bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Pirmdiena 20.01.2020 | Vārda dienas: Aļģirds, Aļģis, Oļģerts, Orests
LatviaLatvija

Par viena eksāmena darba labošanu pedagogs var nopelnīt līdz 1,57 eiro

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUPar viena centralizētā eksāmena darba labošanu pedagogs var nopelnīt līdz 1,57 eiro pirms nodokļu nomaksas, liecina Valsts izglītības satura centra (VISC) iepirkuma Centralizēto eksāmenu vērtētāju pakalpojumi instrukcija.

Iepirkuma priekšmets ir centralizēto eksāmenu vērtētāju pakalpojumi. Iepirkuma instrukcijā norādīta minimālā plānotā samaksa par vērtētāja pakalpojumiem par vienu izvērtētu centralizēto eksāmenu darba vienību, nosakot, ka summā ir ietverti visi normatīvajos aktos noteiktie nodokļi – iedzīvotāju ienākuma nodoklis, darba ņēmēja un darba devēja obligātās sociālās apdrošināšanas iemaksas u.c. Papildus tiek skaidrots, ka samaksa, pamatojoties uz darba apjoma izmaiņām, var mainīties – palielināties ne vairāk kā 10% robežās.

Kopumā dažādos laikos aprīlī, maijā un jūnijā pedagogiem būs jāvērtē 11 centralizēto eksāmenu darbi. Katram no eksāmeniem plānots piemeklēt no diviem līdz pat 260 pedagogiem.

Mazākais vērtētāju skaits – divi – paredzēts franču valodas eksāmenā – šo eksāmenu ik gadu kārto vismazākais skolēnu skaits, un pērn tādu bija tikai 33. Ņemot vērā, ka arī vācu valodas eksāmenu ik gadu kārto neliels skolēnu skaits (pērn – 86 skolēni), arī šī eksāmena darbu vērtēšanā plānots piesaistīt maz labotāju – piecus pedagogus. Izvēles eksāmenu – ķīmijas, bioloģijas un fizikas – darbu labošanai attiecīgi plānots piesaistīt 13, 16 un 18 pedagogus. Šos eksāmenus pagājušajā mācību gadā kārtoja attiecīgi 525, 1 085 un 998 skolēni. Krievu valodas eksāmenu, ko pērn kārtoja 2 388 skolēni, šogad labos 50 labotāji, bet vēstures eksāmena (pērn kārtoja 4484 skolēni) darbus labos 55 pedagogi.

Lielākais labotāju skaits paredzēts eksāmeniem, kuros ik gadu ir kuplākais kārtotāju skaits – tie ir obligātie eksāmeni matemātikā (pērn – 13 335 kārtotāji) un latviešu valodā (pērn – 13 313 kārtotāji), kā arī eksāmens angļu valodā (pērn – 11 996 kārtotāji). Tiem attiecīgi paredzēts piesaistīt 110, 140 un 260 labotājus.

Savukārt latviešu valodas 9.klašu eksāmenu mazākumtautību izglītības programmām labos 60 pedagogi.

Eksāmeniem ir atšķirīgs daļu skaits, kā arī atsevišķiem eksāmeniem kāda no daļām tiek vērtēta datorizēti. Piemēram, matemātikas eksāmens sastāv no trim daļām, un pirmā daļa tiek vērtēta datorizēti, līdz ar to labotājiem jāvērtē tikai divas eksāmena daļas. Savukārt svešvalodu, izņemot angļu valodas, eksāmenos labotājiem jāvērtē četras pārbaudījuma daļas.

Valodu eksāmeniem ir četras daļas – lasīšana, klausīšanās, valodas lietojums un rakstīšana. Par šo eksāmenu darbu labošanu un vērtēšanu kopumā paredzēta lielākā samaksa – par visu daļu labošanu vienam eksāmenam darbam franču valodā vai vācu valodā iespējams nopelnīt līdz 1,43 eiro pirms nodokļu nomaksas (1,57 eiro, ja tiek piemērots maksimālais 10% samaksas palielinājums, par ko minēts iepirkuma instrukcijā). Par viena latviešu valodas eksāmena visu trīs daļu labošanu var nopelnīt 1,30 eiro (1,43 eiro, ja piemēro 10% palielinājumu), par krievu valodas eksāmena darba visu četru daļu labošanu – 1,19 eiro pirms nodokļu nomaksas (1,31 eiro ar 10% palielinājumu), bet par viena angļu valodas eksāmena darba visu daļu (izņemot pirmo) labošanu var nopelnīt 1,11 eiro (1,22 eiro ar 10% palielinājumu).

Kopējā viena eksāmena darba labošanas cena nav atkarīga tikai no tā daļu skaita – atšķirīga ir arī samaksa par atsevišķu eksāmenu daļu vērtēšanu. Mazākā samaksa – 0,07 eiro – ir par krievu valodas eksāmena, kā arī latviešu valodas eksāmena mazākumtautību izglītības programmās 9.klasēs pirmās un otrās daļas labošanu. Savukārt lielākā samaksa – 0,79 eiro – paredzēta par rakstīšanas (ceturtās) daļas vērtēšanu svešvalodu eksāmenos.

Balstoties uz datiem par pagājušā gada centralizēto eksāmenu kārtotāju skaitu, kā arī pieņemot, ka viens labotājs labos visas viena eksāmena daļas, kuru skaits atšķiras, iespējams secināt, ka vērtējamo darbu skaits vienam labotājam svārstās no nepilniem diviem desmitiem līdz vairāk nekā 100 darbiem, liecina aģentūras LETA aprēķini.

Mazākais vērtējamo darbu skaits ir franču valodas eksāmenā, kur katram no novērtētājiem būtu jāizlabo ap 20 darbiem. Angļu valodā vienam vērtētājam būtu vidēji jāizlabo aptuveni 85 eksāmena darbi, bioloģijā – 68, fizikā – 55, ķīmijā – 40, krievu valodā – 48, 9.klašu eksāmenā valsts valodā – 69, matemātikā – 121 (eksāmenā vērtētājs labo tikai divas daļas), vācu valodā – 17, vēsturē – 82, bet latviešu valodā – 51.

Attiecīgi par šādu darbu pedagogi var nopelnīt no aptuveni 20 līdz aptuveni 110 eiro. Par novērtētu minēto skaitu eksāmena darbu angļu valodā viens vērtētājs varētu saņemt līdz aptuveni 104 eiro, bioloģijā – līdz aptuveni 43 eiro, fizikā – līdz aptuveni 35 eiro, ķīmijā – līdz aptuveni 25 eiro, krievu valodā – līdz aptuveni 62, 9.klašu eksāmenā valsts valodā – līdz aptuveni 64 eiro, matemātikā – līdz aptuveni 110 eiro, vācu valodā – līdz aptuveni 27 eiro, vēsturē – līdz aptuveni 29 eiro, bet latviešu valodā – līdz aptuveni 74 eiro.

Ref:224.000.103.3655

Pievienot komentāru

Nedēļa Lietuvā. Publicē iesaukuma sarakstus, policija meklē bērna nolaupītāju, cietumsods Krievijas spiegam paliek

Lietuvā aizvadītās nedēļas svarīgākie notikumi ziņas bija policijas rīcība iespējama bērna nolaupītāja atrašanai, obligātā dienesta jauniesaucamo saraksta publicēšana, septiņu gadu soda saglabāšana Krievijas spiegam un Baltkrievijas vēršanās ar lūgumu pēc naftas Lietuvā.

FKTK nosaka izņēmumus, kuros bankas drīkst apkalpot sankcionēto Lembergu

FKTK noteikusi gadījumus, kuros Latvijas finanšu tirgus dalībnieki drīkst apkalpot ASV sankcijām pakļauto Aivaru Lembergu un trīs ar viņu saistītās organizācijas.

Ministru prezidents ekonomikas ministram uzdod rast risinājumus dzīvojamā fonda jautājumā

«Gadiem nerisinātais novecojušā dzīvojamā fonda un nepietiekamo dzīvojamo platību jautājums skar lielu daļu mūsu sabiedrības. Tas kavē iedzīvotāju dzīves kvalitātes, sadzīves apstākļu uzlabošanos un ir steidzami jālabo.»

Martins Dukurs izcīna uzvaru Pasaules kausa piektajā posmā

Labākais Latvijas skeletonists Martins Dukurs piektdien, 17.janvārī, Austrijā izcīnījis uzvaru Pasaules kausa piektā posma sacensībās, Īglsas trasē izcīnot jau desmito panākumu pēc kārtas.

Ukrainas lidmašīnas katastrofā bojāgājušo valstu valdības pieprasa no Irānas kompensācijas upuru tuviniekiem

Ukrainas lidmašīnas katastrofā bojāgājušo valstu valdības pieprasījušas Irānai uzņemties pilnu atbildību par tās notriekšanu un izmaksāt kompensācijas upuru tuviniekiem.

Atlaistajiem LDz darbiniekiem sola piemeklēt piemērotākās vakances

NVA atlaistajiem VAS Latvijas dzelzceļš darbiniekiem piedāvās viņiem piemērotākās vakances, nepieciešamības gadījumā dodot iespēju arī pārkvalifikācijas, paaugstināt kvalifikāciju vai apgūt jaunu profesiju.

Pērn Pasažieru vilciens pārvadājis par 2% vairāk pasažieru

Aizvadītajā gadā AS Pasažieru vilciens kopumā pārvadājis 18,5 miljonus pasažieru, kas ir par 2,05% vairāk nekā 2018.gadā, informē uzņēmumā.

Ukrainas premjerministrs iesniedz atlūgumu pēc balss ieraksta nopludināšanas

Ukrainas premjerministrs Oleksijs Hončaruks ir iesniedzis atlūgumu no amata pēc tam, kad viņš ticis saistīts ar atklātībā nonākušu audio ierakstu, kur kāds vīrietis dzirdams kritizējam Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski un viņa zināšanas ekonomikā.

Latvijā decembrī bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Augstāka inflācija pagājušajā mēnesī bijusi Ungārijā, Rumānijā, Slovākijā un Čehijā, Bulgārijā, Polijā, Nīderlandē un Lietuvā. Pēc Latvijas seko Slovēnija, Austrija, Luksemburga un Igaunija, Zviedrija, Francija un Vācija.

Igaunijā imigrācija turpina veidot iedzīvotāju skaita pieaugumu

Igaunijā pērn reģistrēts iedzīvotāju skaita pieaugums piekto gadu pēc kārtas un ir skaidrojams ar imigrāciju, liecina Igaunijas Statistikas pārvaldes dati par 2019.gadu.

Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos gaida vairāk nekā 35 000 dalībnieku

Svētku dalībnieku vidū būs gan Latvijas skolu, gan profesionālās izglītības iestāžu, gan mūzikas skolu audzēkņi, latviešu diasporas pārstāvji, kā arī bērni ar īpašām vajadzībām.

BNN pēta | Raunas ielas īpašumi: Klusais vietnieks ar «slepeno maku» Lemberga interesēs

Aizdomas, ka sankcionētais Aivars Lembergs «pārdevis» nekustamo īpašumu Raunas ielā 27, Rīgā, savai māsai «izskata pēc» vien. Tas varētu būt darīts, lai izvairītos no mantas konfiskācijas notiesājoša sprieduma gadījumā vai no iespējamā aresta uzlikšanas tai.

Dzēsts jau pirmais kūlas ugunsgrēks šajā gadā

Salīdzinot ar citiem gadiem, šogad pirmais kūlas ugunsgrēks reģistrēts vairāk nekā mēnesi agrāk – 2019.gadā pirmais kūlas ugunsgrēks dzēsts 21.februārī Ugālē, kur pērnā zāle dega pushektāra platībā.

Austrālijā lietus palīdz apdzēst daļu ugunsgrēku

Austrālijas austrumus, kas cietuši apjomīgos un ilgos mežu ugunsgrēkos, ir sasnieguši lietus mākoņi. Ugunsdzēsēji pauduši cerību, ka lietus palīdzēs ierobežot liesmu izplatību.

Bordāns redz labus potenciālos AT priekšsēdētāja un ģenerālprokurora pēctečus

Redzu cilvēkus, kuri varētu godam mainīt Ģenerālprokuratūras un Augstākās tiesas darbības standartus, vaicāts, vai redz potenciālus kandidātus šo iestāžu vadībai.

Kariņš apstiprina naftas piegāžu iespēju Baltkrievijai caur Latviju

Pēc sarunas ar Lukašenko Kariņš žurnālistiem norādījis, ka abpusējo ekonomisko attiecību attīstīšanā pats loģiskākais ir pievērsties transportam un loģistikai, jo šajās nozarēs starp abām valstīm jau pastāv attiecības.

Nedēļas nogalē saglabāsies samērā silts laiks

Pūtīs mērens dienvidu, dienvidrietumu vējš, kas vietām brāzmās sasniegs 14 m/s. Gaisa temperatūra naktī būs 0…+5 grādu robežās, bet dienā termometra stabiņš pakāpsies līdz +3…+6 grādiem.

GKR palīdz gāzt Rīgas vicemērus un «pieliek punktu» līdzšinējai valdošajai koalīcijai

Rīgas domes priekšsēdētāja vietniece Anna Vladova un vietnieks Druvis Kleins ārkārtas sēdē zaudējuši savus amatus, jo par viņu gāšanu kopā ar opozīciju nobalsoja arī vairāki valdošajā koalīcijā esošās GKR deputāti

Arī studējošie kritizē IZM sagatavoto ziņojumu par augstskolu pārvaldības maiņu

Arī studējošie kritizē IZM sagatavoto ziņojumu par augstskolu pārvaldības maiņu, tajā saskatot pārāk daudz nepilnību.

Latvijā mājokļu cenu kāpums trešajā ceturksnī bijis straujākais ES

Mājokļu cenas Latvijā pērn trešajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pirms gada pieaugušas par 13,5%, kas ir straujākais kāpums no 27 ES dalībvalstīm.

Krievijā apstiprina amatā Putina jauno premjerministru

Krievijas Valsts dome ceturtdien, 16.janvārī, apstiprinājusi valdības vadītāja amatā Mihailu Mišustinu, kura kandidatūru ierosinājis Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

Pērn SEB banka izsniegusi studentiem kredītos izsniegusi 9,4 miljonus eiro

Pērn SEB banka studentiem piešķīrusi 1 469 aizdevumus ar valsts galvojumu un to kopsumma ir aptuveni 9,4 miljoni eiro, informē bankā.

Saeima pieņem paziņojumu par Otrā pasaules kara vēstures sagrozīšanas nepieņemamību

Saeima ceturtdien, 16.janvārī, pieņēmusi paziņojumu par Latvijas okupāciju un Otrā pasaules kara vēstures sagrozīšanas nepieņemamību.

Latvijas dzelzceļš plāno atlaist 1 500 darbinieku

VAS Latvijas dzelzceļš līdz šā gada beigām plāno pārtraukt darba tiesiskās attiecības ar aptuveni 1 500 darbiniekiem.

Lietuvas vēlēšanu sliekšņa reformu aptur viena balss

Lietuvas vēlēšanu sistēmas reformēšanai valstī ir teju vispārējs atbalsts, taču mēģinājums pazemināt parlamenta vēlēšanu slieksni partijām no pieciem līdz trim procentiem šonedēļ cietis neveiksmi.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!