Mīti par laimi, kuriem tev būtu jāpārstāj ticēt

Laime katram nozīmē ko citu, tomēr pastāv nemainīgi mīti, par kuriem mums noteikti būtu jāaizmirst, ja vēlamies būt patiešām laimīgi.

Šie mīti tev pateisībā bojā dzīvi un liek pašam par sevi justies slikti.

Mīts: kad sasniegsi mērķi, pēc kā tiecies, tu būsi laimīgs

Paaugstinājums, diploms vai jebkas, kas ir tavs mērķis, šķiet, padarīs tevi laimīgu. Nav tava vaina, ka tam tici, tomēr šajā visā nav nekādas loģikas. Mērķu sasniegšana neizlabos to, kā tu jūties iekšienē, ja vien nesasniegtais mērķis nav vienīgais, kas tevi ir padarījis nelaimīgu. 

Arī multimiljonāri ir depresīvi. Arī cilvēki ar perfektiem ķermeņiem tiek atraidīti. Tāpat arī tas, ka esi bagāts, nepasargā tevi no tā, ka vari kādu zaudēt slimības dēļ. Ja būsi vienkārši spējīgs novērtēt situāciju, kurā atrodies pašlaik, tas drīzāk tevi pietuvinās laimei, nekā tavu mērķu sasniegšana.

Mīts: kad atradīsi īsto cilvēku, tad tu būsi laimīgs

Ja domā, ka pilnai laimei ir nepieciešams tas, ka esi ar kādu kopā, tad jutīsies briesmīgi, būdams viens. Protams, spēcīgas, noturīgas attiecības var padarīt tavu dzīvi pilnīgāku un līdz ar to – tevi laimīgāku, tomēr ne vienmēr attiecības nozīmē laimi.

Patiesībā daudz cilvēku, esot attiecībās, jūtas vientuļāki nekā tad, kad ir vieni paši. Kad jūties nelaimīgs, ir dabiski tajā vainot savu attiecību statusu, tomēr vieglāk būs tad, ja meklēsi citus veidus, kā apmierināt savas vajadzības.

Mīts: būšana laimīgam nozīmē to, ka nekad nejutīsies kā mēsls

“Ilgi un laimīgi” lieta nemaz nedarbojas – tā notiek tikai pasakās, tomēr mēs dzīvojam realitātē. Tu esi cilvēciska būtne, un, lai arī cik laimīgs nejustos, tu piedzīvosi situācijas, kad jutīsies vīlies, noskumis, dusmīgs, nekam nevajadzīgs, nobijies un apkaunots. Tomēr tas uzreiz nenozīmē, ka tādā veidā tu kļūsi nelaimīgs.

Mīts: laime ir prāta stāvoklis

Protams, tavai domāšanai ir liela ietekme tajā, kā tu jūties, bet tāpat ietekmi veic arī hormoni, neirotransmiteri, miegs, aktivitātes, diētas, narkotikas, šķiršanās, nāve, stress un pārmaiņas.

Tu nevari vienkārši “izvēlēties” laimi – tā vietā saproti, ka tev ir jāpavada laiks ar cilvēkiem, kuri tevi nenosoda par to, ka neesi pilns pozitīvisma un jādara dzīvē lietas, kuras tavuprāt tevi padara laimīgu.

Avots: thrillist.com

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas