Ministre cer, ka ierobežojumi līdzēs neaizpildīt visas infekciju slimniekiem paredzētās gultasvietas

Veselības ministre Ilze Viņķele

Ceru, ka jau ieviestie stingrākie ierobežojumi ļaus nesasniegt COVID-19 slimniekiem paredzēto gultasvietu piepildījumu, rekordlielo stacionēto COVID-19 pacientu skaitu komentējusi veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Viņa atgādināja, ka stingrāki ierobežojumi spēkā ir kopš sestdienas, un šonedēļ būs nedēļa kopš to ieviešanas. «Efektu varēsim sagaidīt divu nedēļu laikā,» prognozēja amatpersona.

Lokālie ierobežojumi Daugavpilī un Kuldīgas nodaļā ir devuši rezultātus, tāpēc ministrei ir cerība, ka jaunie drošības pasākumi, kas ir spēkā visā valstī, ļaus nesasniegt infekciju slimniekiem paredzēto gultasvietu piepildījumu.

Pašlaik rezerve ir aptuveni 150 gultasvietas.

Daļa hronisko pacientu saskaņā ar plānu no lielākām slimnīcām tiek novirzīti uz zemāka līmeņa slimnīcām. Viņķele atzina, ka pacientiem tas rada neērtības, jo slimnīca var atrasties tālāk no dzīvesvietas, taču viss atkarīgs no slimnīcu ietilpības.

Ministre klāstīja, ka speciālisti pētīs Ogres slimnīcas noslodzi, jo iestāde sūdzējās par nespēju uzņemt visus pacientus no Rīgas, vienlaikus viņa atzina, ka slimnīcā, iespējams, ir problēmas ar operatīvu datu apmaiņu. Taču situācija slimnīcā esot ļoti mainīga. Trešdien, 21.oktobrī, pa dienu saskaņā ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta datiem iestādē esot bijušas brīvas vietas, bet vakarā tā jau bijusi piepildīta.

Jau ziņots, ka pagājušajā diennaktī slimnīcās ievietots 31 ar COVID-19 saslimušais, līdz ar to kopumā stacionāros patlaban ārstējas 105 pacienti, kas ir līdz šim lielākais Latvijas slimnīcās vienlaicīgi ievietoto COVID-19 pacientu skaits, liecina Nacionālā veselības dienesta apkopotie dati.

Vēl par šo tematu: Pozitīvie COVID-19 testi Baltijā. Latvijā – 161, Lietuvā – 424, Igaunijā – 76

No visiem stacionētajiem 98 ir ar vidēji smagu slimības gaitu, bet septiņi ir ar smagu slimības gaitu.

Aizvadītajā diennaktī stacionāru atstājuši četri pacienti, savukārt līdz šim no stacionāra izrakstīti 304 pacienti, starp kuriem ir gan atlabušie, gan mirušie.

 

 

Saistītie raksti

3 KOMENTĀRI

  1. “Ilze,Ilze, Ilze Viņķele. Ko dari Tu? Kāpēc Tu saviem skatītājiem rādi fu*k you? Fu*k you, fu*k you… Tu tiki pa visām varītēm par ministru. Tev nospļauties par kovidu.” dzied skaudīgs Skolnieciņš uz svētakmeņa. Man Vinķeles kundze nepatīk, jo viņa ir varaskāra un alkatīga bezsirde. Viņai nospļauties par nabagiem, viņai rūp tikai sava personīgā karjera! Tieši Ilzes Vinķeles laikā, kad viņa bija labklājības ministre, simtlatnieku programma sāka savu darbību. Lai melna čūska maļ kvēlojošas ogles pār Ilzes Viņķeles galvu! Lai Ilze Viņķele izbauda uz savas ādas to pašu nabadzību un bezspēcību, kuru izbaudīju es! Simtlatnieki atceras Ilzes Viņķeles nedarbus. Nekas nav aizmirsts, nekas nav zudis! Naids būs mūžīgs…
    Ar melnu skaudību, Skolnieciņš – Latvju Skaudības Dievs
    (Skauģu skauģis)
    ©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-) Skolnieciņš® Skolnieciņš™
    #simtlatnieki #nabadzība #bezdarbs #krīze #bads #bezspēcība #ValdībasAlkatība #TrucīgāStatuss #SimtlatniekuProgramma #GMI #LatvianLivesMatter #SkaudībasDievs #Skolnieciņš

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas