Mūrniece: Lai panāktu reālu dzimumu līdztiesību, ir jāizskauž stereotipi sabiedrībā

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece

Lai gan Latvijā sieviešu skaits politikā proporcionāli ir salīdzinoši neliels, sievietes arvien bijušas svarīgos amatos: Valsts prezidenta, Ministru prezidenta, Saeimas priekšsēdētāja amatā. Saeimā sievietes vada komisijas un politiskās frakcijas. Proporcionāli sieviešu ieguldījums Latvijas politikā ir nozīmīgs, pauž Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

Mūrniece Pasaules sieviešu politisko līderu samitā uzsvērusi: «Lai panāktu reālu dzimumu līdztiesību, ir jāizskauž stereotipi sabiedrībā.»

Uzrunājot samita dalībnieces sesijā par sieviešu lomu politikā, Mūrniece sacījusi, ka sabiedrībā aizvien dominē stereotips, ka sievietēm vairāk laika jāpavada mājās, audzinot bērnus un rūpējoties par ģimenes pavardu, kamēr vīrieši tiek uzskatīti par galvenajiem naudas pelnītājiem.

«Tomēr situācija mainās, un jaunieši no šiem novecojušajiem stereotipiem jau atraisās. Latvijā 65 procenti no universitāšu absolventiem ir sievietes. Izglītība cilvēkus mudina kļūt arvien aktīvākiem, iesaistīties politikā,» akcentējusi Saeimas priekšsēdētāja, piebilstot, ka Latvija neatbalsta kvotu sistēmu dzimumu līdztiesības veicināšanai.

Jānorāda, ka Saeimas priekšsēdētāja no 27. līdz 30.novembrim uzturas Islandes galvaspilsētā Reikjavīkā, kur piedalās Pasaules sieviešu politisko līderu samitā.

Sesijā par sieviešu lomu politikā piedalījās arī Jaunzēlandes Ministru prezidente (1999-2008), ANO Attīstības programmas administratore (2009-2017) Helēna Klārka (Helen Clark), Kānādas Ministru prezidente (1993) Kima Kempbela (Kim Campbell), Kosovas Valsts prezidente (2011-2015) Atifete Jahjaga (Atifete Jahjaga), Zviedrijas parlamenta spīkera trešā biedre, Pasaules sieviešu politisko līderu samita vēstniece Esabelle Dingizana (Esabelle Dingizian). Sesiju vadīja Hārvarda universitātes Džona Kenedija valsts pārvaldības skolas pārstāve Viktorija A.Budsone (Victoria A.Budson).

Ref: 225.000.103.2985

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas