimālā gaisa temperatūra brīvdienās dienu laikā būs +2…+5 grādi, savukārt naktī uz svētdienu austrumu daļā gaidāms sals līdz 0…–4 grādiem.

Maršruts nedēļas nogalei: Ķīniešu Jaunais gads, Gaismu lietus un nakts pārgājieni

Lai nebūtu sajūtas, ka janvāris pavisam pelēcīgs, nedēļas nogalē risinās daudz krāsainu pasākumu.

Kādēļ Lietuvas prezidents atteicās apmeklēt Pasaules Holokausta forumu Jeruzalemē?

Pieminot Aušvicas koncentrācijas nometnes atbrīvošanu pirms 75 gadiem, daudzu valstu līderi ceturtdien, 23.janvārī, pulcējās Pasaules Holokausta Forumā. Piedalīties gatavojās arī Lietuvas prezidents Gitans Nausēda, taču pēkšņi pārdomāja par labu cietušo ebreju atcerei Aušvicā, Polijā. Kādēļ? Prezidenta kanceleja to neatklāj.

Pētījums: 45% iedzīvotāju uzskata, ka Krievijas īstenotā politika apdraud Latviju

Latvijas sabiedrība par nozīmīgākajiem draudiem uzskata sociāli ekonomiskas problēmas, vienlaikus 45% uzskata, ka Latvijas iedzīvotājus apdraud arī Krievijas īstenotā politika, tā pētījums.

Žurnālistikas centrs: Ščerbatihs izplata nepatiesu informāciju par Ventspils svarcelšanas centra slēgšanu sankciju dēļ

Bijušais Saeimas deputāts Viktors Ščerbatihs izplata nepatiesu informāciju, apgalvojot, ka ASV sankciju Aivaram Lembergam dēļ tiks slēgts Ventspils svarcelšanas centrs, secinājis Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica.

Koncepta maiņa? Par Dailes teātra māksliniecisko direktoru kļūs Kairišs

Kairišs būs mākslinieciskais direktors, nevis vadītājs, jo Kairiša pienākumos ietilps ne tikai atbildība par māksliniecisko saturu, bet arī par finansiālo situāciju.

Linkaits: Bankas ir atsākušas Ventspils brīvostas termināļu apkalpošanu

Ventspils brīvostā situācija kļūst vienkāršāka, tostarp bankas ir atsākušas termināļu apkalpošanu, žurnālistiem apliecinājis satiksmes ministrs Tālis Linkaits.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!