Ministru prezidents uzdod Linkaitam skaidrot reģionālo pārvadājumu konkursu

Ņemot vērā publiski izskanējušo informāciju par Satiksmes ministrijas kapitālsabiedrības SIA Autotransporta direkcija rīkotā konkursa sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanai 2021.–2030.gadam, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) aicina satiksmes ministru Tāli Linkaitu (JKP) skaidrot konkursa norisi, kā arī ir izdevis rezolūciju steidzami informēt valdību par plānotā iepirkuma ietekmi uz valsts budžetu, BNN informē premjera preses sekretārs Sandris Sabajevs.

«Publiski izskanējusī informācija par konkursa norisi rada jautājumus, cik lielā mērā ir vērtēta pretendentu atbilstība nevainojamai uzņēmējdarbības reputācijai, sociālā atbildība un godīga nodokļu nomaksa. Konkursa rezultātā nodrošinātiem pārvadājumu pakalpojumiem būs ietekme uz valsts budžetu ilgtermiņā, tie ir nozīmīgi iedzīvotāju mobilitātei, tāpēc satiksmes ministram ir jāskaidro gan sabiedrībai, gan valdības kolēģiem konkursa norises atbilstība visas sabiedrības interesēm, ka ir izvēlēti vislabākie iespējamie pakalpojumu nodrošinātāji iedzīvotāju pārvadājumiem nākamo desmit gadu periodā,» norāda Ministru prezidents.

Valdība, pērnā gada jūnijā izskatot Satiksmes ministrijas informatīvo ziņojumu Par reģionālās nozīmes sabiedriskā transporta pakalpojumu attīstību 2021.–2030.gadam, uzdeva ministrijai pirms konkursa rezultātu paziņošanas informēt valdību par plānotā iepirkuma ietekmi uz valsts budžetu. Lai arī informācija par konkursa norisi un uzvarētājiem ir publiski izziņota, informācija valdība atbilstoši Ministru kabineta protokollēmumam nav iesniegta.

Atbilstoši Ministru prezidenta rezolūcijai, satiksmes ministram līdz nedēļas beigām ir jāiesniedz izskatīšanai Ministru kabinetā informācija par plānotā iepirkuma ietekmi uz valsts budžetu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas