Moody’s samazina Sicīlijas kredītreitingu

Starptautiskā reitingu aģentūra Moody’s ceturtdien, 26.jūlijā, samazinājusi Itālijas autonomā reģiona Sicīlijas kredītreitingu no Baa3 uz Baa2. Netiek izslēgta iespēja to pazemināt vēl vairāk.

Lēmums tiek pamatots ar Sicīlijas budžeta problēmām, kas novedušas pie arvien pieaugošiem parādiem un izdevumiem, kas pārsniedz iespējas tos segt, raksta Reuters.

2011.gadā Sicīlijas budžeta deficīts sasniedzis 7%, kas ir ievērojami sliktāks rādītājs salīdzinājumā ar 1% pārpalikumu 2010.gadā.

Šāda situācija atspoguļo reģiona nespēju konsolidēt vietējo budžetu atbilstoši centrālās valdības pieņemtajam regulējumam, kā arī lielāku ieņēmumu samazinājumu, nekā iepriekš tika paredzēts.

2011.gada beigās Sicīlijas parāds bija mērāms 5,3 miljardu eiro apmērā, kas atbilst 36,5% no reģiona budžeta. Pēdējo divu gadu laikā parāda apmērs pieaudzis par 1 miljardu, lai gan tajā pašā laikā budžeta izdevumi tika samazināti par tādu pašu summu.

Itālijas valdība nesen pieņēmusi lēmumu piešķirt Sicīlijai finansiālo atbalstu 400 miljonu eiro apmērā, bet, iespējams, ka jau drīzumā būs jālemj par papildu atbalsta pasākumiem.

Ref. 110.000.103.1404

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas