Miris bijušais Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs Cinis

Andis Cinis

Mūžībā aizgājis kādreizējais Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs arhitekts Andis Cinis, apstiprinājusi Rīgas dome.

Cinis dzimis 1961.gada 28.janvārī Rīgā. 1984.gadā Rīgas politehniskajā institūtā Arhitektūras nodaļā viņš ieguvis augstāko izglītību. Maģistra grādu Cinis ieguvis 1994.gadā Jorkas Universitātē Lielbritānijā.

No 1984.gada Cinis strādājis Restaurācijas institūta arhitektoniskās izpētes grupā, bet 1993.gadā dibinājis firmu «Arhitektoniskās izpētes grupa».

Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentā viņš sāka strādāt 2000.gadā. Cinis darbojās Arhitektūras pārvaldē kā kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas koka celtņu saglabāšanas arhitekts. Nākamajā gadā viņš jau bija Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas galvenais arhitekts. 2003.gadā Cinis kļuva par Rīgas kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas priekšnieku.

2009.gadā Cinis kļuva par Rīgas pilsētas būvvaldes vadītāju, bet 2012.gadā veselības problēmu dēļ lūdza sevi atbrīvot no amata. Pēc tam Cinis pildīja Rīgas pilsētas būvvaldes vadītāja vietnieka pienākumus, līdz 2013.gada novembrī iesniedza atlūgumu saistībā ar veikala Maxima sagrūšanu.

Ciņa iesniegumā bija norādīts: «Ņemot vērā notikušo lielveikala Maxima sagrūšanu un tai sekojošo traģēdiju, kas prasījusi 54 cilvēku dzīvības, turklāt manu tiešu dalību ar šī objekta būvniecību saistīto dokumentu apritē Rīgas pilsētas būvvaldē, uzskatu par nepieņemamu manu palikšanu ieņemamajā Rīgas pilsētas būvvaldes vadītāja vietnieka amatā.»

102.000.102.6641

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas