Mūrniece: ASV ir Latvijas svarīgākais stratēģiskais partneris

Ināra Mūrniece

Amerikas Savienotās Valstis (ASV) ir Latvijas svarīgākais stratēģiskais partneris, un mūsu valsts augstu vērtē ASV sniegto atbalstu, tostarp valsts aizsardzības spēju un robežas aizsardzības stiprināšanā, uzsvērusi Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, vizītes laikā ASV tiekoties ar Kongresa augstākajām amatpersonām.

Saeimas priekšsēdētāja un Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks Kalniņš ASV vizītes laikā tikās ar Senāta prezidenta pienākumu izpildītāju senatoru Orinu Heču (Orrin Hatch), Senāta Ārlietu komitejas līdzpriekšsēdētāju senatoru Benu Kardinu (Ben Cardin) un Ārlietu komitejas Eiropas un reģionālās drošības sadarbības apakškomitejas līdzpriekšsēdētāju senatori Džīnu Šahīnu (Jeanne Shaheen), kā arī ar Senāta Bruņoto spēku komitejas priekšsēdētāju senatoru Džonu Makeinu (John McCain), informē Saeimas Preses dienests.

«Latvija apzinās drošības izaicinājumus, un mēs esam apņēmušies jau līdz 2018.gadam palielināt valsts aizsardzības budžetu līdz diviem procentiem no iekšzemes kopprodukta – šim solim ir ne vien Saeimas un valdības, bet arī sabiedrības atbalsts,» ASV amatpersonām uzsvēra Mūrniece. ASV amatpersonas atzinīgi vērtēja šo Latvijas soli un norādīja, ka tas ir labs piemērs virknei NATO dalībvalstu.

«Latvijai un visai Baltijai ir būtiski, lai gaidāmajā Varšavas samitā tiktu pieņemts lēmums par ilgtermiņa un pastiprinātu NATO spēku klātbūtni reģionā,» norādīja Saeimas priekšsēdētāja, uzsverot, ka mums visiem ir svarīga stipra un vienota Eiropa un spēcīgas transatlantiskās attiecības. Mūrniece akcentēja, ka regulārās militārās mācības Baltijā ir apliecinājums alianses vienotībai.

Latvijas parlamenta delegācija pauda gandarījumu par atbalstu Baltijas reģiona drošības stiprināšanai, tostarp par ASV administrācijas priekšlikumu piešķirt 3,4 miljardus Eiropas iedrošināšanas iniciatīvai (European Reassurance Initive), kas būtiski pastiprinās Eiropas drošību.

Latvija īpašu uzmanību pievērš stratēģiskajai komunikācijai. Cīņā pret propagandu būtisks ir NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centrs Rīgā. Tāpat mūsu valstī darbu sācis Baltijas Mediju izcilības centrs, kura projekti tiks īstenoti gan Baltijā, gan Austrumu partnerības valstīs, informēja Mūrniece.

ASV Kongresā tika pārrunāta arī situācija Ukrainā. Saeimas delegācija uzsvēra, ka Latvija augstu vērtē ASV nemainīgo atbalstu Ukrainai, akcentējot transatlantiskās vienotības nozīmi. Puses bija vienisprātis, ka ekonomiskās sankcijas pret Krieviju ir jāturpina līdz pilnīgai Minskas vienošanās izpildei.

Saeimas priekšsēdētāja ASV uzturas no 9. līdz 13.aprīlim, savukārt Kanādā – no 13. līdz 18.aprīlim. Mūrnieci vizītē pavada Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks Kalniņš. ASV Latvijas parlamenta delegāciju pavada Latvijas vēstnieks ASV Andris Razāns.

Ref: 102.000.102.12408

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas