Milzīgu zaudējumu dēļ atlaists Estonian Air vadītājs

Igauņu nacionālās lidsabiedrības Estonian Air padome no darba atlaidusi kompānijas izpilddirektoru Tero Taskila, savu lēmumu skaidrojot ar milzīgajiem uzņēmuma zaudējumiem.

Tero Taskila

Šī gada pirmajos deviņos mēnešos aviokompānijas zaudējumi sasnieguši 20,2 miljonus eiro (14,14 miljonus latu), kas ir gandrīz divreiz vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn – 11,2 miljoni eiro (7,84 miljoni latu).

Neskatoties uz zaudējumiem, palielinājušies uzņēmuma ieņēmumi, veidojot 70,4 miljonus eiro (49,28 miljonus latu), kas ir daudz vairāk nekā šajā pašā laika posmā pērn – 58,7 miljoni eiro (41,09 miljoni latu).

Zināms, ka no amata gatavojas atkāpties arī visi Estonian Air padomes locekļi.

Pēc padomes domām, kompānija uzņēmusies pārāk lielus riskus, kas pamatīgi iedragājuši tās finanšu rezultātus.

Pēc tam, kad 2010.gada rudenī Igaunijas valdība kļuva par Estonian Air vairākuma akcionāru, uzņēmumam tika uzdots īstenot jaunu stratēģiju – palielināt aviomaršrutu skaitu no Igaunijas un panākt rentabilitāti.

Taču jau šī gada vidū kļuvis skaidrs, ka lidsabiedrībai šos mērķus neizdosies sasniegt, raksta bbn.ee.

Jāatzīmē, ka turpmāk Estonian Air izpilddirektora pienākumus pildīs Jans Palmers (Jan Palmér), kuram ir 20 gadu pieredze avioindustrijā. Viņš amatā stāsies šī gada 1.novembrī.

Jaunā aviokompānijas vadītāja pienākumi būs nodrošināt kvalitatīvus pakalpojumus, pielāgot maršrutu tīklu reālajam pieprasījumam, kā arī samazināt uzņēmuma izmaksas atbilstoši tā darbības rādītājiem.

Ref: 105.105.103.3049

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas