Mjanmas režīms notiesā iepriekšējo valdības vadītāju

Mjanmā šogad varu sagrābušais režīms piespriedis iepriekšējai valdības vadītājai Aunai Sanai Su Či četru gadu cietumsodu. Nobela miera prēmijas laureātei izvirzītas arī citas apsūdzības, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Pirmdien, 6.decembrī, 76 gadus vecā Auna Sana Su Či atzīta par vainīgu musināšanā un kovida ierobežojumu neievērošanā. Militāristu režīms, kas varu nestabilajā Dienvidaustrumāzijas valstī sagrāba 2021.gada februārī, iepriekšējo valsts vadītāju apsūdz virknē noziedzīgu nodarījumu no nelikumīgas rāciju glabāšanas līdz valsts noslēpumu izpaušanai. Ja tiesa atzīs sievieti par vainīgu arī šajos nodarījumos, tad piespriestais četru gadu cietumsods varētu pieaugt līdz vairākiem desmitiem gadu.

Lasiet arī: Mjanmas militārais režīms sola atbrīvot 5 600 savā valdīšanas laikā ieslodzīto

Iepriekšējās valsts vadītājas advokāts apsūdzības nosaucis par absurdām. Tikmēr Mjanmas iepriekšējais prezidents Vins Mjints notiesāts uz četriem gadiem cietumā arī par musināšanu un epidemioloģisko noteikumu neievērošanu. Mjanmas galvaspilsētas Nepjido bijušais mērs Mio Auns notiesāts uz diviem gadiem cietumā par musināšanu.

Dienvidaustrumāzijas valstī 2021.gada 1.februārī bruņotie spēki īstenoja valsts apvērsumu, sagrābjot likumdevēju varu un izpildvaru, un arestēja parlamentā ievēlētas vadošas politiskās amatpersonas. Apvērsums izraisīja lielas protesta akcijas, kuras apspiežot, pēc ANO aplēsēm, ir nogalināti ne mazāk kā 1 000 cilvēki. Liels skaits protesta akciju un streiku dalībnieku tikuši patvaļīgi ieslodzīti.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas