Minhene plāno alus ierobežojumus vīrusa izplatības mazināšanai

Minhene, ko Vācijā dēvē par «alus galvaspilsētu», paziņojusi, ka, ja turpinās augt COVID-19 izplatība, pilsētā tiks būtiski iegrožota alkohola tirdzniecība un patēriņš, vēsta vācu sabiedriskais medijs DW.

«Lēmums bija grūts mums visiem,»

otrdien, 25.augustā, skaidrojis Minhenes mērs Dīters Reiters (Dieter Reiter). «Tomēr pandēmijas laikā tas, pirmkārt, ir saistīts ar iedzīvotāju pasargāšanu un, cik vien iespējams, izvairīšanos no vēl smagākiem [epidemioloģiskiem] pasākumiem.»

Minhenes pašvaldība pieņēmusi lēmumu par alkohola tirdzniecības aizliegšanu pēc pulksten 21.00 un alkohola patēriņa aizliegšanu sabiedriskās vietās pēc pulksten 23.00. Ierobežojumi Bavārijas federālās zemes galvaspilsētā tiks ieviesti, ja jauno, apstiprināto COVID-19 inficēšanās gadījumu skaits septiņu dienu periodā pārsniegs 35 uz 100 000 iedzīvotāju.

Pagājušajā nedēļā Minhenē tika reģistrēti 30,92 jauni inficēšanās gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.

Pilsētā ik gadu notiek pazīstamie alus svētki Oktoberfest, kas 2020.gadā ir atcelti bažās par jaunā koronavīrusa izplatību. Vācijā ir atļauta alkohola lietošana publiskās vietās, arī ārpus bāriem un ēdināšanas iestādēm, vēsta DW.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas