Meteo: Tuvākajās dienās Daugavā ūdens līmenis turpinās pazemināties

Aizvadītajā diennaktī turpinājās ūdens līmeņa celšanās daudzās Kurzemes piekrastes upēs, dažās Lielupes kreisā krasta pietekās, Salacas pietekās un atsevišķos Gaujas posmos un dažās tās pietekās. Daudzās upēs bija novērojama ūdens līmeņa pazemināšanās vai svārstības, vēst Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Daugavā un lielākajā daļā tās pieteku ūdens līmenis pazeminājies 1-8 cm diennaktī. Ošā, Aiviekstes lejtecē un Ogres lejtecē ūdens līmenis paaugstinājās par 1-2 cm, bet Pededzē, Lielajā Juglā un Mazajā Juglā par 4-13 cm diennaktī.

Salacā ūdens līmenis pazeminājās, bet tās pietekās paaugstinājās.

Tiek norādīts, ka Gaujas lejtecē, Vaidavā un Amatā ūdens līmenis pazeminājās par 4-8 cm, bet Gaujā posmā Velēna-Sigulda, Tirzā un Palsā ūdens līmenis paaugstinājās par 3-17 cm.

Lielupē un tās baseina upēs ūdens līmenis pārsvarā pakāpeniski pazeminās, izņemot kreisā krasta pietekas Svēti, Tērveti un Bērzi, kur ūdens līmenis turpina paaugstināties 6-39 cm diennaktī.

Ventā no augšteces līdz Kuldīgai ūdens līmenis pazeminās par 7-11 cm, pie Vendzavas paaugstinājās par 28 cm diennaktī. Bārtā pie Skuodas ūdens līmenis jau pazeminājies par 23 cm, bet pie Dūkupjiem turpinās ūdens līmenis paaugstināšanās par 19 cm diennaktī. Ūdens līmenis ar intensitāti 3-67 cm diennaktī turpināja paaugstināties Durbē, Rīvā, Užavā, Abavā, Rojā un Irbē.

Ciecerē un Imulā ūdens līmenis aizvadītajā diennaktī pazeminājies par 26-36 cm. Kopš 24.-25.novembra Irbē, Abavā, Užavā, Rīvā, Durbē, Rojā un Bārtā pie Dūkupjiem ūdens līmenis paaugstinājies par 54-151 cm.

Upes daudzviet brīvas, ūdensaugi nogūluši Daugavā pie Jēkabpils, Dubnā, Ošā, Rēzeknē, Aiviekstē pie Aiviekstes HES un Pededzē.

Ūdens temperatūra šorīt Latvijas upēs un ezeros bija 2-5 grādi pēc Celsija robežās.

Meteoroloģijas centrā vēsta, ka tuvākajās dienās Daugavā ūdens līmenis turpinās pazemināties. Pārējās upēs tuvākajās dienās pārsvarā gaidāma ūdens līmeņa pazemināšanās vai nelielas ūdens līmeņa svārstības. Ūdens līmenis turpinās paaugstināties Irbē.

Jāmin arī tas, ka Aiviekstē vēl joprojām applūdušas palienes. Vietām Kurzemes piekrastes mazajām upēm applūdušas palienes.

Ref: 225.000.103.2982

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas