bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Sestdiena 22.09.2018 | Vārda dienas: Maigurs, Mārica, Māris

Mobilie reklāmu Trojas zirgi turpina agresīvi inficēt lietotājus

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Ikdienas darbībām tiešsaistē gandrīz ceturtdaļa (23,7%) lietotāju Latvijā izmanto Android viedtālruņus un 7,6% – Android planšetdatorus. 2017.gadā ir kļuvis mazāk mobilo reklāmu Trojas zirgu, kas kopš 2016.gada bija līdzšinējais galvenais apdraudējums. Tie turpina agresīvi inficēt lietotājus, taču to izmantotie paņēmieni pēdējo 12 mēnešu laikā ir mainīti, liecina Baltijas valstu interneta lietotāju aptauja.

Gadskārtējā pārskatā Mobilo ļaunprogrammatūru evolūcija teikts, ka, lai saglabātu un palielinātu peļņu, dažas Trojas zirgu saimes ir sākušas izmantot monetizācijas shēmas, kas ietver maksas īsziņas un WAP norēķinu pakalpojumus.

Ļaunprogrammatūras, kas izmanto galvenā lietotāja tiesības, dažus pēdējos gadus ir bijis galvenais un, iespējams, viens no visspēcīgākajiem mobilo ierīču apdraudējumiem. Ar administratora privilēģijām šiem Trojas zirgiem ir iespēja slepus instalēt dažādas lietotnes, kā arī bombardēt inficēto ierīci ar reklāmām, kas padara neiespējamu viedtālruņa turpmāko lietošanu. Šādi Trojas zirgi ne vien var izmantot gandrīz neierobežotu skaitu iespēju, bet arī ir grūtāk nosakāmi un izdzēšami. Tomēr 2017.gadā šie Trojas zirgi sastapās ar problēmām.

Kaspersky Lab novērojumi liecina, ka salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu 2017.gadā ir samazinājies galvenā lietotāja tiesības izmantojošo mobilo reklāmu Trojas zirgu kopskaits. To izraisīja vecāku Android versiju pārvaldītu mobilo ierīču daudzuma vispārējais samazinājums, kas ir Trojas zirgu galvenie mērķi pirmām kārtām tāpēc, ka sistēmas jaunākajās versijās parasti ir aizlāpītas bieži sastopamās ievainojamības, ko tie izmanto.

Dati parāda, ka to lietotāju īpatsvars, kam ir ierīces, ko pārvalda Android 5.0 vai vecāka versija, ir samazinājies no vairāk nekā 85% 2016.gadā līdz 57% 2017.gadā, savukārt Android 6.0 (vai jaunāku) versiju lietotāju daļa ir vairāk nekā divkāršojusies – 21% 2016.gadā salīdzinājumā ar 50% 2017.gadā (6% lietotāju atjaunināja ierīces 2016.gadā, 7% – 2017.gadā). Tomēr šis Trojas zirgu veids joprojām bija vispopulārākais 20 galveno mobilo ierīču apdraudējumu vidū 2017.gadā.

Izspiedējvīrusu epidēmijas, kas pagājušajā gadā piemeklēja pasauli, atspoguļojās arī mobilo ierīču apdraudējumu vidē. Kaspersky Lab atklāja 544 107 mobilo izspiešanas Trojas zirgu instalēšanas pakotnes, kas ir divreiz vairāk nekā 2016.gadā un 17 reižu vairāk nekā 2015.gadā.

Šis pieaugošais apjoms tika konstatēts gada pirmajos mēnešos sakarā ar Trojas zirgu saimes Congur lielo aktivitāti (83% visu instalēšanas pakotņu 2017.gadā). Tas ir bloķētājs, kas iestata vai atiestata ierīces PIN (piekļuves kodu) un pēc tam pieprasa naudu par ierīces atbloķēšanu.


2017.gadā Kaspersky Lab mobilo ierīču drošības izstrādājumi ir ziņojuši:

-Par septiņiem miljoniem mobilo ierīču ļaunprogrammatūru uzbrukumu mēģinājumiem (40 miljoni 2016.gadā);

-Vairāk nekā 4,9 miljoni aizsargātu Android pārvaldītu ierīču lietotāju (1,2 reizes vairāk nekā 2016.gadā);

-Irāna (57,25 %), Bangladeša (42,76 %) un Indonēzija (41,14 %) bija trīs mobilo ļaunprogrammatūru uzbrukumiem visvairāk pakļautās valstis;

-Konstatēts 5 730 916 mobilo ierīču Trojas zirgu instalēšanas pakotņu (1,5 reizes mazāk nekā 2016.gadā);

-110 184 unikālajiem lietotājiem uzbrukuši mobilo ierīču izspiedējvīrusi (1,4 reizes mazāk nekā 2016.gadā);

-Konstatēti 94 368 mobilo banku Trojas zirgi (1,3 reizes mazāk nekā 2016.gadā); plašāka informācija ir atrodama pārskatā «Finansiālie kiberdraudi 2017.gadā».


Lai samazinātu inficēšanās risku un būtu aizsargāti, lietotājiem ir ieteicams rīkoties šādi:

-Pievērst uzmanību ierīcē instalētajām lietotnēm un izvairīties tās lejupielādēt no nezināmiem avotiem;

-Raudzīties, lai ierīce vienmēr ir atjaunināta;

-Regulāri skenēt sistēmu, lai pārbaudītu, ka nav infekciju.

Ref: 225.000.103.2916


Pievienot komentāru

Tiesa Zeiļu patur apcietinājumā

Rīgas apgabaltiesa piektdien, 21.septembrī, nolēma paturēt apcietinājumā Rēzeknes-Aglonas diecēzes priesteri Pāvelu Zeiļu, kurš tiek turēts aizdomās par seksuālu vardarbību un cilvēktirdzniecību.

Saeimas komisija vienojas par pensiju regulējumu Diasporas likumā

Saeimas Ārlietu komisija piektdien, 21.septembrī, vienojās par pensiju regulējumu Diasporas likumā. Komisija iesniegtos priekšlikumus šajā jautājumā skatīja jau iepriekšējā sēdē, taču komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks-Kalniņš norādīja, ka jautājums ir sarežģīts, tādēļ nepieciešamas tālākas diskusijas, kas norisinājās piektdien.

RAKUS uzlabojušās ārstēšanas iespējas Krona slimības pacientiem

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā Gastroenteroloģijas, hepatoloģijas un nutrīcijas klīnikā ir uzsākta pacientu ārstēšana ar pašlaik pasaulē pieejamo pēdējās paaudzes medikamentu Krona slimības ārstēšanai, kas no 2018.gada ir iekļauts arī kompensējamo zāļu sarakstā Latvijā.

Viesmīlības nozarei nākamgad varētu piemērot PVN 12% apmērā

Viesmīlības nozarei no nākamā gada janvāra varētu piemērot samazināto pievienotās vērtības nodokļa likmi 12% apmērā, līdzšinējo 21% vietā, paziņo finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

No 25.septembra sāks izsniegt vēlētāja apliecības

No otrdienas, 25.septembra līdz 6.oktobrim vēlētāji, kuriem ir tikai personas apliecība, bet nav pases, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajās nodaļās varēs izņemt vēlētāja apliecību dalībai 13.Saeimas vēlēšanās.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā augustā palielinājās par 1,0%

Šī gada augustā salīdzinājumā ar jūliju ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 1,0%.

Gapoņenko veselības stāvokļa dēļ tiesa pārceļ viņa krimināllietas izskatīšanu

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien pasludināja pārtraukumu krimināllietas skatīšanā, kurā par nacionālā naida kurināšanu apsūdzēts nereģistrētā veidojuma Nepilsoņu kongress vadonis Aleksandrs Gapoņenko.

Aptauja: Latvijā smēķē puse jauniešu 18 – 24 gadu vecumā

Latvijā smēķē puse jauniešu 18 –24 gadu vecumā, turklāt 28% no viņiem smēķē regulāri, liecina jaunākais Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss.

Bīskaps: Aizdomās turētajam priesterim Zeiļam slimnīcā veiks smagu operāciju

Seksuālās vardarbības un cilvēktirdzniecības lietā aizdomās turētajam Rēzeknes-Aglonas diecēzes priesterim Pāvelam Zeiļam piektdien, 21.septembrī, slimnīcā tiks veikta smaga operācija.

Pētījums: Bankomātos naudu izņem retāk, bet lielākas summas

Sabiedrībā ik pa laikam uzvirmo diskusija par atteikšanos no fiziskas jeb skaidras naudas izmantošanas, respektīvi, no banknošu un monētu lietošanas.

Dodoties uz Aglonu jārēķinās ar intensīvu satiksmi un papildu laiku ceļā

Dodoties uz Aglonu sakarā ar Viņa Svētības pāvesta Franciska vizīti, autobraucējiem jārēķinās ar intensīvu satiksmi un ilgāku ceļā pavadītu laiku, kā arī ar remontdarbiem atsevišķos ceļu posmos.

ASV soda Ķīnu par ieroču iegādi no Krievijas

Amerikas Savienotās Valstis ir paziņojušas par sankciju ieviešanu Ķīnas bruņotajiem spēkiem, jo tie no Krievijas iegādājušies iznīcinātāju lidmašīnas un raķešsistēmas. Vašingtonas skatījumā darījumos ir pārkāpts ASV likums, ar ko Krievijai noteiktas plaši soda pasākumi par jaukšanos 2016.gada ASV vēlēšanās.

Karavīriem mācību komandējumu laikā nodrošinās ģimenes atbalsta pasākumus

Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā. Tie nosaka vienādas sociālās garantijas valsts drošības dienestā esošām personām, kā arī ģimenes atbalsta pasākumus karavīriem ilgstošā mācību komandējumā.

ES draud britiem ar šķiršanos bez vienošanās, prasa drīzu pretimnākšanu

Eiropas Savienības dalībvalstu līderi ir iecerējuši censties panākt, lai strīdi, kas saistīti Lielbritānijas izstāšanos tiktu atrisināti oktobra laikā.

VUGD priekšnieka vietnieku Sēli tur aizdomās par piesavināšanos nelielā apmērā

Iekšlietu ministrijas Iekšējās drošības birojs aizturējis Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieka vietnieku Intu Sēli un vēl vienu dienesta amatpersonu – vecāko inspektoru.

Latvijas skolās šogad par 309 audzēkņiem mazāk nekā pērn

Vispārējās izglītības programmās no 1. līdz 12.klasei šogad mācās par 309 skolēniem mazāk nekā pērn, liecina Valsts izglītības informācijas sistēmas dati uz šī gada 1.septembri.

Tuvākajās dienās vasara noslēgsies un iestāsies rudenīgi laika apstākļi

Latvijā piektdien, 21.septembrī, vēl saglabāsies karsts laiks. Saule mīsies ar mākoņiem, tomēr būtiski nokrišņi nav gaidāmi. Pastiprināsies dienvidu puses vējš, kas rietumu un centrālajos rajonos brāzmās sasniegs 15-17 m/s.

Lietuvas premjers pievērsies pārtikas dārdzībai, cenšas saasināt konkurenci

Daudzkārt veltījis kritiku pārtikas mazumtirdzniecības ķēdēm par augstām pārtikas cenām, Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis (Saulius Skvernelis) ir pievērsies šim jautājumam. Viņš saskata kūtrumu konkurences uzrauga darbā un vēlas aicināt tirgū ienākt jaunus ārzemju mazumtirgotājus, vienlaikus pabalstot mazos vietējos veikalus.

Konceptuāli atbalsta ieceri stingrāk kontrolēt pakalpojumu sniegšanu internetā

Saeima ceturtdien, 20.septembrī, konceptuāli atbalstīja grozījumus likumā Par nodokļiem un nodevām, kas nodokļu nomaksas jomā paredz stingrāk kontrolēt preču tirdzniecību un pakalpojumu sniegšanu internetā.

Patvaļīgi nocirstu koku vietā Rīgas vēsturiskajā centrā būs jāiestāda jauni

Rīgas vēsturiskajā centrā esošas zemes īpašniekiem bojā gājuša vai patvaļīgi nocirsta koka vietā būs jāiestāda jauns, ceturtdien, 20.septembrī, trešajā lasījumā lēma Saeima. 

Eksperti: Laika apstākļi reti veicina ceļu satiksmes negadījumus, neuzmanība gan

Analizējot kopējos ceļu satiksmes negadījumu iemeslus Rīgas reģionā 2016.gadā, konstatēts, ka lielākā daļa jeb 65% ceļu satiksmes negadījumu notiek pilsētās, vairumā – tieši skaidros vai saulainā laikā (43%). Tomēr laika apstākļi ļoti reti veicina ceļu satiksmes negadījumus, lielākajā daļā gadījumu vainojama ir autovadītāja neuzmanība vai nevērība.

Tiesa noraida LDz lūgumu mainīt Valsts dzelzceļa administrācijas pārstāvi Iesalnieku 

Tiesas procesā starp VAS Latvijas dzelzceļš un Valsts dzelzceļa administrāciju par Ventspils depo ēkas izmantošanu Administratīvā rajona tiesa noraidījusi LDz lūgumu nomainīt Valsts dzelzceļa administrācijas pārstāvi Juri Iesalnieku, kurš vienlaikus ir arī administrācijas direktors, liecina tiesas lēmums.

Pieņem grozījumus pārejai uz kompetenču pieejā balstītu mācību saturu

Saeima ceturtdien, 20.septembrī, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Izglītības likumā, kas nepieciešami jaunā izglītības satura pakāpeniskai ieviešanai – pārejai uz kompetenču pieejā balstītu mācību saturu.

Brexit: finiša taisnē, bet bez finiša līnijas

Līdz Lielbritānijas oficiālas izstāšanās no Eiropas Savienības ir palikušas nedaudz mazāk nekā 200 dienas. Statuss, kurā šobrīd atrodas vienošanās gan starp Lielbritāniju un ES, gan pašā Lielbritānijas valdībā, rada aizvien lielāku starptautisko haosu, kurā ieguvēji nav ne Lielbritānija, ne ES, ne Latvija.