Mūrniece: Izplatītākais vardarbības veids pret bērniem ir tieši vardarbība ģimenē

«Latvijā izplatītākais vardarbības veids pret bērniem ir tieši vardarbība ģimenē – vidē, kur bērniem būtu jārod drošības un piederības sajūta. Lai arī mūsu valsts ir daudz darījusi, lai radītu bērnu tiesību aizsardzības sistēmu, īpaši pēdējā laika traģiskie notikumi liek vēlreiz kritiski izvērtēt – vai likumi un sadarbība starp institūcijām ir pietiekama, lai pasargātu bērnus,» norāda Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

Tāpat Mūrniece trešdien, 31.maijā, Saeimā atklājot augsta līmeņa politikas veidotāju diskusiju par vardarbības pret bērniem novēršanu uzsverā, ka neviena institūcija nespēj bērna tiesības, bērna veselību un nākotni aizstāvēt tik labi, kā to dara ģimene un ģimeniska vide. «Tikai šāda sapratne virzīs mūs uz veselīgu un labklājīgu sabiedrību.»

Saeimas Preses dienests ziņo, ka politiķe aicināja panākt, lai bērniem un ģimenēm ar bērniem vistuvāk esošie cilvēki – pašvaldību darbinieki, ārsti, skolotāji – ikvienā Latvijas vietā spētu nodrošināt, lai pie atbildīgajām institūcijām nonāktu informācija par iespējamu vardarbību, kā arī tām būtu motivācija un spēja savlaicīgi reaģēt uz problēmsituācijām.

Saeimā trešdien, 31.maijā, notiek augsta līmeņa politikas veidotāju diskusija Novērst vardarbību pret bērniem – kā īstenot labu un koordinētu sadarbību?. Tās mērķis ir analizēt situāciju Latvijā un apspriest starptautisko ekspertu piedāvātos efektīvākos risinājumus vardarbības pret bērniem novēršanā.

Diskusiju organizē Saeimas Sociālo un darba lietu komisija savdabībā ar PVO, Labklājības ministriju un Veselības ministriju.

Ref:224.000.103.1342

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas