Mūžībā devies komponists Mārtiņš Brauns

24.novembra pēcpusdienā 70 gadu vecumā mūžībā aizgājis populārais komponists, skaņdarba Saule, Pērkons, Daugava mūzikas autors Mārtiņš Brauns, informē producents Jānis Kļaviņš.

Brauns dzimis Rīgā 1951.gada 17.septembrī. Kā atzīmē sabiedriskais medijs lsm.lv, novembrī medijos izplatījās informācija, ka komponists pārcietis infarktu un papildus tam saslimis ar Covid-19.

Viņš mācījies Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā klavierklasē, kora un kordiriģēšanas klasēs, mūzikas teorijas nodaļā, kur apguvis arī kompozīciju pie Ģederta Ramaņa. 1970.gadā Brauns sācis studijas Jāzepa Vītola Latvijas Valsts Konservatorijā Ādolfa Skultes kompozīcijas klasē, ko absolvējis 1975.gadā, iegūstot komponista un mūzikas teorētisko priekšmetu pasniedzēja kvalifikāciju.

Leģendārais komponists plašākai publikai kļuva zināms kā dažādu rokmūzikas ansambļu un grupu dalībnieks un vadītājs, taču viņa daiļrades ražīgākie gadi saistīti ar grupu Sīpoli.

Komponists ir bijis Latvijas Nacionālā teātra mūzikas daļas vadītājs, kamerkora Sindi putnu dārzs mākslinieciskais vadītājs.

Brauns ir sacerējis mūziku teātra izrādēm un filmām, viņa darbus atskaņo Vispārējos latviešu Dziesmu un deju svētkos, bet viņa skaņdarbs Saule, Pērkons, Daugava ir iemantojis īpašu atzinību tālu aiz Latvijas robežām.

Brauns bijis Latvijas Kinematogrāfistu savienības un Komponistu savienības biedrs, septiņkārt saņēmis Lielā Kristapa balvu, kā arī vairākas reizes atzīts kā labākais teātra komponists. Par spilgtu radošo devumu Latvijas kultūras bagātināšanā 2001.gadā saņēmis Kultūras ministrijas balvu.

Brauns saņēmis arī Autortiesību bezgalības balvu 2017. 2018.gada 3.maijā Brauns saņēmis ceturtās šķiras Triju Zvaigžņu ordeni kategorijā Par nopelniem kultūrā un izcilu, daudzpusīgu radošo ieguldījumu Latvijas mūzikā. Savukārt 2019.gada 12.februārī komponists saņēma Mūzikas ierakstu gada balvu Zelta mikrofons par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas