Mjanmas militārais režīms sola atbrīvot 5 600 savā valdīšanas laikā ieslodzīto

Mjanmā, kur 2021.gada sākumā valsts apvērsumā varu sagrāba bruņotie spēki, režīma vadība paziņojusi, ka no ieslodzījuma vietām atbrīvos vairāk nekā 5 600 cilvēkus. Šāds solis paziņots pēc tam, kad režīma galvai Minam Aunam Hlaingam liegts piedalīties Āzijas valstu galotņu sanāksmē, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Dienvidaustrumāzijas valstī 2021.gada 1.februārī bruņotie spēki īstenoja valsts apvērsumu, sagrābjot likumdevēju un izpildvaru un arestējot parlamentā ievēlētas vadošas politiskās amatpersonas. Apvērsums izraisīja lielas protesta akcijas, kurās, pēc ANO aplēsēm, ir nogalināti ne mazāk kā 1 000 cilvēki. Liels skaits protesta akciju un streiku dalībnieku tikuši patvaļīgi ieslodzīti.

Lasiet arī: Mjanmā turpinās protestētāju likvidācija

Oktobrī plānots Dienvidaustrumāzijas valstu asociācijas (ASEAN) samits. Aizvadītajā nedēļā ASEAN valstu ārlietu ministri lēma uz sanāksmi neielūgt Minu Aunu Hlaingu kā Mjanmas pārstāvi. Rīcība bijusi ļoti netipiska organizācijai, kas parasti cenšas nejaukties valstu iekšējās lietās, ASEAN lēmumu skaidrojusi ar militārā režīma nespēju atjaunot valstī mieru, ko režīms organizācijai apsolījis šā gada aprīlī.

Ieslodzījuma vietās Mjanmā tiek turēti vairāk nekā 7 300 politieslodzīto, ieskaitot mediķus, vēlētas amatpersonas, žurnālistus un protestētājus, norādījusi Birmas Politieslodzīto palīdzības asociācija, kas uzskaita arestus.

Pēc paziņojuma Mjanmas valsts televīzijā par apņemšanos atbrīvot 5 600 ieslodzīto, pirmdienas, 18.oktobra, vakarā jau atbrīvoti pirmie cilvēki. Viņus ar prieka asarām sagaidījuši tuvinieki, citi iedzīvotāji pastiprināti interesējas, kad no ieslodzījuma vietām tiks atbrīvoti viņu ģimenes locekļi un draugi, raksta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas