Mūrniece: Latvijas parlamenta lielākais spēks ir sabiedrības iesaiste

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece

Latvijas parlamenta lielākais spēks ir sabiedrības iesaiste, tostarp risinot jautājumus, kas skar bērnu un sieviešu tiesības, cilvēkus ar invaliditāti, drošību, nodokļu politiku un Eiropas Savienību, uzsver Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

Saeima vēsta, ka piektdien, 26.maijā, atklāts vienpadsmitais Saeimas un nevalstisko organizāciju (NVO) forums. Norādot, ka šī gada pasākuma devīze «Valsts esam mēs!»

Mūrniece pauž gandarījumu, ka šie vienpadsmit Saeimas un NVO foruma gadi nesuši veiksmīgu sadarbību ikdienā – gan Saeimas komisijās, gan tiekoties ar deputātiem nevalstiskā sektora pārstāvji nepagurstoši aizstāv savu viedokli un sniedz priekšlikumus tiesiskā regulējuma pilnveidošanai.

Mūrniece uzsver arī to, ka NVO līdzdalība diskusijās par likumu grozījumiem kļūst aizvien profesionālāka un aizvadītā Saeimas un NVO foruma desmitgade bijusi iedvesmojoša. Viņa pauž pārliecību, ka tādas būs arī nākamās foruma desmitgades.

Pasākuma atklāšanā klātesošos uzrunājušas arī nodibinājuma Valmieras novada fonds valdes priekšsēdētājs Ansis Bērziņš.

Viņš uzsvēra, ka būtiskākais NVO un iestāžu sadarbībā ir mērķtiecība, uzticēšanās un līdzatbildība, atzīstot, ka aizvien ir, kur piestrādāt. Bērziņš uzsvēra Saeimas un NVO foruma nozīmi, jo kopīgi darāmā būs daudz arī turpmāk.

Kopš Saeima 2006.gadā pieņēma deklarāciju, kurā noteikti Saeimas un NVO sadarbības principi un veicamie uzdevumi sadarbības pilnveidošanai, forums kļuvis par ikgadēju tradīciju.

Šis ir vienpadsmitais Saeimas un NVO forums, un to organizē parlaments sadarbībā ar nevalstiskajām organizācijām, norāda Saeima.

Ref: 225.000.103.1016

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas