bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Piektdiena 22.11.2019 | Vārda dienas: Aldis, Aldris, Alfons

Ministru algas iesaka piesaistīt reāliem rezultātiem, piemēram, IKP

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 1 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV

Uzņēmēji, paužot uzskatu, ka viņu un valdības dzīve notiek paralēlās pasaulēs, biznesa portāla Nozare.lv rīkotajā reģionālajā uzņēmēju diskusijā Kuldīgā, izteikuši ierosinājumu, ka attiecībā uz valdības locekļu algām varētu ieviest līdzīgu praksi kā uzņēmumos un piesaistīt tās reāliem rezultātiem, piemēram, iekšzemes kopprodukta (IKP) rādītājiem.

Diskusijas dalībnieki pauduši viedokli, ka valdība nepieņem lēmumus ilgtermiņā, turklāt nepietiekami uzņemas atbildību par saviem lēmumiem.

Dzīve notiek paralēlās pasaulēs – viņi dzīvo savā pasaulē, mēs – savā. Problēmu varētu risināt vienkārši, līdzīgi kā uzņēmumos – ir rezultāti, ir prēmijas un piemaksas. Valdības alga būtu atkarīga no pienesuma budžetā, IKP. Daudz kas mainītos lēmumu pieņemšanā. Patlaban viņi nosaka sev cieto summu kādam periodam, un, kaut arī ārā ir orkāns un visu noposta, viņam tā pienākas. Uzņēmējdarbībā – ja nav rezultāta, nav algas, savu pozīciju pamatoja SIA Arktika G vadītājs Artis Rozītis.

Lauksaimniecības tehnikas tirgotāja Amazone izpilddirektore Baiba Mikāla norādīja, ka tā ir elementāra sistēma, kas darbojas arī viņas biznesā. Katrai nozarei izvirzīti savi mērķi, katram darbiniekam ir savi mērķi. Ja nozare izpilda savus mērķus 100% apmērā, tiek izmaksātas prēmijas. Patlaban, pēc uzņēmējas domām, valdības darbība nav vērsta uz rezultātu.

Valdība tiek nominēta, tā ieņem savu vietu, saprot, ka ir uz noteiktiem gadiem un nepieņem lēmumus ilgtermiņā, kas veicinātu labklājību ilgtermiņā, uzskata Mikāla.

Kas nekaiš četrus gadus ne par ko neatbildēt un saņemt 2000-3000? Transports arī apmaksāts, politiķu darbu komentē Rozītis. Viņš situāciju salīdzināja ar brīvā kritienā esošu cilvēku, kas ir aizķēries aiz klints aiz viena pirksta, taču tajā brīdī «vīriņi» atkal mēģina uzkraut kādus kilogramus, lai paskatītos, cik ilgi viņš varēs noturēties.

Es nepārtraukti maksāju lielākas vai mazākas soda naudas par to, ka kāds uzņēmumā kaut ko nav izdarījis. Es atbildu materiāli, man ir jāatbild par saviem lēmumiem savā uzņēmumā. Diemžēl valdībā nekad neviens par to neatbild, norādījusi SIA Linde pārtika vadītāja Nansija Linde.

Uzņēmēji arī uzskata: kamēr nemainīsies valdības darbs, Latvijas iedzīvotāju masveida došanos labākas dzīves meklējumos uz ārzemēm nevarēs apturēt.

Tāpat arī uzņēmēji diskusijā pauda satraukumu par to, ka aizbraucēji līdzi ņem arī bērnus, līdz ar to ir mazāk iemeslu atgriezties, kā arī izbrauc gados jaunie cilvēki, kas var vieglāk iekļauties attiecīgajā sabiedrībā.

Mikāla vērsa uzmanību uz citu gaidāmu nopietnu sociālu problēmu, proti, lielo pensionāru skaitu un mazo to cilvēku skaitu, kas saražo un dod naudu valsts budžetā un sociālajā budžetā. Vērtējot iespēju uz svētkiem prēmēt savus darbiniekus, viņai lielo nodokļu dēļ radies jautājums, vai prēmēti tiks cilvēki, kas strādā, vai arī valsts.

Esmu vienmēr vadījusies pēc bibliska principa – Dievam, kas Dievam, bet ķeizaram, kas ķeizaram pienākas. Bet ķeizaram ir jābūt saprātīgam un jānāk pie samaņas. Viņš nevar būt kā augļotājs pret savu tautu. Es negribu krāpt savu valsti, bet valdība, kas prezentē valsti, liek par to domāt, norādījusi uzņēmēja.


Pievienot komentāru

  1. Jānis teica:

    Saprātīgi jau liekas tie ieteikumi, tikai švaki vai kāds no šiem gudrajiem ko saprot no valsts pārvaldes, gudri spriedelēt jau visi māk, tad ejat viedie prāti uz valsts pārvaldi un vediet to kārtību!

Pusaudžiem jākustas! Pasaulē 80% pusaudžu ir mazkustīgi, secina PVO

Pasaules Veselības organizācija pētījumā secinājusi, ka globāli tikai katrs piektais pusaudzis ikdienā kustas pietiekami daudz, lai nepieļautu mazkustīga dzīvesveida kaitējumu veselībai.

Uz VNĪ valdes locekļa amatu pieteikušies 17 kandidāti

Tuvākajā laikā pieteikumu izvērtēšanu uzsāks nominācijas komisija, kas trijās kārtās līdz gada nogalei izraudzīsies labāko kandidātu.

Saeimas Tautsaimniecības komisijas vadītājs: Rīgas dome atklāti lobē esošos atkritumu apsaimniekotājus – rīcība jāvērtē komisijā

Rīgas dome ar savu lēmumu izsludināt iepirkumu esošajā redakcijā par atkritumu apsaimniekošanu rīkojas pretēji pašas solītajam un šobrīd ar savu rīcību demonstrē esošo atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniedzēju lobiju.

Kiberdrošība senioriem. Igaunija rīko informatīvus pasākumus 80 bibliotēkās

Lai igauņu senioriem sniegtu padomus, kā rūpēties par savu drošību internetā, vairāk nekā 80 Igaunijas bibliotēkās rīkota kiberdrošības padomu diena.

Attīstībai/Par! aicina mediķu algas palielināt uz budžeta deficīta rēķina

Partiju apvienība Attīstībai/Par! aicina mediķu algām nepieciešamos papildu 60 miljonus eiro nodrošināt uz budžeta deficīta rēķina.

Ukrainā atzīmē Maidana protestu gadadienu, piemin upurus

Kijevā un vairākās citās Ukrainas pilsētās atzīmēta sestā gadadiena kopš tā sauktajiem Maidana protestiem, kuros tika panākta prokremliskā prezidenta Viktora Janukoviča gāšana.

Ievēlēti jauni Latvijas Zinātņu akadēmijas locekļi

LZA Rudens pilnsapulcē par jaunajiem akadēmijas locekļiem ievēlēti divi īstenie locekļi, divpadsmit korespondētājlocekļi, trīs ārzemju un viens goda loceklis.

Probācijas dienesta vadītājs: 4% līdz 6% dzimumnoziedznieku pēc soda izciešanas noziegumus atkārto

Kopumā 4% līdz 6% dzimumnoziedznieku pēc soda izciešanas trīs līdz piecu gadu laikā noziegumus atkārto.

LTV: Notikusi kratīšana pie Rīgas Centrāltirgus Iekšējās drošības daļas vadītāja Danovska

Rīgas Centrāltirgū notikusi kratīšana pie Iekšējās drošības daļas vadītāja Maksima Danovska, liecina Latvijas Televīzijas rīcībā esošā informācija.

Ugunsgrēkā Ventspilī gājis bojā cilvēks

Ugunsgrēkā 40 kvādrātmetru platībā dega dzīvokļa griesti, siena un starpstāvu pārsegums.

Saeimas komisija aicina sniegt atsauksmes par NEPLP locekļu amatu kandidātiem

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija aicina ieinteresētos sniegt atsauksmes par pieteiktajiem kandidātiem NEPLP uz locekļu amatiem.

Serbija vaino sabiedroto Krieviju spiegošanā

Serbijas premjerministrs Aleksandrs Vučičs pavēstījis, ka valstī atklātas Krievijas izlūkdienestu darbības, kas saistītas ar Serbijas armiju. Vienlaikus viņš apliecinājis, ka incidents nekaitēs valsts tuvajām attiecībām ar Maskavu.

Tirgus analītiķis: Akciju tirgi, šķiet, atkarīgi tikai no ASV-Ķīnas tirdzniecības sarunām

OECD samazinājis pasaules ekonomikas izaugsmes prognozi nākamajam gadam, norādot, ka pasaules ekonomikas izaugsmi bremzē pieaugošie tirdzniecības konflikti, vāja biznesa investīciju vide un politiskā neskaidrība.

Gaidāms auksts un lielākoties sauss laiks

Piektdien, 22.novembrī, iestāsties auksts laiks – gaisa temperatūra no rīta vietām austrumos pazemināsies līdz pat -7 grādiem.

Rīgas domes opozīcija rosina Burova atstādināšanu

Rīgas domes opozīcijas partijas savākušas nepieciešamos 20 parakstus, lai rosinātu Rīgas domes priekšsēdētāja Oļega Burova atstādināšanu.

Lielbritānijai prognozē lejupslīdi arī organizēta Brexit gadījumā

Lielbritānijas iekšzemes kopprodukts 2020.gadā saruks par vienu procentu arī tad, ja valsts izvairīsies no izstāšanās no Eiropas Savienības bez savstarpēja nolīguma, tā aplēsusi Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija.

Lietuvā diskutē par valsts komercbankas izveidi

Lai risinātu situāciju ar konkurences trūkumu Lietuvas banku sektorā, valsts augstākajā līmenī atbalstu guvusi ideja par valsts komercbankas izveidi.

Veca mīlestība nerūs. Jauno Rīgas atkritumu apsaimniekošanas iepirkumu izsludina pēc iepriekšējiem noteikumiem

Rīgas domes Mājokļu un vides departaments ir izsludinājis jaunu atklātu konkursu par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Rīgā, vienlaikus plānojot sarunu procedūru pakalpojuma nepārtrauktības nodrošināšanai līdz tā beigām.

Aktualizē Dzelzceļa pārvadājumu likumu

Saeima galīgajā lasījumā pieņēmusi grozījumus Dzelzceļa pārvadājumu likumā, no tā svītrojot novecojušas tiesību normas.

Saeima nosoda Krievijas organizētās vēlēšanas anektētajā Krimā

Saeima pieņēmusi paziņojumu par Krievijas Federācijas organizētajām, tā dēvētajām vēlēšanām Krimas Autonomajā Republikā un Sevastopolē.

BATL valdes loceklis: Latvijai jāpiedāvā baltkrievu partneriem pievilcīgs darījums

«Jaunā likuma iecere par dzelzceļa pierobežas posma atvēršanu visiem dzelzceļa kravu pārvadātājiem ir spēcīgs signāls, lai stiprinātu Latvijas un Baltkrievijas sadarbību.»

Latvijas Bankas prezidenta pilnvaru termiņš būs pieci gadi

Latvijas Bankas prezidenta pilnvaru termiņš turpmāk būs pieci gadi līdzšinējo sešu gadu vietā. To paredz Saeimā galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi Latvijas Bankas likumā.

OECD Latvijai iesaka ieguldīt pētniecībā un attīstībā

Jaunākajā globālās ekonomikas apskatā OECD Latvijai ieteikusi investēt pētniecībā un attīstībā, lai turpinātu ekonomikas attīstību un veicinātu tās konkurētspēju.

Turpmāk kriminālprocesos iesaistītajiem būs jāpierāda mantas izcelsme

Saeima pieņēmusi grozījumus, kas paredz sekmēt efektīvāku finanšu un ekonomisko noziedzīgo nodarījumu izmeklēšanu.

Tiesa pārmetumos par Maxima traģēdijas lietas vilcināšanu saskata atsevišķu personu vēlmi vairot savu atpazīstamību

Tiesa noliedz atsevišķu personu publiski pausto kritiku par gauso Maxima traģēdijas krimināllietas virzību, turklāt tiesas ieskatā šīs personas mēģina vairot savu pozitīvo publicitāti uz cietušo personu rēķina, tādējādi maldinot sabiedrību.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!