Mjanmā armija sola rīkot jaunas parlamenta vēlēšanas

Mjanmā, kur valsts apvērsumā varu sagrābuši bruņotie spēki, bet iedzīvotāji atbildējuši ar masveida streikiem un demonstrācijām, armijas vadība solījusi sarīkot parlamenta vēlēšanas un nodot varu to uzvarētājam, vēsta britu-kanādiešu ziņu aģentūra Reuters.

1.februārī Dienvidaustrumāzijas valstī ar 53 miljoniem iedzīvotāju centrālo varu sagrāba armija. Tā ierobežoja plašsaziņas līdzekļu darbību, kā arī aizturēja un izvirzīja apsūdzības vadošiem politiķiem, kuri pērn tika ievēlēti Mjanmas Savienības sapulcē vispārēju, demokrātisku vēlēšanu ceļā.

Otrdien, 16.februārī, notikusi militārās huntas pirmā preses konference kopš apvērsuma. Vienlaikus iedzīvotāji masveidā iesaistījušies plašās protesta un sabiedriskās nepakļaušanās akcijās ar dažādu nozaru streikiem.

«Mūsu mērķis ir sarīkot vēlēšanas un nodot varu uzvarējušai partijai,»

sacījis ģenerālbrigadieris Zau Min Tuns, kurš pilda jaunizveidotās Mjanmas valdošās padomes preses pārstāvja funkcijas.

Lasiet arī: Mjanmā varu sagrābj bruņotie spēki un aiztur līderi Aunu Sanu Su Či

Nepilnas divas stundas ilgajā preses konferencē militārās vadības pārstāvis nav nosaucis gaidāmo vēlēšanu datumu, bet norādījis: «Mēs garantējam (..), ka vēlēšanas tiks sarīkotas». Jautāts par iepriekšējo vēlēšanu uzvarētāju – Nacionālās demokrātijas līgas – līderes, Nobela miera prēmijas laureātes Aunas Sanas Su Či un prezidenta aizturēšanu, Zau Min Tuns noliedzis, ka viņi būtu aizturēti.

Militārās vadības pārstāvis norādījis, ka abi līderi viņu pašu drošības labad atrodas savās dzīvesvietās, kamēr likuma piemērošana rit savu ceļu. Pret amatpersonām ir izvirzītas apsūdzības, vēsta Reuters.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas