Mūrniece Jeruzalemē: Mūsu pienākums – saglabāt holokausta upuru piemiņu

Vilciena vagons Jad Vašem memoriālā

«Holokausts pasaulei ir iemācījis: redzot necilvēcīgu attieksmi, mēs nedrīkstam novērsties un klusēt. Ir jādara viss, kas mūsu spēkos, lai cilvēku dzīvības nekad vairs netiktu izdzēstas viņu tautības dēļ,» uzsver Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, ceturtdien, 23.janvārī, Izraēlā piedaloties 5.Pasaules holokausta forumā Atceroties holokaustu, cīnoties ar antisemītismu, kas pulcējis valstu līderus no visas pasaules.

Saeimas priekšsēdētāja apliecināja, ka Latvijas iedzīvotāji jūt dziļu līdzjūtību ebreju tautai: «Mēs labi zinām, ko nozīmē okupācija un nevainīgu cilvēku noslepkavošana. Mēs ar lielu rūpību glabājam arī piemiņu par Latvijas pilsoņiem – ebreju glābējiem.»

Kā uzsver Mūrniece, holokausta piemiņa un vēsturiskā izpēte ir morālā un politiskā apņemšanās. «Mēs par to stingri iestājamies gan pašu mājās, gan starptautiski.»

Miers mūsdienu pasaulē atkal kļuvis trauslāks, tādēļ svarīgais uzdevums šobrīd ir rūpēties par drošību, pauž Saeimas priekšsēdētāja, aicinot holokausta upuru piemiņu saglabāt arī nākamajās paaudzēs.

Jeruzalemē notiekošais 5.Pasaules holokausta forums pulcē vairāk nekā 46 valstu līderus – monarhus, prezidentus, parlamentu spīkerus un valdību vadītājus.

Tā ir augstākā līmeņa tikšanās, kas veltīta antisemītisma jautājumiem, pieminot 75.gadadienu kopš koncentrācijas nometnes Aušvicā-Birkenavā atbrīvošanas.

Lasiet arī: Kādēļ Lietuvas prezidents atteicās apmeklēt Pasaules Holokausta forumu Jeruzalemē?

Mūrniece Jeruzalemē nolika ziedus pie Žaņa Lipkes piemiņas koka, kas atrodas holokausta piemiņas memoriāla Jad Vašem teritorijā. Alejā esošie koki stādīti, lai godinātu cilvēkus, kuri holokausta laikā, riskējot ar savu dzīvību, glāba ebrejus.

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. Ka nacistu Holokausts netiks aizmirsts, par to Mūrniecei nebūtu pārāk jārupējas. Ir lielāks risks, ka tiks aizmirsts boļševiku holokausts Eiropas austrumos.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas