Meteorologi: Brīvdienās laiks būs pavasarīgs – viss zaļos un plauks

Brīvdienās, lai arī būs silts, laika apstākļus Latvijā noteiks ciklonu darbība, līdz ar to sagaidīsim lietu. Šī brīža prognozes liecina, ka jaunnedēļ Latvijā ieplūdīs aukstāks gaiss un termometra stabiņš dienu laikā vairs nepārsniegs 12 grādus pēc Celsija.

Piektdien, 22.aprīlī,  mākoņi mīsies ar sauli, tomēr laiks joprojām būs sauss. Pūtīs lēns austrumu puses vējš un gaisa temperatūra naktī nebūs zemāka par +2…+7 grādiem, bet dienā temperatūra sasniegs +14…+17 grādus, vienīgi līča piekrastē atkal būs nedaudz vēsāks, ziņo Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Brīvdienās joprojām saglabāsies pavasarīgi silti laika apstākļi, taču vietām gaidāms arī lietus, jo laika apstākļus pie mums noteiks ciklonu darbība.

Sestdien un svētdien laiks būs lielākoties mākoņains, vien dažbrīd uzspīdēs saule. Ja sestdien vietām, tad svētdien jau daudzviet jārēķinās ar lietu – valsts austrumos līs pat ilgstoši.  Brīvdienās, palielinoties mākoņu daudzumam, gaisa temperatūra naktīs kļūs vēl par kādu grādu augstāka, bet maksimālā temperatūra dienā – nedaudz zemāka. Naktīs tā  būs +3…+7 grādu robežās,  sestdien dienā +8…+14 grādi, bet svētdien dienā būs par pāris grādiem vēsāks:  +6…+12 grādi.

Prognozes nākamajai nedēļai vēl ir diezgan mainīgas, tomēr šobrīd tās liecina, ka Latvijā ieplūdīs aukstāka gaisa masa, līdz ar to atsevišķās naktīs gaisa temperatūra varētu pazemināties zem 0,  bet dienu laikā nebūs siltāks par +12 grādiem. Nedēļas pirmajā pusē laiks būs mākoņains un ļoti iespējams, ka vietām vel sagaidīsim pavisam nelielu snigšanu, bet nedēļas otrā puse būs lielākoties sausa.

Baudot labo laiku un dodoties pie dabas – apmeklējot takas, mežus, purvus, vai kādas aizsargājamas teritorijas – ir svarīgi atcerēties, ka pavasaris ir dzīvnieku mazuļu laiks, putnu ligzdošanas laiks, un lieks troksnis,  lieka klaigāšana vai jebkurš cilvēka radītais troksnis, var izbiedēt gan ligzdojošos putnus, gan dzīvniekus. Tā kā laiks ir bijis lielākoties sauss, vietām mežos ir augsta ugunsbīstamība, kā arī lielu postu var nodarīt kūlas dedzināšana

Tikpat svarīgi ir atcerēties,  ka tas, kas dabā paņemts līdzi, arī jāaiznes projām.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas