Minimāli pasākumi, maksimāls efekts

Latvija joprojām ir starp valstīm, kur saslimstība ar COVID-19 ir viena no zemākajām, pirmdienas, 2.novembra, preses konferencē pastāstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Viņš norādīja, ka Latvijā ir vairāk nekā divreiz mazāks kumulatīvais saslimstības rādītājs nekā ES vidēji. «Neraugoties uz pieaugumu, kumulatīvais rādītājs 14 dienu laikā ir 140, kas ir vismaz divas reizes mazāk nekā vidēji ES.» 

Pagājušajā nedēļā Latvijā kopumā atklāti 1 458 COVID-19 inficēšanās gadījumi, un divu nedēļu griezumā bijis zemāks saslimstības pieaugums.

Runājot par to, kuras vecuma grupas slimo visvairāk, Perevoščikovs atzīmēja, ka tie ir cilvēki vecumā grupā no 15 līdz 49 gadiem. Otrajā vietā ir cilvēki vecumā no 50 līdz 64 gadiem, trešajā – 65 gadus veci un vecāki cilvēki. Viszemākais saslimstības ar COVID-19 rādītājs pagājušajā nedēļā bijis vecuma grupai līdz 14 gadiem.

Kumulatīvais mirstības rādītājs iepriekšējā nedēļā bijis visaugstākais kopš pavasara. Tas bijis 15,6. Pavasarī bija 5,9.

Aizvadītajā nedēļā 85% inficēto bijuši slimības simptomi, liecina SPKC sākotnējā aptauja, kas nozīmē, ka aptuveni 15% inficēto pārslimo COVID-19 asimptomātiski. 

Perevoščikovs arī pastāstīja, ka, veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, 60–65% gadījumu var izsekot infekcijas avotu, taču 35% gadījumos tas nav iespējams. «Tas liecina, ka slimība izplatās nekontrolēti.»

Lasiet arī: Kariņš: Pienācis laiks lemt par ārkārtējās situācijas izsludināšanu

Runājot par drošības pasākumiem, eksperts uzsvēra, ka distance ir zelta standarts. Tāpat viņš norādīja, ka masku abpusēja lietošana novērš slimības izplatību. Viņš uzsvēra, ja cilvēki ievērotu pašreiz noteiktos ierobežojumus, tam vajadzētu ierobežot infekcijas izplatību jeb «minimāli pasākumi, maksimāls efekts».

Perevoščikovs arī pastāstīja, ka cilvēks tiek uzskatīts kā izveseļojies, kad viņš ir pabeidzis pašizolācijas laiku un vairs nav infekciozs citiem. Proti, iespējams, ka viņam vēl ir kādi simptomi, taču viņš vairs nevar inficēt apkārtējos.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas