Mjanmā turpinās protestētāju likvidācija

Mjanmā, kur jau pusotru mēnesi varu ir sagrābuši šīs Dienvidaustrumāzijas valsts bruņotie spēki, dienu pēc 44 cilvēku bojāejas, pirmdien, 15.martā, turpinājusies nāvējoša šaušana uz protestētājiem, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Portāls, citējot Reuters un citas ziņu aģentūras, vēsta, ka svētdien, 14.martā, protestētāju sadursmēs ar bruņotajiem spēkiem ir nonāvēti ne mazāk kā 44 cilvēki. Tas ir lielākais upuru skaits, kopš Mjanmas armijas vadība 1.februārī īstenoja valsts apvērsumu, arestējot demokrātiski ievēlētus iedzīvotāju pārstāvjus centrālajā varā.

Lasiet arī: Mjanmā armija sola rīkot jaunas parlamenta vēlēšanas

Lielākie upuri svētdien bijuši valsts lielākajā pilsētā Jangonā, kur aizdedzinātas apģērbu rūpnīcas. Bruņoto spēku kontrolēti plašsaziņas līdzekļi vēstījuši, ka atsevišķos Jangonas rajonos tiks ieviests kara stāvoklis.

Pirmdien vairākās Mjanmas pilsētās iedzīvotāji izgājuši demonstrācijās, paužot atbalstu arestētajai politiskajai līderei Aunai Sanai Su Či. Mjingjanas un Aunlanas pilsētās, valsts vidienē policija šāvusi uz cilvēkiem un nošāvusi piecus cilvēkus, raksta The Guardian.

Šaušanu tālruņa intervijā ziņu aģentūrai Reuters apliecinājis kāds 18 gadus vecs protestētājs: «Vienai meitenei iešāva galvā, un puisim iešāva sejā. (..) Es tagad slēpjos.»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas