Migranti Baltkrievijā, iespējams, cieš badu, brīdina lietuviešu NVO

Lietuvā strādājošais Cilvēktiesību novērošanas institūts pavēstījis, ka saņēmis informāciju par grupu migrantu, kuri Baltkrievijā, iespējams, cieš badu un salst, atrodoties 50 metru attālumā no Lietuvas robežas, tā vēsta raidorganizācija LRT un žurnāliste Domante Platūkīte (Domantė Platūkytė).

«Šāda informācija ir ļoti satraucoša,» trešdien, 6.oktobrī, sacījusi nevalstiskās organizācijas (NVO) projektu vadītāja Goda Jurevičjūte (Goda Jurevičiūtė). «Ir ļoti grūti uz to nereaģēt.»

Trešdien Cilvēktiesību novērošanas institūts vērsies pie Lietuvas Seima Cilvēktiesību komisijas ar lūgumu paskaidrot, vai un kā norisinās migrantu ielaišana Lietuvā ar humānās palīdzības pamatojumu. NVO informējusi likumdevējus, ka 20.septembrī Lietuvas Robežsardzes dienests, iespējams, liedzis valstī no Baltkrievijas ienākt kādai šrilankiešu ģimenei ar divām mazām meitām. Cilvēktiesību novērošanas institūta vērtējumā šāda rīcība radītu šaubas par to, kā valsts izpilda savu pienākumu ielaist teritorijā migrantus humānu apsvērumu dēļ. NVO arī atgādinājusi likumdevējiem, ka uz Baltkrievijas-Polijas robežas ir notikuši migrantu nāves gadījumi un aicinājuši likumdevējus rīkoties, lai šādas nelaimes nenotiktu arī uz Baltkrievijas-Lietuvas robežas.

Lasiet arī: Valdība atbalsta tiesības karavīram un zemessargam miera laikā pielietot šaujamieroci speciālās operācijās

Lietuvas Iekšlietu ministrija savukārt skaidrojusi, ka robežsargi ir apmācīti konstatēt migrantu veselības apdraudējumu, kas var kalpot par iemeslu lēmumam ielaist cilvēkus valstī humānu apsvērumu dēļ. Liegt iekļūt valstī tomēr var arī ģimenēm ar bērniem, paskaidrojis Lietuvas iekšlietu ministres padomnieks Raimunds Kalesniks (Raimundas Kalesnykas).

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1514398/migrants-allegedly-starving-in-belarus-next-to-lithuanian-border-ngo-says

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas