Miera Nobelu piešķir par Austrumāfrikas «iesaldēto» konfliktu risināšanu

Etiopijas premjerministrs Abijs Ahmeds Ali

Nobela miera prēmija 2019 piešķirta Etiopijas premjerministram Abijam Ahmedam Ali (Abiy Ahmed Ali) par miera un izlīguma veicināšanu Āfrikas otrajā lielākajā valstī un tās konfliktā ar Eritreju, tā piektdien, 11.oktobrī, pavēstījusi Norvēģijas Nobela Komiteja.

«Prēmija domāta arī tam, lai atzītu visas puses, kuras strādā miera un izlīguma labā Etiopijā un Āfrikas austrumu un ziemeļaustrumu reģionos,» norādīts komitejas paziņojumā.

Etiopija ar 91 miljonu iedzīvotāju ir otrā lielākā nācija Āfrikas kontinentā. Pēdējos gadu desmitus tā bijusi pastāvīgā kara stāvoklī ar kaimiņvalsti Eritreju, kas no Etiopijas atdalījās 1994.gadā.

Vēl par Nobela prēmijām 2019: Ar Nobela prēmiju medicīnā novērtē pētījumus par šūnu un skābekļa mijiedarbību

Atrodoties valdības vadītāja amatā kopš 2018.gada, Ali ir strauji aizsācis konflikta risināšanu ar Eritreju, izstrādādams miera līgumu. Viņš uzņēmies vidutāja lomu Kenijas konfliktā ar Somāliju. Arī paša daudz cietušajā Etiopijā prēmijas laureāts aizsācis «būtiskas reformas, kas daudziem pilsoņiem dod cerību par labāku dzīvi un gaišāku nākotni», teikts Norvēģijas Nobela Komitejas paziņojumā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas