Mūrniece cer, ka nākamgad tiks sākti čarterlidojumi starp Latviju un Ķīnu

Saeimas priekšsēdētētāja Ināra Mūrniece tiekas ar Visķīnas Tautas kongresa priekšsēdētāju Džanu Dedzjanu

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece pauž cerību, ka nākamgad tiks sākti čarterlidojumi starp Latviju un Ķīnu. «Tas būtu būtisks impulss ekonomiskās sadarbības un arī tūrisma veicināšanai.»

«Latvijai un Ķīnai ir ļoti labs politiskais dialogs, un mēs esam gatavi vēl aktīvākai sadarbībai tirdzniecības, investīciju un transporta jomā,» komentē Mūrniece, trešdien, 12.aprīlī, parlamentā tiekoties ar Visķīnas Tautas kongresa priekšsēdētāju Džanu Dedzjanu (Zhang Dejiang), kurš kopā ar delegāciju oficiālā vizītē ieradies Latvijā.

Iepriekš šāda līmeņa vizīte notika pirms 17 gadiem, BNN ziņo Saeimas Preses dienests.

Latvijas un Ķīnas attiecības raksturo arī laba parlamentārā sadarbība, uzsvēra Mūrniece, atzīmējot, ka Saeimas deputātu grupā sadarbībai ar Ķīnas likumdevēju darbojas trešā daļa parlamentāriešu. «Aktīvais politiskais dialogs un parlamentārie kontakti veido pamatu mūsu valstu sadarbībai ekonomikā.»

Saeimas priekšsēdētāja norāda, ka Ķīna ir Latvijas galvenais ekonomiskās sadarbības partneris Tālajos Austrumos un patlaban ir lielisks laiks pilnveidot abu valstu sadarbību ekonomikā. «Mūsu pārtikas ražotāju ienākšana Ķīnas tirgū ir labs sākums abu valstu ekonomiskā potenciāla izmantošanā,» teica Mūrniece, uzsverot, ka pērn audzis Latvijas preču eksports uz Ķīnu. Arī Ķīnas tūristu skaits kopš 2010.gada ir audzis sešas reizes.

Džans Dedzjans uzsvēra veiksmīgās abu valstu attiecības un izteica vēlmi ciešākai sadarbībai investīciju, transporta un infrastruktūras jomā, kā arī zinātnē un citās nozarēs. Viņš apliecināja, ka Ķīna ir ieinteresēta arī Latvijas lauksaimniecības, kā arī farmācijas nozares produkcijā.

Saeimas priekšsēdētāja uzsvēra Latvijas valsts gatavību iesaistīties Ķīnas Joslas un ceļa iniciatīvā, paužot cerību, ka Latvijas transporta koridors kļūs par daļu no tās. «Mēs redzam Latviju kā starptautisku transporta mezglu un vadošo transporta un loģistikas centru Ziemeļeiropā un Baltijas jūras reģionā,» pauda Mūrniece.

Centrāleiropas un Austrumeiropas valstu un Ķīnas sadarbības formāts 16+1 ir laba platforma sadarbības veicināšanai, papildinot Latvijas un Ķīnas, kā arī Eiropas Savienības (ES) un Ķīnas dialogu. Mūsu valsts prioritātes šajā formātā ir transports un investīciju piesaiste infrastruktūras projektiem, kā arī tirdzniecība un studentu apmaiņa, sacīja Mūrniece.

Mūrniece un Džans Dedzjans trešdien, 12.aprīlī, parakstīja Latvijas Republikas Saeimas un Visķīnas Tautas kongresa saprašanās memorandu, vienojoties par abu valstu parlamentu sadarbības stiprināšanu. Dokumentā Latvijas un Ķīnas parlamenti apņemas veicināt augsta līmeņa vizīšu apmaiņu, sekmēt abu likumdevēju, tostarp nozaru komisiju un deputātu grupu sadarbību, vēsta Saeimā.

Ķīnas parlamenta priekšsēdētājs uzaicināja Mūrnieci vizītē apmeklēt Ķīnu.

Ref:224.000.103.923

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas