Ministre: Migranti Latvijas robežas tuvumā vairs neuzturas ilgstoši

Kopš rudens Latvijas–Baltkrievijas robežas tuvumā migranti pastāvīgi un ilgstoši vairs neuzturas, pirmdien, 13.decembrī, ES informācijas sniedzēju forumā Eiropas nākotne ir mūsu rokās norādīja iekšlietu ministre Marija Golubeva (AP).

Ministre stāstīja, ka cilvēki ilgstoši pie robežas vairs neuzturas. «Nav robežsardzei nav nekādu ziņu, ka būtu kāda nometne, kur pie mūsu robežas ilgstoši uzturētos cilvēki. Tas, ka cilvēki iznāk no mežiem, nozīmē, ka kaut kur Baltkrievijā viņi tomēr ir, bet pie mūsu robežas nav pastāvīgas vietas, kur cilvēki pulcētos un gaidītu, kad varēs šķērsot robežu,» norādīja ministre.

Ministre piebilda, ka daļa līdz šim Latvijā iekļuvušo migrantu ir atgriezušies savās izcelsmes valstīs, piemēram, Irākā, vai arī atrodas «atgriešanās procesā».

Jau ziņots, ka kopš 10.augusta, kad pierobežā tika izsludināta ārkārtējā situācija, no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas kopumā ir atturēti 2919 cilvēki.

Kopš ārkārtējās situācijas ieviešanas humānu apsvērumu dēļ valsts robežas šķērsošana nav liegta 92 cilvēkiem, savukārt kopumā šogad aizturēti 444 valsts robežu nelikumīgi šķērsojuši trešo valstu pilsoņi.

Ņemot vērā pastiprinātu nelegālās imigrācijas spiedienu, Latvijas valdība Ludzas, Krāslavas, Augšdaugavas novados, kā arī Daugavpilī izsludinājusi ārkārtējo situāciju. Vasarā valdība to izsludināja no 11.augusta līdz 10.novembrim, bet vēlāk tā pagarināta līdz 10.februārim.

Baltkrievijas diktatora Aleksandra Lukašenko režīma izvērstā hibrīduzbrukuma ietvaros kopš šā gada pavasara notikuši centieni Latvijā, Lietuvā un Polijā no Baltkrievijas iesūtīt tūkstošiem migrantu, kuru lielākā daļa kā tūristi ieradušies Baltkrievijā no Irākas.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas