Microsoft noraksta 6,2 miljardus dolāru

Tehnoloģiju milzis Microsoft zaudējumos norakstījis 6,2 miljardus dolāru (3,45 miljardus latu), kurus pirms pieciem gadiem korporācija bija samaksājusi par reklāmas kompāniju aQuantive.

Microsoft nopirka šo firmu par 6,3 miljardiem dolāru (3,5 miljardiem latu), cenšoties panākt savu konkurentu Google interneta meklēšanas rīku tirgū.

Šī līdzekļu norakstīšana praktiski anulējusi visu pirkuma vērtību, tomēr Microsoft akciju vērtību tas nav ietekmējis, vēsta BBC.

aQuantive iegāde 2007.gadā bija lielākais pirkums korporācijas Microsoft vēsturē.

Korporācijas paziņojumā teikts, ka «[kompānijas] iegāde nav paātrinājusi ekonomisko izaugsmi tā, kā tas bija gaidīts, kas noveda pie lēmuma par līdzekļu norakstīšanu».

Šī norakstīšana visticamāk sekmēs kompānijas ienākumu rādītāju izmaiņu ceturtajā ceturksnī. Iepriekš bija sagaidāms, ka korporācijas peļņa šajā periodā veidos 5,25 miljardus dolāru (2,94 miljardus latu).

Tāpat Microsoft atzīst, ka uzņēmuma prognozes attiecībā uz savu virtuālo servisu, tai skaitā meklētāja Bing un interneta vietnes MSN, ienesīgumu, var izrādīties zemākas.

Ref: 104.104.103.2081

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas