Mūrniece: Latvija aicina Ukrainu neatslābt reformu īstenošanā

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece piedalās Ukrainas Valsts prezidenta Petro Porošenko oficiālajā sagaidīšanas ceremonijā pie Rīgas pils.

«Ukraina, pretojoties Krievijas agresijai un reformējot valsti, ir pierādījusi savas tautas spēku. Latvija aicina Ukrainu neatslābt reformu īstenošanā,» uzsver Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

Otrdien, 4.aprīlī, parlamentā tiekoties ar Ukrainas Valsts prezidentu Petro Porošenko (Petro Poroshenko), kurš oficiālā vizītē ieradies Latvijā, Saeimas priekšsēdētāja apliecināja, ka Latvijas sabiedrībā ir liela interese par notikumiem Ukrainā un jūtams spēcīgs atbalsts tās ļaudīm, BNN vēsta Saeimas preses dienests.

Mūrniece uzsvēra, ka Latvija nemainīgi atbalsta Ukrainas izvēlēto eirointegrācijas ceļu. Arī Latvijas parlaments vienmēr ir stingri iestājies par Ukrainas suverenitāti un teritoriālo integritāti. 

Priekšsēdētāja arī uzsvēra Baltijas un Ziemeļvalstu (NB8) nozīmīgo kopīgo atbalstu Ukrainai un Austrumu partnerības valstīm. Pēc Latvijas iniciatīvas notikusī Baltijas un Ziemeļvalstu (NB8) parlamentu spīkeru vizīte Kijevā apliecināja visa reģiona solidaritāti ar Ukrainu, norāda Mūrniece.
Parlaments vēsta, ka Porošenko pateicās Latvijai par spēcīgo politisko un praktisko atbalstu reformu īstenošanā. Viņš arī akcentēja Saeimas priekšsēdētājas personīgo ieguldījumu, atbalstot karadarbībā cietušo Ukrainas bērnu rehabilitāciju Latvijā. 

Mūrniece pauž Latvijas nostāju, ka ekonomiskās sankcijas pret Krieviju ir jāturpina, līdz pilnībā īstenotas Minskas vienošanās. 

Mūrniece un Porošenko pauž arī bažas par šā gada rudenī Baltkrievijā gaidāmajām militārajām mācībām Zapad-2017, kuras tiek rīkotas valstu robežu tuvumā, iesaistot lielus Krievijas armijas spēkus un plānojot izspēlēt ofensīvus militāros scenārijus. Saeimas priekšsēdētāja un Ukrainas prezidents uzsvēra stratēģiskās komunikācijas nozīmi, radot pretsparu Kremļa propagandai. 

Ref:224.000.103.840

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas