Mežacūku populācijā saslimstība ar Āfrikas cūku mēri pērn sarukusi par 12,3%

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori 2020.gadā konstatējuši 377 Āfrikas cūku mēra (ĀCM) saslimšanas gadījumus mežacūku populācijā, kas ir par 12,3% mazāk nekā 2019.gadā, liecina PVD publiskotā informācija.

Pagājušajā gadā ĀCM konstatēts 59 novadu 138 pagastos, kamēr 2019.gadā ĀCM tika konstatēts 430 mežacūkām 70 novadu 181 pagastā.

Tostarp 2020.gada pēdējā darba nedēļas laikā ĀCM konstatēts trim mežacūkām – pa vienai Aizputes novada Kalvenes pagastā, Kocēnu novada Vaidavas pagastā, kā arī Talsu novada Abavas pagastā.

Vienlaikus PVD publiskotā informācija liecina, ka ĀCM pagājušajā gadā skāra 11 595 mājas cūkas trijās saimniecības – divās saimniecībās Skrundas novada Rudbāržu pagastā un vienā saimniecībā Kuldīgas novada Gudenieku pagastā.

Pēdējais ĀCM uzliesmojums mājas cūkām reģistrēts 2020.gada 17.jūlijā.

Savukārt 2019.gadā ĀCM skāra 52 mājas cūkas. Slimība tika konstatēta vienā saimniecībā – cūku novietnē Durbes novada Vecpils pagastā, kurā uzliesmojums tika konstatēts 2019.gada 5.jūlijā.

BNN jau vēstīja, ka ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, un mājas cūku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks.

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas