Ministrs: Visticamāk, daļai nozaru vakcinēšanās pret Covid-19 būs obligāta

Visticamāk, daļai nozaru Latvijā vakcinēšanās pret Covid-19 būs obligāta, 1.jūlija intervijā TV3 pieļāva labklājības ministrs Gatis Eglītis (JKP).

Lai arī plašāka diskusija valdībā par vakcinēšanās veicināšanu bija plānota jau šonedēļ, pašlaik tā ir nozīmēta uz nākamo valdības sēdi.

Eglītis atzina, ka valdībā notiek virzīšanās uz to, ka noteiktu darba pienākumu veikšanai vakcinēšanās būs obligāta.

Piemēram, viņa pārraudzītajā labklājības resorā šāda prasība varētu tikt izvirzīta sociālās aprūpes centru (SAC) darbiniekiem un sociālo dienestu darbiniekiem, bet valdības lēmums, visticamāk, skaršot arī vairākas citas ministrijas.

Eglītis pauda viedokli, ka šāds lēmums būtu pareizs, jo Latvijai nepieciešams, lai tā būtu sagatavojusies nākamajam Covid-19 vilnim rudenī.

Lasiet arī: Pavļuts: Līdz rudenim sasniegt pūļa imunitātei nepieciešamos 70% vairs nešķiet reāli

Ministrs cer, ka SAC darbiniekus šādi resors nezaudēs, jo paralēli viņš sola censties šīs darbavietas padarīt pievilcīgākas, tostarp, atalgojuma jomā.

Nākamā gada budžetā Labklājības ministrija jaunajām prioritātēm ir apņēmusies prasīt 75 miljonus eiro, prasot naudu SAC darbinieku algu celšanai, bet otrs virziens iecerēts pensionāru ienākumu celšana gan caur indeksāciju, gan piemaksām un neapliekamā minimuma celšanu.

Labklājības nozarē Eglītis redz iespējas uzlabot Nodarbinātības valsts aģentūras darbu, jo uzskata, ka par naudu, kuru iegulda bezdarbnieku un darba meklētāju pārkvalifikācijas kursos, var izdarīt vairāk.

Par šajos kursos ieguldītās Eiropas Savienības naudas izmantošanu Eglītis uzdevis veikt auditu, kura rezultātiem vajadzētu būt tuvākajā laikā, bet pēc tam ministrija spriedīs par iespējām uzlabot apmācības.

«Mums nevajag tādus pārkvalifikācijas kursus, pēc kuriem bezdarbnieki nav neko ieguvuši,» izteicās politiķis.

Pats ministrs pieļauj, ka šo naudu būtu efektīvi nodot nozaru profesionālajām organizācijām, jo tās vislabāk zina, kas nozarēm ir vajadzīgs, attiecīgi varētu piedāvāt kvalitatīvas mācības.

Savukārt otrs virziens uzlabojumiem esot Valsts darba inspekcijas darbs, kura vairāk varētu ķerties klāt nelegālās nodarbinātības izskaušanai.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas