Mobilajā lietotnē Covid-19 sertifikāta pārbaudei aktualizēti pielietošanas scenāriji

Mobilajā lietotnē Covid19Verify digitālo Covid-19 sertifikātu pārbaudei aktualizēti pielietošanas scenāriji, vēsta Nacionālā veselības dienesta (NVD) pārstāve Evija Štālberga.

Otrdien, 15.jūnijā, parādoties iespējai lietotni Covid19Verify lejuplādēt Apple viedierīcēs, sertifikāta pielietošana bija pieejama kopumā 13 gadījumos, no kuriem viens bija ieceļošana Latvijā. Tajā pašā dienā valdībā tika apstiprināti vairāki ar ceļošanu saistīti atvieglojumi, un iespēja noskenēt sertifikātu ieceļošanai Latvijā bija pazudusi gan no lietotnes, gan vietnes covid19sertifikats.lv.

Štālberga skaidroja, ka šīs sadaļas pazušana bija saistīta tieši ar Ministru kabinetā pieņemtajām izmaiņām.

«Ņemot vērā iepriekš minēto, tika aktualizēti pielietošanas scenāriji, atbilstoši kuriem veic digitālo Covid-19 sertifikātu skenēšanu,» viņa sacīja.

Tagad vietnē covid19sertifikats.lv, spiežot pogu Verificēt sertifikātus, kā arī lietotnē Covid19Verify ir pieejami trīs lietošanas gadījumi – Pasākumi un pakalpojumi vakcinētām vai pārslimojošām personām. Vakcinētu vai pārslimojošu personu tikšanās privāti vai darbā, amatierkolektīvā, sociālajā aprūpē. Individuālo pakalpojumu sniegšana. Var neveikt skrīninga testus, Pasākumi un pakalpojumi testētām, vakcinētām vai pārslimojošām personām. Dalība masu informācijas līdzekļu raidījumos, kā arī Ieceļošanai Latvijā derīgs testēšanas, vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts.

Lasiet arī: Tallina uzstādīs 100 masku vākšanas tvertnes

Lietotne gan joprojām vēl nav pieejama Android viedierīču lietotājiem.

Vienlaikus Covid-19 sertifikātu nevar saņemt personas, kuras pēdējo sešu mēnešu laikā ir pārslimojušas. Par šādu iespēju mikroblogošanas vietnē Twitter bija interesējies Nacionālās basketbola asociācijā spēlējušais Latvijas basketbolists Dāvis Bertāns, kurš jautāja, kā var saņemt izslimošanas sertifikātu, ja Covid-19 pirms mazāk nekā sešiem mēnešiem pārslimots ASV.

NVD viņam atbildējis, ka tad, ja Covid-19 pārslimots ASV, digitālo sertifikātu saņemt nevar.

Štālberga gan apliecināja, ka pašreiz vēl notiek sarunas par iespējām atzīt šādu apliecinājumu un nodrošināt sertifikāta izveidi. Detalizētāku informāciju viņa solīja sniegt nākamās nedēļas sākumā.

Piektdien, 18.jūnijā, vairāki iedzīvotāji bija novērojuši problēmas saistībā ar sertifikāta lejuplādi vietnē covid19ertifikats.lv. Pēc Štālbergas teiktā, šie gadījumi tiek vēl pārbaudīti.

Jau ziņots, ka no 1.jūnija Latvijā ir sākta digitālo Covid-19 sertifikātu izmantošana. Digitālos Covid-19 sertifikātus iedzīvotāji var izveidot vietnē covid19sertifikats.lv, pieslēdzoties ar kādu no drošas piekļuves līdzekļiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas