Minskā uz mītiņu pulcējas vairāk nekā 100 000 protestētāju

Mītiņš Minskā

Minskā uz protesta mītiņu pret ilggadējā Baltkrievijas prezidenta Aleksandra Lukašenko uzvaru vēlēšanās pulcējušies vairāk nekā 100 000 cilvēku, bet Baltkrievijas Aizsardzības ministrija izteikusi nopietnu brīdinājumu, vēsta ASV valsts raidorganizācija Radio Brīvā Eiropa.

Mītiņš ar nosaukumu «Jaunās Baltkrievijas gājiens» Baltkrievijas galvaspilsētā noticis svētdienas, 23.augusta, vakarā. Svētdiena bijusi 15. diena pēc kārtas, kad notikušas protesta akcijas pret 9.augusta prezidenta vēlēšanu norisi, iznākumu un drošībnieku izrēķināšanos ar neapmierinātiem iedzīvotājiem. Gājiena dalībnieki nesuši ievērojama izmēra Baltkrievijas vēsturisko balti-sarkani-balto karogu un skandējuši saukļus: «Ej prom!» un «Vācies!».

Lielas protesta akcijas svētdien notikušas arī citās Baltkrievijas pilsētās, bet kaimiņvalstī Lietuvā iedzīvotāji izveidojuši 30 kilometrus gadu cilvēku ķēdi no Viļņas līdz Lietuvas-Baltkrievijas robežai.

Baltkrievijas iekšlietu struktūras kopumā nav iejaukušās mītiņu norisē. Vietnē Telegram pēc Minskas mītiņa beigām publicēts video, kur Lukašenko redzams galvaspilsētā izkāpjam no helikoptera, tērpies bruņu vestē un ar šauteni rokā.

Kā vēsta Radio Brīvā Eiropa, Aizsardzības ministrija izplatījusi brīdinājumu, ka uz iespējamiem miera un kārtības pārkāpumiem valstī, sevišķi militārās piemiņas vietās, turpmāk reaģēs armija:

«Jums tagad būs darīšana ar armiju, nevis policiju.»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas