Mūrniece: Kremļa agresīvā uzvedība ir drauds mūsu reģionam

Amerikas Savienoto Valstu (ASV) nepārtraukta militārā klātbūtne Baltijas valstīs ir izšķiroša, lai stātos pretī reģiona drošības izaicinājumiem, uzsver Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, tiekoties ar ASV Kongresa Pārstāvju palātas spīkeru Polu Raienu (Paul Ryan).

«Mēs ļoti augstu novērtējam NATO spēku stiprināšanu Baltijas reģionā, nosūtot kaujas grupas. Bet mums ir svarīga ASVu nepārtraukta rotējošā militārā klātbūtne Latvijā. Kremļa agresīvā uzvedība ir drauds mūsu reģionam,» uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja.

Mūrniece ziņoja, ka Latvija ir spērusi milzu soļus savu aizsardzības spēju stiprināšanai, un 2018.gadā valsts aizsardzībai tiks piešķirti divi procenti no iekšzemes kopprodukta. «Sabiedroto klātbūtne ir atturēšanas politikas pamats,» viņa vēstīja.

«Šodien izšķiroša nozīme ir spēcīgai Eiropai, spēcīgai NATO un stiprām transatlantiskajām saitēm. ASV un Eiropai jābūt vienotām cīņā pret kopīgajiem izaicinājumiem –  terorismu, militārajiem draudiem un hibrīddraudiem,» uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja sarunā ar Ārlietu komitejas Eiropas apakškomitejas priekšsēdētāju Ronu Džonsonu (Ron Johnson).

Tiekoties ar Baltijas valstu atbalsta grupas līdzpriekšsēdētāju Džonu Šimkus (John Shimkus), Mūrniece uzsvēra, ka Baltijas valstu prioritāte ir drošība. «Ir svarīgi attīstīt arī sadabību stratēģiskās komunikācijas un kiberaizsardzības jomā, kā arī hibrīdapdraudējumu novēršanai. Latvijā darbojas NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centrs, un mūsu sabiedrotie augstu novērtē centra ekspertīzi,» sacīja Saeimas priekšsēdētāja.

Savukārt Latvijā tuvākajās dienās uz autoceļiem būs redzama bruņoto militāro spēku tehnika, BNN iepriekš ziņoja, ka satraukumam nav pamata, kā arī to, ka, turpinoties intensīvam militāro vingrinājumu un mācību posmam ne tikai Latvijā, bet arī citās Baltijas valstīs.

Nacionālie bruņotie spēki atgādina, ka to laikā pa Latvijas autoceļiem pārvietojas gan Latvijas, gan sabiedroto bruņoto spēku militārā tehnika, bet gaisa telpā lido militārās lidmašīnas un helikopteri.

Ref: 225.000.103.731

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas