Mūrniece: Latvija ES arī turpmāk redz kā spēcīgu neatkarīgu valstu savienību

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece

Iedzīvotāji no Eiropas Savienības (ES) sagaida drošību un ekonomisko izaugsmi, to Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzsver, pirmdien, 24.aprīlī, uzrunājot kolēģus ES dalībvalstu parlamentu spīkeru sanāksmē, kas notiek Slovākijas galvaspilsētā Bratislavā. 

Saeimas Preses dienests BNN ziņo, ka uzrunājot kolēģus, Mūrniece norāda: «Latvijai ES saistās ar drošību un brīvību. Mēs apzināmies, ka brīvība, demokrātija un tiesiskums nav pašsaprotamas lietas. Šīs fundamentālās vērtības ir ES pašos pamatos. Tāpēc šodien, kad krīzes un populisms apdraud Eiropu, mums par šīm vērtībām jāiestājas vairāk nekā jebkad agrāk. Mums jāatbalsta Eiropas Savienība.»

Runājot par Eiropas nākotni, politiķe uzsver, ka Latvija ES arī turpmāk redz kā spēcīgu neatkarīgu valstu savienību, kurai jākoncentrējas uz kopīgo vērtību aizstāvēšanu, drošības stiprināšanu un iedzīvotāju labklājību, tostarp dzīves līmeņa tuvināšanu starp dalībvalstīm un reģioniem.

Tāpat Mūrniece vēsta: «Būtiskākā no mūsu rūpēm ir tieši drošība, vēršot uzmanību uz migrācijas krīzi, terorismu, militārajiem draudiem un kiberuzbrukumiem. Līdztekus efektīvai ārējo robežu apsardzībai būtiska ir stratēģiskās komunikācijas un kiberdrošības stiprināšana.»

«Latvijai vienlīdz svarīga ir ES ekonomiskā izaugsme. Vienlaikus ES ir nepieciešamas strukturālās reformas, investīcijas un inovācijas. Svarīga nozīme ir brīvajai tirdzniecībai. Latvija ir pirmā ES dalībvalsts, kas ratificējusi Visaptverošo ekonomikas un tirdzniecības nolīgumu (CETA) starp Kanādu un ES,» pauž Saeimas priekšsēdētāja.

Ref:224.000.225.987

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas