Mežsarga pieļauj, ka viņas rotāciju motivējuši Bērnu un Stradiņa slimnīcai negatīvi lēmumi

Veselības inspekcija (VI) pēdējā laikā pieņēmusi divus negatīvus lēmumus par Bērnu klīniskās universitātes slimnīcu un vienu par Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcu, turklāt tie pieņemti par laiku, kad abu iestāžu valdēs bija pašreizējā veselības ministre Anda Čakša, intervijā laikrakstam Neatkarīgā Rīta Avīze norāda VI vadītāja Aija Mežsarga, kuru ministre vēlas aizrotēt uz zemāku amatu citā padotības iestādē.

Mežsarga stāsta, ka sarunu par iespējamo rotāciju, piemēram, labāku darba rezultātu sasniegšanai, viņai ar ministri nav bijis. VI direktore uzskata, ka par viņas darbu liecina fakts, ka pērn saņemta atzinība, bet šī gada sākuma par kvalitatīvu darbu un personisko ieguldījumu saņemta piemaksa.

Vienlaikus VI vadītāja laikrakstam pauž, ka dažādās situācijās bijusi jūtama ministres un citu personu nepatika pret VI. «Pat apsaukāšanās pret vadītājas vietniekiem, turklāt publiskos pasākumos. Piemēram, inspekcija nosaukta par «trakajiem suņiem»,» pauž Mežsarga. Viņa spriež, ka jau laikā, kad Čakša bija ministra Gunta Belēviča padomniece un vienlaikus vadīja Bērnu slimnīcu, viņa, visticamāk, neesot bijusi īpaši apmierināta, kad inspekcija pieņēma lēmumu nodot prokuratūrai lietu par bērnu, kuram laikus netika sniegta palīdzība apendicīta gadījumā.

Savukārt šogad gada februārī inspekcija pieņēmusi vēl divus negatīvus lēmumus – par Bērnu slimnīcu, kas nepamatoti uzrēķinājusi 150 000 eiro un saņēmusi par pakalpojumiem šo naudu no valsts budžetā, un par Stradiņa slimnīcu – par tādu pašu rīcību, tikai summa lielāka – uzrēķināti 350 000 eiro.

VI vadītāja saka, ka laikā, kad pārkāpumi notikuši, ministre bijusi abu slimnīcu valdēs. Vēl viņa atceras, ka dažādus mutiskus rīkojumus inspekcijai diktējusi Čakšas padomniece Alīda Vāne, vēsta laikraksts.

Atbildes vēstuli ministrijai par rotāciju Mežsarga ir iesniegusi, tajā paskaidrojot, ka «nevar sniegt viedokli, jo piedāvātais amats ir zemāks par pašreiz ieņemamo». Vēstuli viņa nosūtījusi arī Ministru prezidentam, Valsts kancelejai, tiesībsargam un Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam. «Domāju, ka ministrija tik un tā gatavos rīkojumu par rotāciju, jo viss notiek ļoti strauji,» saka Mežsarga, piebilstot, ka tādā gadījumā viņa vērsīsies tiesā.

Mēžsarga arī uzsver, ka amats, uz kuru piedāvāts aizrotēt viņas vietnieci Ivetu Šicu Valsts sporta medicīnas centrā nemaz nepastāv. «[..] jaunu amatu izgudrošana veselības nozarē nav sveša, jo tieši tā uz šo centru vēl Gunta Belēviča laikā tika aizrotēta bijusī Slimību profilakses un kontroles centra vadītāja Inga Šmate,» norāda VI direktore.

Neatkarīgā Rīta Avīzes rīcībā ir neoficiāla informācija, ka gan Valsts sporta medicīnas centru, gan Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centru reorganizēs un faktiski aiz šīs rotācijas varētu būt paslēpta atbrīvošanās no neērtiem ierēdņiem, jo citādi viņus atbrīvot nevar.

BNN jau ziņoja, ka Mežsarga, kā arī viņas vietniece un inspekcijas Veselības aprūpes uzraudzības un kontroles departamenta vadītāja Šica pirmdien, 24.aprīlī, saņēmušas vēstuli no VM, kurā abām tiek piedāvāts mainīt amatu.

Šica ziņoja, ka viņu Čakša rosina pārcelt Valsts sporta medicīnas centra direktora vietnieka fiziskās veselības aprūpes jautājumos amatā, savukārt Mežsargai piedāvāts Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centra direktora vietnieces amats.

Mežsarga pērn februārī tika aizrotēta uz VI no Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centra, kur viņa tolaik ieņēma direktores amatu. Rotācija toreiz notikusi, balstoties uz VM izdotu rīkojumu. Mežsarga gan toreiz teica, ka sīkāki paskaidrojumi par rotācijas iemesliem rīkojumā netika sniegti.

Tikmēr Čakša uzsvēra, ka VI vadības rotācija notiek nozares reformu ietvaros un nav vērsta pret konkrētām personām. Viņa norāda, ka uz minēto rotāciju nav jāskatās vienas iestādes kontekstā, bet gan veselības aprūpes reformu kontekstā.

Ref:224.000.103.1015

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas