Migrantu noslīkšana Lamanšā saasina attiecības starp Parīzi un Londonu

Nedēļā, kad Lamanša jūras šaurumā noslīkuši ne mazāk kā 27 migranti, Lielbritānija un Francija vainojušas viena otru nespējā novērst šo nelaimi, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Trešdien, 24.novembrī, jūras šaurumā, kas savieno ES dalībvalsti Franciju un no bloka aizgājušo Lielbritāniju, nogrimusi liellaiva ar vairākiem desmitiem migrantu. Tiek uzskatīts, ka nelaimes brīdī peldlīdzeklī atradušies 34 cilvēki un ne mazāk kā 27 ir gājuši bojā. Divi izdzīvojušie nogādāti slimnīcā, kur intensīvās terapijas nodaļā ārsti cīnās par viņu dzīvībām. ANO Starptautiskā Migrācijas organizācija norādījusi, ka šī bijusi lielākā cilvēku bojāeja Lamanšā kopš 2014.gada, kad organizācija sākusi bojāgājušo uzskaiti.

Lasiet arī: Kallasa Parīzē: Izaicinājumi uz ES austrumu robežas ir jārisina kopā ar NATO

Pēc notikušā Lielbritānija atkārtoti aicinājusi Franciju piekrist kopīgām abu valstu policijas un robežsargu patruļām gar Lamanša krastu, norādot, ka kaimiņvalsts robežsargi acīmredzami netiek galā ar migrantu atturēšanu no došanās bīstamajā ceļā. Parīzes skatījumā savukārt britu policijas un robežsargu patrulēšana jūras šauruma Francijas pusē būtu valsts suverenitātes pārkāpums.

«Francija neļaus Lamanšam kļūt par kapsētu,» norādījis Francijas prezidents Emanuels Makrons (Emmanuel Macron). Viņš aicinājis sasaukt ES dalībvalstu ministru ārkārtas sēdi, kā arī steidzami palielināt finansējumu ES robežsardzes iestādei Frontex, lai nepieļautu šādas traģēdijas atkārtošanos, ziņo The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas